Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Tue Nov 24, 2020 2:57 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 3:56 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XVI

There are 7 groups of 4. The top team from each group will go through as well as the best runner-up.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner E
Game 2 Winner B v Winner F
Game 3 Winner C v Winner G
Game 4 Winner D v Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner E v Winner A
Game 2 Winner F v Winner B
Game 3 Winner G v Winner C
Game 4 Best Runner Up v Winner D


Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner

Week 17

Final 1st Leg
Winner A v Winner B

Week 18
Final 2nd Leg
Winner B v Winner A

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the three weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts . Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he may take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 7,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 3,500,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,250,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

The Groups are :-

GROUP A
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... SPACE CADETS
4..... BARNSTONEWORTH UNITED


GROUP B
1..... KOP END F.C
2..... CORNISH ALLSTARS
3..... FOREST F.C
4..... SHAOLIN F.C

GROUP C
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... THE REDS
3..... SEABOURNE CITY
4..... DEP EL CELTICO

GROUP D
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... WASCISCO RED SOX
3..... REAL MADRID
4..... AFC BINFIELD

GROUP E
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... BARTON BLITZ
3..... VENDEEN VISCOUNTS
4..... APOLLO TOWN

GROUP F
1..... MILFORD SOUND
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... THAMESFORD UNITED
4..... BADHEAD

GROUP G
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... THE ACADEMY
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... ZIASTE NEQUENO



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARNSTONEWORTH UNITED. 6 …… 5 …… 0 …… 2 …… 12 …… 7 …… 15 …… 5
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 2 …… 1 …… 2 …… 8 …… 9 …… 7 …… -1
SPACE CADETS………………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KOP END F.C………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 8 …… 11 …… 3
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 3
FOREST F.C…………………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 9 …… 10 …… 6 …… -1
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 9 …… 4 …… -5

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE REDS……………………… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 7 …… 4 …… 13 …… 3
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 6 …… 12 …… 2 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
REAL MADRID…………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 11 …… 8 …… -2
AFC BINFIELD…………………. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 9 …… 5 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 6 …… 13 …… 7
APOLLO TOWN……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
BARTON BLITZ………………… 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 9 …… 12 …… 4 …… -3
VENDEEN VISCOUNTS……… 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 6 …… 12 …… 3 …… -6

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
BADHEAD……..……………….. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 5 …… 9 …… 2
THAMESFORD UNITED………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 8 …… 8 …… 2
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY……………….. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 9 …… 6 …… 8 …… 3
ZIASTE NEQUENO……………. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 7 …… 5 …… 7 …… 2
THE ACADEMY RESERVES… 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 5 …… 10 …… 1 …… -5




WEEK 3

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
FOREST F.C ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
MILFORD SOUND ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... BADHEAD ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2




WEEK 4

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
MILFORD SOUND ...... 3 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... BADHEAD ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0




WEEK 5

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
KOP END F.C ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... BADHEAD ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ......
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2



WEEK 6

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
APOLLO TOWN ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
BADHEAD ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2




WEEK 7

SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
FOREST F.C ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
APOLLO TOWN ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2




WEEK 8

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
APOLLO TOWN ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
BADHEAD ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2



WEEK 9

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED 0




WEEK 10

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
BADHEAD ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1


WEEK 11

QUARTER-FINALS 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
KOP END F.C ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0



WEEK 12

QUARTER-FINALS 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
(Barnstoneworth United win 3-1 on aggregate)

MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 0
(Milford Sound win on away goals)

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
(Spondon Dynamos win 2-1 on aggregate)



WEEK 13

QUARTER-FINAL 1st LEG

THE REDS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
(The Reds win 4-2 on aggregate)



WEEK 14

SEMI-FINALS 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2




WEEK 15

SEMI-FINALS 2nd LEG

MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
(Barnstoneworth United win 3-1 0n aggregate)

SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
(Spondon Dynamos win 4-2 on aggregate)



WEEK 16

FINAL 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2




WEEK 17

FINAL 2nd LEG

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2

BARNSTONEWORTH UNITED WITH THE SUPER CUP 5-3 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 3:58 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XVII

There are 6 groups of four and 3 groups of 3. The top team from each group will go through as well as the 4 best runner-ups from the four team groups and the runner's up from the 3 team groups..

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Best Runner
Game 2 Winner B v 2nd Best Runner Up
Game 3 Winner C v 3rd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 4th Best Runner Up
Game 5 Winner E v Runner Up C
Game 6 Winner F v Runner Up H
Game 7 Winner G v Runner Up I
Game 8 Winner H v Winner I

Week 12
Game 1 Best Runner v Winner A
Game 2 2nd Best Runner Up v Winner B
Game 3 3rd Best Runner Up v Winner C
Game 4 4th Best Runner Up v Winner D
Game 5 Runner Up C v Winner E
Game 6 Runner Up H v Winner F
Game 7 Runner Up I v Winner G
Game 8 Winner I v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 6 Winner
Game D Game 7 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 6 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 7 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games (total points pro-ratared to balance out groups of different sizes) will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 2,000,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000


GROUP A
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... SPONDON DYNAMOS
3..... SPACE CADETS
4..... SEABOURNE CITY


GROUP B
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... AFC BINFIELD
3..... CORNISH ALLSTARS
4..... BARTON BLITZ

GROUP C
1..... BROOMHALL TIGERS
2..... GOODHEAD FC
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... SUSSEX CRUSADERS F.C

GROUP D
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... MILFORD SOUND
3..... FOREST F.C
4..... APOLLO TOWN

GROUP E
1..... REAL MADRID
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... SHAOLIN F.C
4..... DEP EL CELTICO

GROUP F
1..... FC ELFSBORG
2..... ZAKREZE F.C
3..... V.A.G. WOLFSBURG
4..... THE ACADEMY

GROUP G
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... WASCISCO RED SOX
4..... THE ACADEMY RESERVES

GROUP H
1..... BARNSTONEWORTH UNITED
2..... BROOMHALL LIONS
3..... ULTIMATE WARRIORS

GROUP I
1..... CRUZIO CORTEZ
2..... RIVENDELL
3..... THAMESFORD UNITED



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 6 …… 2 …… 12 …… 4
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 6 …… 8 …… -1
SPACE CADETS……………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 6 …… 7 …… 1
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 5 …… 9 …… 4 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 9 …… 12 …… 2
AFC BINFIELD…………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 11 …… 11 …… 8 …… 0
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 12 …… 4 …… -4

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BROOMHALL TIGERS.………. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 7 …… 3 …… 8 …… 4
GOODHEAD FC……………….. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 3 …… 7 …… 2
CALLIE ATHLETIC…………….. 4 …… 0 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 1 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
APOLLO TOWN……………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 10 …… 9 …… 7 …… 1
FOREST F.C…………………… 6 …… 1 …… 2 …… 2 …… 6 …… 12 …… 5 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID………………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 13 …… 9 …… 10 …… 4
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 8 …… 10 …… 5 …… -2
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 11 …… 4 …… -7

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZAKREZE F.C…………..……… 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 14 …… 4 …… 15 …… 10
FC ELFSBORG...…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
V.A.G. WOLFSBURG………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 11 …… 7 …… -3
THE ACADEMY……...………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 13 …… 1 …… -8

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 10 …… 3 …… 15 …… 7
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 12 …… 5 …… -3
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 13 …… 3 …… -7

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARNSTONEWORTH UNITED. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 5 …… 1 …… 8 …… 4
BROOMHALL LIONS...…...….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 2 …… 3 …… 4 …… -1
ULTIMATE WARRIORS..……… 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 4 …… -3

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL………………...….. 4 …… 3 …… 0 …… 1 …… 6 …… 3 …… 9 …… 3
THAMESFORD UNITED.……… 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 5 …… 7 …… 0
CRUZIO CORTEZ..……………. 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 3 …… 6 …… 1 …… -3


WEEK 3

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 1 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
FC ELFSBORG ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2



WEEK 4

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 1
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
FC ELFSBORG ...... 2 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 2




WEEK 5

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 1
GOODHEAD FC ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
FC ELFSBORG ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... ULTIMATE WARRIORS ...... 1




WEEK 6

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
BARTON BLITZ ...... .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ......
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
APOLLO TOWN ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0




WEEK 7

SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
APOLLO TOWN ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
ULTIMATE WARRIORS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
THAMESFORD UNITED ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1


WEEK 8

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... .....v..... ...... AFC BINFIELD ......
SUSSEX CRUSADERS F.C ...... .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ......
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 3
APOLLO TOWN ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
FOREST F.C ...... 2 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
ULTIMATE WARRIORS ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1



WEEK 9

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... ULTIMATE WARRIORS ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 0
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2



WEEK 10

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0


SECOND ROUND

WEEK 11

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1




WEEK 12

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
(The Academy Reserves win 4-2 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
(Dep El Celtico win 2-1 on aggregate)

A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
(A.F.C Binfield win 6-1 on aggregate)

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
(Whitebrook Rangers win on away goals)

GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
(Zakreze F.C win 2-1 on aggregate)

RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
(Barnstoneworth United win 3-1 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1



SECOND ROUND 2nd LEGS

THAMESFORD UNITED ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
(1-1 on aggregate - Charscot progress due to better group record)

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
(Goodhead FC win 3-1 on aggregate)


WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3



QUARTER-FINALS 2nd LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
(The Academy Reserves win 2-1 on aggregate)



WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
(Zakreze F.C won 3-2 on aggregate)



WEEK 16

QUARTER-FINALS 2nd LEG

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
(A.F.C Binfield win 5-1 on aggregate)

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
(Barnstoneworth United win 6-3 on aggregate)


WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1




WEEK 18

SEMI-FINALS 1st LEG

A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0


SEMI-FINALS 2nd LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
(Zakreze F.C win 2-1 on aggregate)

THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
(A.F.C. Binfield awarded both legs 3-0)


WEEK 19

FINAL 1st LEG

ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2




WEEK 20

FINAL 2nd LEG

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3

ZAKREZE F.C WIN THE WPL SUPER CUP 6-4 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 3:59 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XVIII

There are 8 groups of four. The top two teams from each group will go through.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Runner Up H
Game 2 Winner B v Runner Up G
Game 3 Winner C v Runner Up F
Game 4 Winner D v Runner Up E
Game 5 Winner E v Runner Up D
Game 6 Winner F v Runner Up C
Game 7 Winner G v Runner Up B
Game 8 Winner H v Runner Up A

Week 12
Game 1 Runner Up H v Winner A
Game 2 Runner Up G v Winner B
Game 3 Runner Up F v Winner C
Game 4 Runner Up E v Winner D
Game 5 Runner Up D v Winner E
Game 6 Runner Up C v Winner F
Game 7 Runner Up B v Winner G
Game 8 Runner Up A v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play their first 3 matches will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000


GROUP A
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... PRESTATYN TOWN
4..... CRUZIO CORTEZ


GROUP B
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... GOODHEAD F.C
3..... MILFORD SOUND
4..... RHYL FC

GROUP C
1..... ACADEMY ALLSTARS
2..... A.F.C BINFIELD
3..... CORNISH ALLSTARS
4..... ATLETICO MADRID

GROUP D
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... DEP EL CELTICO
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... YNYSFAWR ATHLETIC

GROUP E
1..... SHAOLIN F.C
2..... SPACE CADETS
3..... SEABOURNE CITY
4..... THE ACADEMY

GROUP F
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... FC PORTO
3..... WASCISCO RED SOX
4..... RIVENDELL

GROUP G
1..... BARTON BLITZ
2..... V.A.G WOLFSBURG
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... REAL MADRID

GROUP H
1..... ZAKREZE F.C
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... WOODLEY WANDERERS


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 6 …… 9 …… 3
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 9 …… 9 …… -3
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 9 …… 6 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
GOODHEAD F.C………………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
RHYL FC……………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 9 …… 11 …… 6 …… -2
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 10 …… 5 …… -4

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 10 …… 9 …… 9 …… 1
ACADEMY ALLSTARS……….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 10 …… 5 …… -3

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 7 …… 11 …… 1
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 4 …… 9 …… 3
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 4 …… 4 …… 8 …… 0
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 7 …… 4 …… 12 …… 3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 8 …… 3 …… 10 …… 5
SPACE CADETS………………. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 7 …… 10 …… 6 …… -3
THE ACADEMY……………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 12 …… 2 …… -5

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WASCISCO RED SOX……….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 3 …… 13 …… 5
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 4 …… 11 …… 4
RIVENDELL…………………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 5 …… 9 …… 1
FC PORTO……………………… 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 4 …… 14 …… 1 …… -10

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 7 …… 14 …… 6
REAL MADRID…………………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 6 …… 13 …… 4
BARTON BLITZ………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 9 …… 4 …… -2
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 3 …… 11 …… 3 …… -8

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZAKREZE F.C………………….. 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 14 …… 7 …… 15 …… 7
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 8 …… 11 …… 2
WOODLEY WANDERERS…… 6 …… 1 …… 2 …… 2 …… 10 …… 12 …… 5 …… -2
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 6 …… 13 …… 2 …… -5



WEEK 3

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 3
ACADEMY ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
CORNISH ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 3



WEEK 4

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
ACADEMY ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 3




WEEK 5

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
ACADEMY ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1




WEEK 6

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 0
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
WOODLEY WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1




WEEK 7

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 3
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
WOODLEY WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2




WEEK 8

CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2


WEEK 9

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1


YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0


WEEK 10

SECOND ROUND 1st LEG

CRUZIO CORTEZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0




WEEK 11

SECOND ROUND 2nd LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 2
(Cruzio Cortez win 4-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
(Real Madrid win 3-2 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
(Long Eaton Archers win 3-2 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
(Dep El Celtico win 3-0 on aggregate)

GOODHEAD F.C ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
(Ziaste Nequeno win 1-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
(Zakreze F.C win 6-2 on aggregate)


WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
(The Academy Reserves win 3-2 on aggregate)

CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX...... 0
(Wascisco Red Sox win due to better group results on count back)


WEEK 13

QUARTER-FINAL 1st LEG

CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3


WEEK 15

QUARTER-FINAL 1st LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
(Tie awarded as The Academy Reserves cannot overturn a 3 goal deficit and would lose on count back to group stages)


QUARTER-FINAL 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
(Long Eaton Archers win 2-0 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
(Dep El Celtico win 4-3 on aggregate)

ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
(Zakreze F.C won 6-4 on aggregate)



WEEK 16

SEMI-FINAL 1st LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3



WEEK 17

SEMI-FINAL 2nd LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
(Dep El Celtico win 3-2 on aggregate)

ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
(Tie all level 3-3 on aggregate. One off game required.)


WEEK 18

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH PLAY OFF GAME

ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2




WEEK 19

SEMI-FINAL 1st LEG

DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 0




WEEK 20

FINAL 2nd LEG

ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ..... 0
(Dep El Celtico win 3-1 on aggregate)

DEP EL CELTICO ARE THE WPL SUPER CUP CHAMPIONS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:00 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XIX


There are 7 groups of four and two groups of 3 and one group of 4. The top team from each group goes through along with the 3 best runner's up four group runner's up and both 3 team group runner's up and the 2 team runner up.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Winner J
Game 3 Winner C v Best Runner Up
Game 4 Winner D v 2nd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 3rd Best Runner Up
Game 6 Winner F v 4th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 5th Best Runner Up
Game 8 Winner H v 6th Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Winner J v Winner B
Game 3 Best Runner Up v Winner C
Game 4 2nd Best Runner Up v Winner D
Game 5 3rd Best Runner Up v Winner E
Game 6 4th Best Runner Up v Winner F
Game 7 5th Best Runner Up v Winner G
Game 8 5th Best Runner Up v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,750,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 250,000 each

MOST DRAWS (GROUP STAGE) - £ 250,000

BEST GOAL DIFFERENCE (GROUP STAGE) - £ 250,000



GROUP A
1..... A.F.C BINFIELD
2..... BROOMHALL LIONS
3..... BROOMHALL THISTLE
4..... EMILY'S MONSTARS


GROUP B
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... SHAOLIN F.C
3..... WOODLEY WANDERERS
4..... REAL MADRID

GROUP C
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... F.C PORTO
3..... V.A.G WOLFSBURG
4..... WASCISCO RED SOX

GROUP D
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... RIVENDELL
3..... BROOMHALL TIGERS
4..... SPONDON DYNAMOS

GROUP E
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... METAL MILITIA
3..... SPACE CADETS
4..... ZIASTE NEQUENO

GROUP F
1..... BARTON BLITZ
2..... AMSTERDAM ATHLETIC
3..... SEABOURNE CITY
4..... PALMEIRAS

GROUP G
1..... KOP END F.C
2..... PRAZE UNITED
3..... GOODHEAD F.C
4..... RHYL F.C

GROUP H
1..... CRAWFORD VILLA
2..... LONGFIELD K.L.F
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... ZAKREZE F.C

GROUP I
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... DEP EL CELTICO
3..... PRESTATYN TOWN
3..... THE REDS

GROUP J
1..... COMBERTON TORNADOES
2..... ATLETICO MADRID
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... DUTCH UNCLES


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS...………. 4 …… 4 …… 0 …… 0 …… 9 …… 4 …… 12 …… 5
BROOMHALL LIONS………….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 4 …… 5 …… 4 …… 0
A.F.C BINFIELD……………….. 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 3 …… 7 …… 1 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C………………….. 5 …… 4 …… 1 …… 0 …… 8 …… 4 …… 13 …… 4
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… -2
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 5 …… 6 …… -1
WOODLEY WANDERERS…… 5 …… 1 …… 1 …… 3 …… 4 …… 7 …… 4 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 12 …… 2
F.C PORTO…………………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… 0
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 10 …… 3 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 2 …… 11 …… 6
RIVENDELL…………………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 5 …… 10 …… 2
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 8 …… 10 …… -1
BROOMHALL TIGERS………… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 11 …… 3 …… -7

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
METAL MILITIA...……………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 7 …… 12 …… 2
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 5 …… 8 …… 1
SPACE CADETS………………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PALMEIRAS……………………. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 5 …… 11 …… 4
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
AMSTERDAM ATHLETIC…..... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
BARTON BLITZ………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 9 …… 4 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ISTANBUL 05….……………….. 2 …… 1 …… 1 …… 0 …… 3 …… 2 …… 4 …… 1
RHYL F.C………………………. 2 …… 0 …… 1 …… 0 …… 2 …… 2 …… 1 …… -1



GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 8 …… 6 …… 7 …… 2
LONGFIELD K.L.F…………….. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 6 …… 0
ZAKREZE F.C………………….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 5 …… 7 …… 4 …… -1

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 8 …… 10 …… 2
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
THE REDS……………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
COMBERTON TORNADOES… 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 11 …… 10 …… 9 …… 3
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3


1st ROUND PRIZES

Worst Team - Space Cadets £ 1,500,000

Most Draws - Vanbrugh Royals and Beeston Athletic £ 125,000 each

Best Goal Difference - Spondon Dynamos £ 250,000

Group Winners - £ 250,000 each

EMMY'S MONSTARS
SHAOLIN F.C
LONG EATON ARCHERS
SPONDON DYNAMOS ( £ 500,000 total)
WHITEBROOK RANGERS
PALMEIRAS
ISTANBUL 05
YNYSFAWR ATHLETIC
PRESTATYN TOWN
DUTCH UNCLES


WEEK 3

A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 3
GOODHEAD F.C ...... 2 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0



WEEK 4

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
F.C PORTO ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0



WEEK 5

A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... PAWNEE ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
F.C PORTO ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
ISTANBUL 05 ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1



WEEK 6

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 0
F.C PORTO ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 0
RHYL F.C ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0



WEEK 7

EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 2 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 3
RHYL F.C ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... .....v..... ...... 0 ......
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0



WEEK 8

EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1


WEEK 9

CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0 (Awarded)



WEEK 10

SECOND ROUND 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... DUTCH UNCLES ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... METAL MILITIA ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... WASCISCO RED SOX ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... SEABOURNE CITY ...... 0
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... BROOMHALL LIONS ...... 1
ISTANBUL 05 ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... RHYL F.C ...... 1





WEEK 11

SECOND ROUND 1st LEG

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... EMMY'S MONSTARS ...... 0


SECOND ROUND 2nd LEG


DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... SHAOLIN F.C ...... 2
(Shaolin F.C win on away goals after 4-4 on aggregate)

METAL MILITIA ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3
(Long Eaton Archers win 5-3 on aggregate)

WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... SPONDON DYNAMOS ...... 2
(Wascisco Red Sox win 6-4 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
(Whitebrook Rangers win 5-0 on aggregate)

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
(Palmeiras win 3-2 on aggregate)

RHYL F.C ...... 0 .....v..... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
(Ynysfawr Athletic win 3-1 on aggregate)



WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... PRESTATYN TOWN ...... 1
(Prestatyn Town win 3-0 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ISTANBUL 05 ...... 1
(Longfield K.L.F win 5-3 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... WASCISCO RED SOX ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1




WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... PRESTATYN TOWN ....... 2


QUARTER-FINALS 2nd LEG

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3
(Long Eaton Archers win on away goals)

PALMEIRAS ...... 2 .....v..... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
(Palmeiras win 3-0 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 1
(Tie all square after away goals, group result not relevant due to differing number of opponents)

WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

PRESTATYN TOWN ...... .....v..... SHAOLIN F.C


SUDDEN DEATH PLAY-OFF

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 3




WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 2
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 0




WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... SHAOLIN F.C ...... 2
(3-3 on aggregate - sudden death game required)

LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
(1-1 on aggregate - sudden death game required)



WEEK 18

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

PALMEIRAS ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 0


WEEK 19

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... SHAOLIN F.C ........... 1



WEEK 20

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3


WEEK 21

FINAL 1st LEG

PALMEIRAS ...... 0 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 1




WEEK 22

FINAL 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... PALMEIRAS ...... 2
(Long Eaton Archers win 3-2 on aggregate).

LONG EATON ARCHERS WIN THE WPL SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:00 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XX

There are 9 groups of four. The winner of each group plus the seven best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v 7th Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 7th Best Runner Up v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000


GROUP A
1..... BARTON BLITZ
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... ATLETICO MADRID


GROUP B
1..... BEESTON ATHLETIC
2..... YNYSFAWR ATHLETIC
3..... LONG EATON ARCHERS
4..... REAL MADRID

GROUP C
1..... AVLON VILLA
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... SPACE CADETS
4..... FC PORTO

GROUP D
1..... WASCISCO RED SOX
2..... PRESTATYN TOWN
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... RIVENDELL

GROUP E
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... ZIASTE NEQUENO
3..... SHAOLIN F.C
4..... THE ACADEMY RESERVES

GROUP F
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... SEABOURNE CITY
3..... ZAKREZE F.C
4..... THE REDS

GROUP G
1..... DEP EL CELTICO
2..... V.A.G WOLFSBURG
3..... F.C ELFSBORG
4..... PRAZE UNITED

GROUP H
1..... RHYL FC
2..... THE ACADEMY
3..... A.F.C BINFIELD
4..... AMSTERDAM ATHLETIC

GROUP I
1..... DUTCH UNCLES
2..... COMBERTON TORNADOES
3..... PALMEIRAS
4..... METAL MILITIA



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 8 …… 12 …… 1
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 11 …… 4 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 4 …… 13 …… 5
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 6 …… 8 …… -1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 4 …… 7 …… 4 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
SPACE CADETS………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 8 …… 10 …… 1
FC PORTO……………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
AVLON VILLA………………….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL…………………….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 7 …… 13 …… 5
WASCISCO RED SOX……..… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 7 …… 13 …… 3 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 7 …… 13 …… 4
THE ACADEMY RESERVES.. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 5 …… 13 …… 1 …… -8

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 2
THE REDS……………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 4 …… 10 …… 3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
ZAKREZE F.C………………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED…………..…… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 14 …… 10 …… 13 …… 4
F.C ELFSBORG……………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 8 …… 8 …… 1
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 5 …… 8 …… 0
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 12 …… 4 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY……………….. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 12 …… 3 …… 16 …… 9
RHYL FC……………………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 4 …… 6 …… 7 …… -2
AMSTERDAM ATHLETIC...….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 10 …… 5 …… -3
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 7 …… 5 …… -4

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PALMEIRAS……………………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 11 …… 4 …… 14 …… 7
METAL MILITIA………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
COMBERTON TORNADOES… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 5 …… 8 …… 6 …… -3
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6




WEEK 3

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
F.C ELFSBORG ...... 3 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0



WEEK 4

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
AVLON VILLA ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 3
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1




WEEK 5

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 3




WEEK 6

WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 1
FC PORTO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ......
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2



WEEK 7

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
F.C ELFSBORG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
PRAZE UNITED ...... 3 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 0



WEEK 8

ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
PRAZE UNITED ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
F.C ELFSBORG ...... 3 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 0




WEEK 9

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 2
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
METAL MILITIA ...... 3 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0

WEEK 10

RHYL FC ...... .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC
SPONDON DYNAMOS ...... .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO


WEEK 11

SECOND ROUND 1st LEG


YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 0



WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

WASCISCO RED SOX 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
(Wascisco Red Sox won 4-2 on aggregate)

METAL MILITIA 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
(Ziaste Nequeno win 2-1 on aggregate)

F.C ELFSBORG 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
(The Academy win 4-1 on aggregate)


SECOND ROUND 1st LEG

SEABOURNE CITY 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
WHITEBROOK RANGERS 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
THE REDS 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
SPACE CADETS 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0


WEEK 13

SECOND ROUND 2nd LEG

RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
(Whitebrook Rangers win 6-1 on aggregate)

ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
(Seabourne City win 4-1 on aggregate)

PRAZE UNITED ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-0 on aggregate)


SECOND ROUND 1st LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2



WEEK 14

SECOND ROUND 2nd LEG

THE ACADEMY RESERVES ..... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
(Vanbrugyh Royals go through on zaway goals after the tie finishes 3-3 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 3
(Leg awarded to The Reds for fewer blackmarks, winning the tie 4-1 on aggregate)



WEEK 15

QUARTER-FINALS 1st LEG

SEABOURNE CITY 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
VANBRUGH ROYALS 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
ZIASTE NEQUENO 3 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
(Leg Awarded)
SPACE CADETS 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0



WEEK 16

QUARTER-FINALS 2nd LEG

WASCISCO RED SOX 3 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
(Wascisco Red Sox win 6-2 on aggregate)

WHITEBROOK RANGERS 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
(Whitebrook Rangers win 4-2 on aggregate)

THE REDS 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
(Leg awarded. Ziaste win 6-0 on aggregate)

THE ACADEMY 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
(Space Cadets win 4-2 on aggregate)


WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

WASCISCO RED SOX 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
ZIASTE NEQUENO 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0




WEEK 18

SEMI-FINALS 2nd LEG

WHITEBROOK RANGERS 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
(Whitebrook Rangers win 3-1 on aggregate)

SPACE CADETS 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
(Ziaste Nequeno win 3-2 on aggregate)



WEEK 19

FINAL 1st LEG

WHITEBROOK RANGERS 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1



WEEK 21

FINAL 2nd LEG

ZIASTE NEQUENO 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ..... 0
(Ziaste Nequeno win 2-0 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ARE THE WPL SUPER CUP CHAMPIONS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:02 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXI

There are 10 groups of four. The winner of each group plus the six best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 9,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,500,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000




GROUP A
1..... FC PORTO
2..... SEABOURNE CITY
3..... THE ACADEMY
4..... KILMARNOCK F.C


GROUP B
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... RHYL FC
3..... A.F.C BINFIELD
4..... DEP EL CELTICO

GROUP C
1..... REAL MADRID
2..... RIVENDELL
3..... SPONDON DYNAMOS
4..... PRAZE UNITED

GROUP D
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... THE WHITE LION A.F.C
3..... PRESTATYN TOWN
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP E
1..... AVLON VILLA
2..... CRUZIO CORTEZ
3..... ATLETICO MADRID
4..... BEESTON ATHLETIC

GROUP F
1..... SPACE CADETS
2..... METAL MILITIA
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... BARTON BLITZ

GROUP G
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... MTK BUDAPEST
4..... DUTCH UNCLES

GROUP H
1..... EMMY'S MONSTARS
2..... REQUIEM SHARK
3..... AMSTERDAM ATHLETIC
4..... ZAKREZE FC

GROUP I
1..... VAG WOLFSBURG
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... SHAOLIN F.C

GROUP J
1..... WASCISCO RED SOX
2..... THE ACADEMY RESERVES
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... LONGFIELD K.L.F


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KILMARNOCK F.C…………….. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 7 …… 14 …… 5
THE ACADEMY……………….. 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
FC PORTO……………………… 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 4 …… 6 …… 4 …… -2
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 5 …… 8 …… 4 …… -3

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 7 …… 13 …… 6
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 8 …… 13 …… 4
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3
RHYL FC……………………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 7 …… 14 …… 3 …… -7

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 6 …… 4 …… 11 …… 2
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 4 …… 8 …… 1
RIVENDELL…………………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 11 …… 7 …… -2

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LOS SANTOS COSMOS…….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 4 …… 13 …… 9
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 11 …… 10 …… 0
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
THE WHITE LION A.F.C …….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 14 …… 4 …… -8

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AVLON VILLA………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 4 …… 5 …… 9 …… -1
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 2 …… 10 …… 2 …… -8

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
SPACE CADETS………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1
METAL MILITIA………………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 3 …… 3 …… 6 …… 0

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MTK BUDAPEST………………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 4 …… 8 …… 1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 8 …… 12 …… 1
REQUIEM SHARK…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
AMSTERDAM ATHLETIC…….. 6 …… 3 …… 0 …… 2 …… 6 …… 7 …… 9 …… -1
ZAKREZE FC………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG…………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 13 …… 8 …… 12 …… 5
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
CASTLE ROCK FURIES……… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 10 …… 14 …… 6 …… -4
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 12 …… 5 …… -3

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 16 …… 5 …… 14 …… 11
WASCISCO RED SOX……… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 10 …… 10 …… 0
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 11 …… 5 …… -5
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 14 …… 4 …… -6


WEEK 3

FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1




WEEK 4

FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
THE WHITE LION A.F.C ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
AVLON VILLA ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2




WEEK 5

FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
THE WHITE LION A.F.C ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3




WEEK 6

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
KILMARNOCK F.C ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
THE WHITE LION A.F.C ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3




WEEK 7

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
KILMARNOCK F.C ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 1
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3





WEEK 8

KILMARNOCK F.C ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0



WEEK 9

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1



SECOND ROUND

WEEK 10

KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1




WEEK 11

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
(VAG Wolfsburg win 5-1 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
(Dep El Cletico win 4-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
(Callie Athletic win on better group record - goals scored - after tying on two legs, points and goal difference in group stages)

BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2

WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
(Wascisco Red Sox win 4-1 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
(Requiem Shark win on away goals after finishing 3-3 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0
(Ynysfawr Athletic win 1-0 on aggregate)



WEEK 12

LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
(Beeston Athletic win 2-1 on aggregate)

AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
(Avlon Villa win 3-1 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2






WEEK 14

QUARTER-FINALS 2nd LEG

VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
(VAG Wolfsburg win 4-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
(Callie Athletic win 2-1 on aggregate)

AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
(Wascisco Red Sox win 3-1 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
(Requiem Shark win 4-3 on aggregate)





WEEK 15

SEMI-FINALS 1st LEG

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3




WEEK 16

SEMI-FINALS 2nd LEG

CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
(VAG Wolfsburg win 6-4 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
(Tied at 5-5)



WEEK 17

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH MATCH

REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1





WEEK 18

FINAL 1st LEG

REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2





WEEK 19

FINAL 2nd LEG

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
(VAG Wolfsburg win 5-3 on aggregate)

VAG WOLFSBURG ARE THE SUPER CUP WINNERS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:02 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXII

There are 10 groups of four. The winner of each group plus the six best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,500,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,250,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000



GROUP A
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... SOUTHPOOL
3..... REAL MADRID
4..... A.F.C BINFIELD


GROUP B
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... REQUIEM SHARK
4..... CALLIE ATHLETIC

GROUP C
1..... HARLESDEN RAIDERS
2..... ZAKREZE FC
3..... SPONDON DYNAMOS
4..... YNYSFAWR ATHLETIC

GROUP D
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... CRUZIO CORTEZ
3..... RAPID GENTRIFICATION
4..... BARTON BLITZ

GROUP E
1..... FC PORTO
2..... SPACE CADETS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... KILMARNOCK F.C

GROUP F
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... DUTCH UNCLES
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... LONGFIELD K.L.F

GROUP G
1..... PRESTATYN TOWN
2..... MTK BUDAPEST
3..... SEABOURNE CITY
4..... DEP EL CELTICO

GROUP H
1..... RHYL FC
2..... RIVENDELL
3..... PRAZE UNITED
4..... WASCISCO RED SOX

GROUP I
1..... ATLETICO MADRID
2..... SHAOLIN F.C
3..... VAG WOLFSBURG
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP J
1..... METAL MILITIA
2..... EMMY'S MONSTARS
3..... AYRHEAD
3..... THE ACADEMY



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SOUTHPOOL………….……….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 6 …… 13 …… 6
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 7 …… 10 …… 3
REAL MADRID…………………. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 9 …… 9 …… -3
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 10 …… 3 …… -6

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 5 …… 11 …… 4
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 8 …… 8 …… 1
REQUIEM SHARK…………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 12 …… 3 …… -6

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
HARLESDEN RAIDERS……… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 9 …… 13 …… 2
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 7 …… 12 …… 4
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 9 …… 11 …… 6 …… -2
ZAKREZE FC…………………… 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 8 …… 12 …… 2 …… -4

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 13 …… 7 …… 12 …… 6
RAPID GENTRIFICATION..…… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 11 …… 2 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPACE CADETS………………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 15 …… 7 …… 13 …… 8
CASTLE ROCK FURIES……… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
KILMARNOCK F.C…………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 10 …… 7 …… -4
FC PORTO……………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 13 …… 4 …… -5

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 11 …… 4 …… 16 …… 7
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 13 …… 8 …… 12 …… 5
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 10 …… 4 …… -5
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 10 …… 2 …… -7

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 11 …… 4 …… 16 …… 7
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 8 …… 8 …… 0
MTK BUDAPEST………………. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 8 …… 4 …… -4

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED………………… 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 8 …… 3 …… 15 …… 5
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 4 …… 12 …… 8
RIVENDELL…………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 3 …… 9 …… 6 …… -6
RHYL FC……………………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 1 …… 5 …… 3 …… -4

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG…………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 6 …… 4 …… 9 …… 2
LOS SANTOS COSMOS…….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 12 …… 4 …… -6

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD……………………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 3
METAL MILITIA………………… 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 10 …… 10 …… 7 …… 0
THE ACADEMY……..………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
EMMY'S MONSTARS………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 8 …… 6 …… -2




WEEK 3

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
HARLESDEN RAIDERS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
FC PORTO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1



WEEK 4

WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
HARLESDEN RAIDERS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ......
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 5

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
HARLESDEN RAIDERS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 6

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 8

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
KILMARNOCK F.C ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0




WEEK 9

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0




WEEK 10

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2


WEEK 11

LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0


SECOND ROUND

WEEK 12

SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
HARLESDEN RAIDERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2
PRAZE UNITED ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2




WEEK 13

VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
(Southpool win on away goals)

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
(Wascisco red Sox win 2-1 on aggregate)

BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 0
(Beeston Athletic win 4-1 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
(Ynysfawr Athletic win on away goals)

RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
(Space Cadets win 4-3 on aggregate)

VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
(Dutch Uncles win on countback to better group record)

A.F.C. BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
(A.F.C Binfield win on away goals)

AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 3
(Ayrhead win 4-3 on aggregate)



QUARTER-FINALS

1st LEG

WEEK 14

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
A.F.C. BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




2nd LEG

WEEK 15

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win 5-4 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
(Ynysfawr Athletic win 5-2 on aggregate)

DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-0 on aggregate)

AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2
(A.F.C Binfield win 4-3 on aggregate)


WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2





WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win 6-3 on aggregate)

A.F.C. BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
(Space Cadets win 3-2 on aggregate)


WEEK 18

FINAL 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0




WEEK 19

FINAL 2nd LEG

SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
Southpool win the Super Cup 3-1 on aggregate

SOUTHPOOL ARE THE SUPER CUP WINNERS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:04 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXIII

There are 10 groups of four and two groups of 3. The winner of each group plus the two three team group runners up plus the 2 best runner's up from the four team groups will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v Runner Up H
Game 5 Winner E v Runner Up L
Game 6 Winner F v Winner K
Game 7 Winner G v Winner L
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 Runner Up H v Winner D
Game 5 Runner Up L v Winner E
Game 6 Winner K v Winner F
Game 7 Winner L v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the releavnt black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 5,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH

MOST DRAWS - £ 500,000

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 500,000



GROUP A
1..... METAL MILITIA
2..... SHAOLIN F.C
3..... BARTON BLITZ
4..... THE REDS


GROUP B
1..... WASCISCO RED SOX
2..... FC UNITED
3..... DUTCH UNCLES
4..... SOUTHPOOL

GROUP C
1..... ZAKREZE FC
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... A.F.C BINFIELD

GROUP D
1..... SPACE CADETS
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... ZIASTE NEQUENO

GROUP E
1..... FENWAY VALIANTS
2..... RHYL FC
3..... PRAZE UNITED
4..... MTK BUDAPEST

GROUP F
1..... SEABOURNE CITY
2..... PRESTATYN TOWN
3..... SPONDON RENEGADES
4..... CHARSCOT WANDERERS

GROUP G
1..... FISHTOFT ATHLETIC
2..... VAG WOLFSBURG
3..... STALYBRIDGE CELTIC
4..... DEP EL CELTICO

GROUP H
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... COLWYN BAY

GROUP I
1..... REAL MADRID
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... REQUIEM SHARK
4..... EMMY'S MONSTARS

GROUP J
1..... AYRHEAD
2..... LOS SANTOS COSMOS
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... MORROWIND LIONS

GROUP K
1..... CRUZIO CORTEZ
2..... RAPID GENTRIFICATION
3..... RIVENDELL
4..... GRIMBALD

GROUP L
1..... DAVORIN
2..... THE ACADEMY
3..... THE ACADEMY RESERVES


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 3 …… 14 …… 9
THE REDS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
METAL MILITIA 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 8 …… 6 …… -2
BARTON BLITZ 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 11 …… 4 …… -8

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SOUTHPOOL 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… 0
WASCISCO RED SOX 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 6 …… 8 …… 3
DUTCH UNCLES 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
FC UNITED 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 8 …… 8 …… -1

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 8 …… 11 …… 3
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
VANBRUGH ROYALS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
ZAKREZE FC 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 13 …… 2 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
SPACE CADETS 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 9 …… 8 …… 9 …… 1
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 10 …… 7 …… -3
BEESTON ATHLETIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 8 …… 8 …… 5 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
FENWAY VALIANTS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 5 …… 13 …… 4
RHYL FC 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 7 …… 8 …… 2
MTK BUDAPEST 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3
PRAZE UNITED 6 …… 2 …… 1 …… 2 …… 7 …… 10 …… 7 …… -3

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 4 …… 13 …… 4
PRESTATYN TOWN 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 6 …… 12 …… 3
SPONDON RENEGADES 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 7 …… -3
SEABOURNE CITY 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 5 …… 9 …… 3 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 7 …… 13 …… 2
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 5 …… 10 …… 5
DEP EL CELTICO 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2
FISHTOFT ATHLETIC 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 5 …… 10 …… 3 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
COLWYN BAY 4 …… 3 …… 1 …… 0 …… 5 …… 1 …… 10 …… 4
LONGFIELD K.L.F 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 4 …… -2
LONG EATON ARCHERS 4 …… 1 …… 0 …… 3 …… 4 …… 6 …… 3 …… -2

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 6 …… 13 …… 7
CALLIE ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 11 …… 7 …… 0
REQUIEM SHARK 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 11 …… 14 …… 5 …… -3
EMMY'S MONSTARS 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 10 …… 14 …… 5 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MORROWIND LIONS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 9 …… 10 …… -2
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 7 …… 8 …… 2
AYRHEAD 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 9 …… 8 …… 1
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
CRUZIO CORTEZ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 4 …… 11 …… 5
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 3 …… 10 …… 6
RIVENDELL 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 11 …… 7 …… -5
GRIMBALD 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 10 …… 6 …… -6

GROUP L
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
THE ACADEMY RESERVES 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 6 …… 1
DAVORIN 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 6 …… 1
THE ACADEMY 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 2 …… 4 …… 6 …… -2



WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000 - ZAKREZE F.C (2 POINTS)

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH - SHAOLIN F.C, SOUTHPOOL, A.F.C BINFIELD, ZIASTE NEQUENO, FENWAY VALIANTS, CHARSCOT WANDERERS, VAG WOLFSBURG FC, COLWYN BAY, REAL MADRID, LOS
SANTOS COSMOS, CRUZIO CORTEZ, THE ACADEMY RESERVES

MOST DRAWS - £ 500,000 - ZIASTE NEQUENO (4)

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 500,000 - REAL MADRID (13)



WEEK 3
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 3
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
FISHTOFT ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 4

METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
SHAOLIN F.C ...... .....v..... ...... THE REDS ......
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
FISHTOFT ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1




WEEK 5

SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
FC UNITED ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
FISHTOFT ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0



WEEK 6

SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
THE REDS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2




WEEK 7

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 3
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 0
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
GRIMBALD ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0




WEEK 8

THE REDS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SPONDON RENEGADES ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 0
STALYBRIDGE CELTIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 9

RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2


WEEK 10

SHAOLIN F.C ...... .....v..... ...... THE REDS


SECOND ROUND

WEEK 11

FIRST LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
FENWAY VALIANTS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1




WEEK 12

SECOND LEG

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
(Tied after two legs 2-2, Shaolin progress due to a better group record)

PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
(Prestatyn Town won 3-0 on aggregate)

RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2

DAVORIN ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
(Davorin win 4-3 on aggregate)

CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
(Charscot win 3-0 on aggregate)

LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0



WEEK 13

A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
(Rapid Gentrification win 2-1 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 3
(Longfield K.L.F win 5-4 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
(Colwyn Bay win 3-1 on aggregate)

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
(The Academy Reserves win 3-2 on aggregate)



WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
DAVORIN ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2




WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
(Shaolin F.C win 4-3 on aggregate)

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 3
(Davorin win 6-4 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
(Colwyn Bay win 3-2 on aggregate)


WEEK 16

QUARTER-FINAL 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
(Longfield K.L.F win 5-3 on aggregate)



WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 3


WEEK 18

SEMI-FINALS 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
(Longfield K.L.F win 4-2 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
(Colwyn Bay win 6-0 on aggregate)


WEEK 19

FINAL 1st LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0



WEEK 20

FINAL 2nd LEG

COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ....... 0

Longfield K.L.F win 1-0 on aggregate

LONGFIELD K.L.F. WIN THE SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:05 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXIV - Fixtures, Groups and Results


There are 10 groups of four and one group of 3. The winner of each group plus the 4 best runner's up will progress along with the runner's up from the three team group..

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 3 Team group Runner Up
Game 7 Winner G v Winner K
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 3 Team group Runner Up v Winner F
Game 7 Winner K v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season - THE ACADEMY

RUNNER-UP - £ 5,000,000 GRIMBALD

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each - SPACE CADETS AND REAL MADRID

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,300,000 - SHAOLIN F.C

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH - THE ACADEMY RESERVES, THE ACADEMY, LONG EATON ARCHERS, DUTCH UNCLES, EMMY'S MONSTARS, SEABOURNE CITY, REAL MADRID, ZIASTE NEQUENO, AYRHEAD, RHYL F.C, REQUIEM SHARK

MOST DRAWS - £ 250,000 - DEP EL CELTICO, RAPID GENTRIFICATION, TEMPEST PERVADE, SPONDON DYNAMOS ( £ 62,500 EACH)

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 250,000 THE ACADEMY RESERVES (15 GOALS)




GROUP A
1..... COLWYN BAY
2..... WASCISCO RED SOX
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... YNYSFAWR ATHLETIC


GROUP B
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... CASTLE ROCK FURIES
3..... MTK BUDAPEST
4..... THE ACADEMY

GROUP C
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... FC UNITED
3..... LOS SANTOS COSMOS
4..... RIVENDELL

GROUP D
1..... DUTCH UNCLES
2..... A.F.C BINFIELD
3..... VANBRUGH ROYALS
4..... DAVORIN

GROUP E
1..... EMMY'S MONSTARS
2..... METAL MILITIA
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... ABERGARWED ATHLETIC

GROUP F
1..... SOUTHPOOL
2..... STALYBRIDGE CELTIC
3..... SEABOURNE CITY
4..... SHAOLIN F.C

GROUP G
1..... FENWAY VALIANTS
2..... REAL MADRID
3..... KILMARNOCK
4..... GRIMBALD

GROUP H
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... ZIASTE NEQUENO
3..... PRESTATYN TOWN
4..... BARTON BLITZ

GROUP I
1..... HELSTON ALLSTARS
2..... AYRHEAD
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... CHARSCOT WANDERERS

GROUP J
1..... DEP EL CELTICO
2..... RHYL FC
3..... RAPID GENTRIFICATION
4..... WEST RUISLIP

GROUP K
1..... TEMPEST PERVADE
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... REQUIEM SHARK
4..... SPACE CADETS



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 15 …… 3 …… 15 …… 12
WASCISCO RED SOX 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 11 …… 8 …… -3
COLWYN BAY 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 11 …… 5 …… -4
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 11 …… 5 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 4 …… 14 …… 8
MTK BUDAPEST 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 5 …… 13 …… 5
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 9 …… 5 …… -2
LONGFIELD K.L.F 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 2 …… 13 …… 1 …… -11

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 8 …… 9 …… 1
RIVENDELL 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 7 …… 7 …… -1
FC UNITED 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 7 …… 11 …… 4
VANBRUGH ROYALS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 9 …… 8 …… -3
A.F.C BINFIELD 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 11 …… 10 …… 7 …… 1
DAVORIN 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 8 …… 7 …… -2

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 5 …… 12 …… 6
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 4 …… 7 …… 10 …… -3
METAL MILITIA 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 8 …… 8 …… 0
CALLIE ATHLETIC 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 8 …… 4 …… -3

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SEABOURNE CITY 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 12 …… 5 …… 16 …… 7
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 7 …… 12 …… 5
SOUTHPOOL 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6
SHAOLIN F.C 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID 4 …… 1 …… 2 …… 1 …… 4 …… 6 …… 7 …… -2
GRIMBALD 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 6 …… 2
FENWAY VALIANTS 4 …… 1 …… 2 …… 1 …… 5 …… 5 …… 5 …… 0

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 5 …… 11 …… 2
SPONDON DYNAMOS 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 4 …… 4 …… 9 …… 0
PRESTATYN TOWN 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 0
BARTON BLITZ 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 4 …… 6 …… 4 …… -2

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD 6 …… 6 …… 0 …… 0 …… 13 …… 4 …… 18 …… 9
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 7 …… 10 …… 3
HELSTON ALLSTARS 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 11 …… 4 …… -8
BEESTON ATHLETIC 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 9 …… 2 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RHYL FC 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 6 …… 13 …… 2
DEP EL CELTICO 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
WEST RUISLIP 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 5 …… 8 …… 3 …… -3

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
REQUIEM SHARK 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 1
SPACE CADETS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 6 …… 10 …… 5
TEMPEST PERVADE 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4




WEEK 3

COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
HELSTON ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2




WEEK 4

COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
HELSTON ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 3
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3




WEEK 5

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
FC UNITED ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 1
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
HELSTON ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 1
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1




WEEK 6

WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
FC UNITED ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2




WEEK 7

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 3
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2




WEEK 8

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 3
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1




WEEK 9

LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 2
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 3
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
AYRHEAD ...... 3 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2



WEEK 10

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC 0
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F 0





SECOND ROUND

WEEK 11

THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ......2
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ......2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ......2
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ......1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ......1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ......0




WEEK 12

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ......0
(Ayrhead win 2-0 on aggregate)

STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ......1
(Stalybridge Celtic win on away goals, 3-3 on aggregate)

SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ......0
(Space Cadets win on away goals, 3-3 on aggregate)

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ......0

GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ......1

REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ......2
(Real Madrid win 3-1 on aggregate)

RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ......1
(Ziaste Nequeno win on away goals, 2-2 on aggregate)





WEEK 13

EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......0
(Emmys Monstars win 2-0 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ......1
(Grimbald win 2-1 on aggregate)

MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ......3
(The Academy win 4-3 on aggregate)



QUARTER-FINALS

WEEK 14

1st LEG

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2


WEEK 15

2nd LEG

THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
(The Academy win 302 on aggregate)

SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
(Space Cadets win 5-3 on aggregate)

GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0
(Grimbald win 3-0 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
(Real Madrid win on away goals after 3-3 draw on aggregate)




SEMI-FINALS

WEEK 17

1st LEG

THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0




WEEK 18

2nd LEG

SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
(The Academy win 3-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
(Grimbald win 3-0 on aggregate)



THE FINAL

WEEK 19

FIRST LEG

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0



WEEK 20

SECOND LEG

GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2

The Academy win the Super Cup 3-1 on aggregate

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:09 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXV - Fixtures, Groups and Results

There are 11 groups of four. The winner of each group plus the 5 best runner's up will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v 5th Best Runner Up
Game 3 Winner C v 4th Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 2nd Best Runner Up
Game 6 Winner F v Best Runner Up
Game 7 Winner G v Winner K
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 5th Best Runner Up v Winner B
Game 3 4th Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 2nd Best Runner Up v Winner E
Game 6 Best Runner Up v Winner F
Game 7 Winner K v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season - THE ACADEMY

RUNNER-UP - £ 5,000,000 - SOUTHPOOL

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 2,000,000 each - VANBRUGH ROYALS AND RIVENDELL (INCLUDES £ 200K EACH FOR WINNING THEIR GROUPS)

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,400,000 - WASCISCO RED SOX

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH - BARTON BLITZ, DEP EL CELTICO, COLWYN BAY, RHYL FC, LOS SANTOS COSMOS, A.F.C BINFIELD, MANX TOWN, AYRHEAD (*), THE ACADEMY

* = NOT BEING CLAIMED DUE TO CHANGE IN OWNERSHIP. MONEY BEING SPLIT BETWEEN SEMI-FINALISTS AND WORST TEAM

GROUP A
1..... HELSTON HAMMERS
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... BARTON BLITZ


GROUP B
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... SHAOLIN F.C
4..... FENWAY VALIANTS

GROUP C
1..... THE ACADEMY RESERVES
2..... SPACE CADETS
3..... METAL MILITIA
4..... DEP EL CELTICO

GROUP D
1..... GRIMBALD
2..... COLWYN BAY
3..... EMMY'S MONSTARS
4..... RAPID GENTRIFICATION

GROUP E
1..... RHYL FC
2..... DUTCH UNCLES
3..... MORROWIND LIONS
4..... DAVORIN

GROUP F
1..... MTK BUDAPEST
2..... SEABOURNE CITY
3..... RIVENDELL
4..... REAL MADRID

GROUP G
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... SOUTHPOOL
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP H
1..... TEMPEST PERVADE
2..... A.F.C BINFIELD
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... PRESTATYN TOWN

GROUP I
1..... WASCISCO RED SOX
2..... MANX TOWN
3..... WHITEBROOK RANGERS
4..... ABERGARWED ATH;ETIC

GROUP J
1..... AYRHEAD
2..... AVLON VILLA
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... STALYBRIDGE CELTIC

GROUP K
1..... THE ACADEMY
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... SPONDON PHOENIX F.C
4..... F.C UNITED



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 8 …… 9 …… 0
LONG EATON ARCHERS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
HELSTON HAMMERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 10 …… 7 …… -2

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 8 …… 7 …… 12 …… 1
SHAOLIN F.C 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
FENWAY VALIANTS 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2
CALLIE ATHLETIC 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 4 …… 7 …… 3 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DEP EL CELTICO 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 4 …… 6 …… 10 …… -2
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 10 …… 8 …… -1
SPACE CADETS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 5 …… 7 …… 2
METAL MILITIA 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 6 …… 5 …… 7 …… 1

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
COLWYN BAY 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
EMMY'S MONSTARS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 7 …… 9 …… 2
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 11 …… 8 …… -2
GRIMBALD 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 9 …… 7 …… -4

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RHYL FC 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 5 …… 5 …… 11 …… 0
DAVORIN 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 7 …… 8 …… -1
MORROWIND LIONS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 7 …… 7 …… 2
DUTCH UNCLES 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL 6 …… 3 …… 0 …… 2 …… 9 …… 4 …… 12 …… 5
REAL MADRID 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
SEABOURNE CITY 6 …… 4 …… 0 …… 3 …… 7 …… 7 …… 9 …… 0
MTK BUDAPEST 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 13 …… 4 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 11 …… 3 …… 14 …… 8
SOUTHPOOL 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
ZIASTE NEQUENO 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 4 …… 8 …… 5 …… -4
LONGFIELD K.L.F 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 2 …… 7 …… 3 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 12 …… 4 …… 15 …… 8
TEMPEST PERVADE 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 5 …… 9 …… 3
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 7 …… 10 …… 6 …… -3
PRESTATYN TOWN 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 12 …… 6 …… -8

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MANX TOWN 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 7 …… 14 …… 6
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3
WASCISCO RED SOX 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 12 …… 2 …… -5

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
BEESTON ATHLETIC 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
AVLON VILLA 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
THE ACADEMY 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 5 …… 12 …… 6
F.C UNITED 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 10 …… 9 …… -1
SPONDON PHOENIX F.C 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 8 …… 4 …… -5




WEEK 3

HELSTON HAMMERS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... .....v..... ...... SPACE CADETS ......
METAL MILITIA ...... .....v..... ...... DEP EL CELTICO ......
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ......
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... .....v..... ...... SOUTHPOOL ......
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
TEMPEST PERVADE ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
THE ACADEMY ...... .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......
SPONDON PHOENIX F.C ...... 0 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 0




WEEK 4

HELSTON HAMMERS ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
GRIMBALD ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... DAVORIN ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
MANX TOWN ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
AYRHEAD ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 2




WEEK 5

HELSTON HAMMERS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 3
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
MANX TOWN ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 0



WEEK 6

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
MANX TOWN ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
AVLON VILLA ...... 3 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
F.C UNITED ...... 2 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 1




WEEK 8

CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 3
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
F.C UNITED ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3



WEEK 9

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
F.C UNITED ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3




WEEK 10

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
STALYBRIDGE CELTIC ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0




ROUND 2

WEEK 11

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
RHYL F.C ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
RIVENDELL ...... .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ......
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 12

MANX TOWN ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
(Manx Town win 3-0 on aggregate)

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
(southpool win 5-3 on aggregate)

RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
(The Academy win 2-0 on aggregate)

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
(A.F.C Binfield win 2-1 on aggregate)



WEEK 13

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
(Vanbrugh Royals go through on away goals)

ABERGARWED ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
(Abergarwed go through 2-1 on aggregate)

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 3
(Rhyl go through 3-2 on aggregate)

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
(Rivendell go through on away goals)



WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

MANX TOWN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2




WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 0
(Vanbrugh Royals win 3-2 on aggregate)

ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win on away goals)

RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 2
(Rivendell win 5-4 on aggregate)

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
(The Academy win 5-4 on aggregate)


WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3





WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
(Southpool win 5-3 on aggregate)

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
(The Academy win 4-3 on aggregate)



WEEK 18

FINAL 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2



WEEK 19

FINAL 2nd LEG

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1




WEEK 20

FINAL SUDDEN DEATH

SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3


THE ACADEMY WIN THE SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:10 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXVI

There are 11 groups of four. The winner of each group plus the 5 best runner's up will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v 5th Best Runner Up
Game 3 Winner C v 4th Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 2nd Best Runner Up
Game 6 Winner F v Best Runner Up
Game 7 Winner G v Winner K
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 5th Best Runner Up v Winner B
Game 3 4th Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 2nd Best Runner Up v Winner E
Game 6 Best Runner Up v Winner F
Game 7 Winner K v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season - SOUTHPOOL

RUNNER-UP - £ 5,000,000 - CHARSCOT WANDERERS - PRIZE DONATED BACK TO THE MONEY POOL

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 3,200,000 each - CASTLE ROCK FURIES AND RAPID GENTRIFICATION

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 2,000,000 - LONG EATON TERRIERS

GROUP WINNERS - £ 500,000 EACH - CHARSCOT WANDERERS (NOT BEING CLAIMED), CAGLIBARI CALCIO, RAPID GENTRIFICATION, MTK BUDAPEST, SPACE CADETS, DEP EL CELTICO, VANBRUGH ROYALS, NEW TOWN A.F.C, SEABOURNE CITY, RHYL, CASTLE ROCK FURIES



GROUP A
1..... BALA TOWN F.C
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... BARTON BLITZ


GROUP B
1..... THE ACADEMY
2..... CAGLIBARI CALCIO
3..... SOUTHPOOL
4..... ABERGARWED ATHLETIC

GROUP C
1..... RAPID GENTRIFICATION
2..... FENWAY VALIANTS
3..... REAL MADRID
4..... TROON A.F.C

GROUP D
1..... AVLON VILLA
2..... MTK BUDAPEST
3..... MORROWIND LIONS
4..... REQUIEM SHARK

GROUP E
1..... RIVENDELL
2..... COLWYN BAY
3..... SPACE CADETS
4..... SHAOLIN F.C

GROUP F
1..... THE ACADEMY RESERVES
2..... DEP EL CELTICO
3..... LOS SANTOS COSMOS
4..... OLD TOWN ATHLETIC

GROUP G
1..... YNYSFAWR ATHLETIC
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... LONG EATON ARCHERS

GROUP H
1..... NEW TOWN A.F.C
2..... WILLOUGHBY HUSKIES
3..... MANX TOWN
4..... A.F.C BINFIELD

GROUP I
1..... SEABOURNE CITY
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... WASCISCO RED SOX
4..... SPONDON PHOENIX F.C

GROUP J
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... TEESSIDE REDS
3..... RHYL FC
4..... LONG EATON TERRIERS

GROUP K
1..... DUTCH UNCLES
2..... PRESTATYN TOWN
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... SPRINGFIELD DEMIZE F.C


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 7 …… 13 …… 3
BARTON BLITZ 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 10 …… 8 …… 0
CALLIE ATHLETIC 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 7 …… 6 …… -1
BALA TOWN F.C 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 8 …… 10 …… 5 …… -2

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CAGLIBARI CALCIO 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 7 …… 4 …… 12 …… 3
SOUTHPOOL 5 …… 3 …… 1 …… 1 …… 8 …… 3 …… 10 …… 5
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 10 …… 7 …… -4
THE ACADEMY 5 …… 1 …… 0 …… 4 …… 5 …… 9 …… 3 …… -4

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 6 …… 13 …… 5
REAL MADRID 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 12 …… 8 …… 10 …… 4
TROON A.F.C 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 11 …… 5 …… -4
FENWAY VALIANTS 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 10 …… 5 …… -5

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MTK BUDAPEST 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 9 …… 12 …… 3
MORROWIND LIONS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 9 …… 8 …… -2
REQUIEM SHARK 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
AVLON VILLA 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 5 …… 6 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPACE CADETS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
COLWYN BAY 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
RIVENDELL 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 5 …… 5 …… 9 …… 0
SHAOLIN F.C 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 3 …… 7 …… 6 …… -4

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DEP EL CELTICO 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 6 …… 3 …… 10 …… 3
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 5 …… 4 …… 9 …… 1
OLD TOWN ATHLETIC 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 6 …… 13 …… 3
LONG EATON ARCHERS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 6 …… 8 …… 2
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2
ZIASTE NEQUENO 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
NEW TOWN A.F.C 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 6 …… 11 …… 2
A.F.C BINFIELD 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 9 …… 10 …… 1
MANX TOWN 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
WILLOUGHBY HUSKIES 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 7 …… 5 …… -4

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SEABOURNE CITY 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
WASCISCO RED SOX 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
SPONDON PHOENIX F.C 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… 0
BEESTON ATHLETIC 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 9 …… 6 …… -3

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RHYL FC 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 6 …… 5 …… 11 …… 1
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 10 …… 10 …… 1
TEESSIDE REDS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 10 …… 7 …… 9 …… 3
LONG EATON TERRIERS 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 9 …… 4 …… -5

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 5 …… 12 …… 7
PRESTATYN TOWN 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 10 …… 10 …… 1
SPRINGFIELD DEMIZE F.C 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 11 …… 9 …… -3
DUTCH UNCLES 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 13 …… 4 …… -5



WEEK 3

BALA TOWN F.C ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 0
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 2
AVLON VILLA ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 3
MORROWIND LIONS ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
NEW TOWN A.F.C ...... 2 .....v..... ...... WILLOUGHBY HUSKIES ...... 0
MANX TOWN ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 3
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 1




WEEK 4

BALA TOWN F.C ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CAGLIBARI CALCIO ...... 2 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 2 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 3
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
NEW TOWN A.F.C ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 1
WILLOUGHBY HUSKIES ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
TEESSIDE REDS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 1




WEEK 5

BALA TOWN F.C ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
CAGLIBARI CALCIO ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
NEW TOWN A.F.C ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
WILLOUGHBY HUSKIES ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 1
TEESSIDE REDS ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 0




WEEK 6

CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... BALA TOWN F.C ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
TROON A.F.C ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
OLD TOWN ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
WILLOUGHBY HUSKIES ...... 0 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
SPONDON PHOENIX F.C ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
TEESSIDE REDS ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
LONG EATON TERRIERS ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2




WEEK 7

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BALA TOWN F.C ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
TROON A.F.C ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 0
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 3
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
OLD TOWN ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
MANX TOWN ...... 1 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WILLOUGHBY HUSKIES ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
SPONDON PHOENIX F.C ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
LONG EATON TERRIERS ...... 2 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1



WEEK 8

BARTON BLITZ ...... 3 .....v..... ...... BALA TOWN F.C ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 1
TROON A.F.C ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
MORROWIND LIONS ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
OLD TOWN ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 2
MANX TOWN ...... 2 .....v..... ...... WILLOUGHBY HUSKIES ...... 0
SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
LONG EATON TERRIERS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 0
SPRINGFIELD DEMIZE F.C ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2




WEEK 9

CAGLIBARI CALCIO ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 1



WEEK TO BE CONFIRMED

THE ACADEMY ...... .....v..... ...... SOUTHPOOL




SECOND ROUND

WEEK 10

1st LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 3
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
NEW TOWN A.F.C ...... 0 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 2




WEEK 11

2nd LEG

SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
(Charscot win 4-2 on aggregate)

WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 0

PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
(Rapid Gentrification progress via better group record after tie)

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
(Colwyn Bay win 6-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-1 on aggregate)

SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
(Southpool win 3-2 on aggregate)

CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
(Caastle Rock Furies win 4-3 on aggregate)

RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 2
(Rhyl win 4-2 on aggregate)


WEEK 12

CAGLIBARI CALCIO ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
(Whitebrook Rangers win 3-1 on aggregate)


QUARTER-FINALS

WEEK 13

FIRST LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 1




WEEK 14

SECOND LEG

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
(Charscot win 5-2 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
(Rapid Gentrification progress via better group record after tie)

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
(Southpool win 2-0 on aggregate)

RHYL F.C ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
(Castle Rock Furies win 4-1 on aggregate)


SEMI-FINALS


WEEK 15

FIRST LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1




WEEK 16

SECOND LEG

RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win 5-2 on aggregate)




WEEK 17

SUDDEN DEATH PLAY-OFF

RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3




REMAINING GROUP FIXTURE

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ..... 3


THE FINAL



WEEK 18

FIRST LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2


WEEK 19

SECOND LEG

SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1

Southpool win 2-1 on aggregate

SOUTHPOOL ARE THE SUPER CUP WINNERS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 14, 2020 4:10 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2809
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXVII

There are 13 groups of four. The winner of each group plus the 3 best runner's up will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner K
Game 2 Winner B v Winner L
Game 3 Winner C v Winner M
Game 4 Winner D v Best Runner Up
Game 5 Winner E v 2nd Best Runner Up
Game 6 Winner F v 3rd Best Runner Up
Game 7 Winner G v Winner I
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner K v Winner A
Game 2 Winner L v Winner B
Game 3 Winner M v Winner C
Game 4 Best Runner Up v Winner D
Game 5 2nd Best Runner Up v Winner E
Game 6 3rd Best Runner Up v Winner F
Game 7 Winner I v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

If a team has a match awarded, be it for or against them, then they are ineligible for the group stage awards apart from the winning their group prize (eg most draws etc)

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season

RUNNER-UP - £ 5,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 2,000,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,750,000

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH

MOST DRAWS IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

MOST ENTERTAINING IN GROUP STAGE (MOST TOTAL GOALS FOR AND AGAINST) - £ 1,000,000


GROUP A
1..... BEESTON ATHLETIC
2..... SEABOURNE CITY
3..... REAL MADRID
4..... CASTLE ROCK FURIES


GROUP B
1..... REQUIEM SHARK
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... LOS SANTOS COSMOS
4..... ABERGARWED ATHLETIC

GROUP C
1..... PRESTATYN TOWN
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... RIVENDELL
4..... WHITEBROOK RANGERS

GROUP D
1..... TROON A.F.C
2..... LONG EATON TERRIERS
3..... TEESSIDE REDS
4..... SPACE CADETS

GROUP E
1..... RHYL FC
2..... DUTCH UNCLES
3..... WASCISCO RED SOX
4..... SHAOLIN F.C

GROUP F
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... RAPID GENTRIFICATION
3..... COLWYN BAY
4..... MTK BUDAPEST

GROUP G
1..... SOUTHPOOL
2..... THE ACADEMY
3..... DEP EL CELTICO
4..... LONGFIELD K.L.F

GROUP H
1..... BRITISH SEA POWER
2..... YNYSFAWR ATHLETIC
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... BARTON BLITZ

GROUP I
1..... A.F.C BINFIELD
2..... SPONDON PHOENIX F.C
3..... AVLON VILLA
4..... ZIASTE NEQUENO

GROUP J
1..... CAGLIBARI CALCIO
2..... GREENWICH MARINERS
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... BALA TOWN

GROUP K
1..... OLD TOWN ATHLETIC
2..... BEMBRIDGE F.C
3..... GLEADLESS UNITED
4..... MANCS F.C.

GROUP L
1..... COOKIE UNITED
2..... NEW TOWN A.F.C.
3..... REAL BLADES
4..... BANK VALE UNITED

GROUP M
1..... BARTON HILLS UNITED
2..... BIRSTALL UNITED
3..... BLACKHEATH TIGERS
4..... ACADEMY ALLSTARS


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SEABOURNE CITY 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 6 …… 12 …… 3
REAL MADRID 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 12 …… 2
BEESTON ATHLETIC 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 10 …… 8 …… 9 …… 2
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 3 …… 10 …… 3 …… -7

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 6 …… 14 …… 7
VANBRUGH ROYALS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 7 …… 10 …… 9 …… -3
REQUIEM SHARK 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 11 …… 4 …… -5

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 5 …… 10 …… 2
PRESTATYN TOWN 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 5 …… 4 …… 9 …… 1
RIVENDELL 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 4 …… 5 …… 7 …… -1
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 7 …… 7 …… -2

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPACE CADETS 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 13 …… 5 …… 15 …… 8
TEESSIDE REDS 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 8 …… 12 …… 3
TROON A.F.C 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 7 …… -3
LONG EATON TERRIERS 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 6 …… 14 …… 1 …… -8

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 6 …… 11 …… 4
DUTCH UNCLES 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 9 …… 7 …… 9 …… 2
RHYL FC 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 8 …… 7 …… -2
WASCISCO RED SOX 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 11 …… 5 …… -4

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 3 …… 1 …… 1 …… 10 …… 8 …… 10 …… 2
CALLIE ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
MTK BUDAPEST 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 7 …… 8 …… -1
COLWYN BAY 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SOUTHPOOL 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 4 …… 13 …… 5
LONGFIELD K.L.F 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 7 …… -3
THE ACADEMY 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 7 …… 7 …… 6 …… 0
DEP EL CELTICO 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ 6 …… 3 …… 2 …… 0 …… 8 …… 4 …… 11 …… 4
BRITISH SEA POWER 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 5 …… 5 …… 10 …… 0
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 5 …… 9 …… 3
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 6 …… 13 …… 2 …… -7

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON PHOENIX F.C 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 2
A.F.C BINFIELD 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
AVLON VILLA 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 8 …… 7 …… -2
ZIASTE NEQUENO 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CAGLIBARI CALCIO 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 5 …… 3 …… 10 …… 2
GREENWICH MARINERS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 4 …… 3 …… 8 …… 1
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 8 …… 6 …… -2
BALA TOWN 6 …… 0 …… 5 …… 1 …… 5 …… 6 …… 5 …… -1

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
MANCS F.C. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 5 …… 10 …… 3
GLEADLESS UNITED 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 8 …… 10 …… 2
OLD TOWN ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
BEMBRIDGE F.C 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 10 …… 4 …… -7

GROUP L
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
REAL BLADES 4 …… 3 …… 0 …… 1 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
NEW TOWN A.F.C. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 5 …… 5 …… 4 …… 0
COOKIE UNITED 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 5 …… 7 …… 4 …… -2


GROUP M
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
BIRSTALL UNITED 5 …… 4 …… 0 …… 1 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
ACADEMY ALLSTARS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 6 …… 10 …… 3
BARTON HILLS UNITED 5 …… 2 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
BLACKHEATH TIGERS 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 5 …… 13 …… 3 …… -8



WEEK 3

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
TROON A.F.C ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 2
TEESSIDE REDS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 3
COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 1
AVLON VILLA ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CAGLIBARI CALCIO ...... 0 .....v..... ...... GREENWICH MARINERS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... BALA TOWN ...... 0
GLEADLESS UNITED ...... 1 .....v..... ...... MANCS F.C. ...... 2
COOKIE UNITED ...... 1 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 1
REAL BLADES ...... 3 .....v..... ...... BANK VALE UNITED ...... 1
ACADEMY ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... BLACKHEATH TIGERS ...... 0




WEEK 4

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 3
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
TROON A.F.C ...... 2 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 1
LONG EATON TERRIERS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
BRITISH SEA POWER ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
SPONDON PHOENIX F.C ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
CAGLIBARI CALCIO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
GREENWICH MARINERS ...... 1 .....v..... ...... BALA TOWN ...... 0
OLD TOWN ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... GLEADLESS UNITED ...... 0
BEMBRIDGE F.C ...... 0 .....v..... ...... MANCS F.C. ...... 2
COOKIE UNITED ...... 2 .....v..... ...... REAL BLADES ...... 1
ACADEMY ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... BIRSTALL UNITED ...... 1




WEEK 5

BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
TROON A.F.C ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
LONG EATON TERRIERS ...... 1 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 3
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
BRITISH SEA POWER ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
SPONDON PHOENIX F.C ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
CAGLIBARI CALCIO ...... 2 .....v..... ...... BALA TOWN ...... 2
GREENWICH MARINERS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
OLD TOWN ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... MANCS F.C. ...... 3
BEMBRIDGE F.C ...... 1 .....v..... ...... GLEADLESS UNITED ...... 3
COOKIE UNITED ...... 2 .....v..... ...... BANK VALE UNITED ...... 0
NEW TOWN A.F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL BLADES ...... 3
BIRSTALL UNITED ...... 3 .....v..... ...... BARTON HILLS UNITED ...... 2
BLACKHEATH TIGERS ...... 1 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 3




WEEK 6

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
ABERGARWED ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... BRITISH SEA POWER ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 1
GREENWICH MARINERS ...... 0 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 1
BALA TOWN ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
BEMBRIDGE F.C ...... 2 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 1
MANCS F.C. ...... 1 .....v..... ...... GLEADLESS UNITED ...... 2
NEW TOWN A.F.C ...... 2 .....v..... ...... COOKIE UNITED ...... 0
BIRSTALL UNITED ...... 3 .....v..... ...... BLACKHEATH TIGERS ...... 0
ACADEMY ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... BARTON HILLS UNITED ...... 0




WEEK 7

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
ABERGARWED ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
TEESSIDE REDS ...... 2 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 0
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... BRITISH SEA POWER ...... 2
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 2
BALA TOWN ...... 0 .....v..... ...... GREENWICH MARINERS ...... 0
GLEADLESS UNITED ...... 2 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 2
MANCS F.C. ...... 0 .....v..... ...... BEMBRIDGE F.C ...... 0
REAL BLADES ...... 3 .....v..... ...... COOKIE UNITED ...... 2
BANK VALE UNITED ...... 0 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 2
BLACKHEATH TIGERS ...... 0 .....v..... ...... BARTON HILLS UNITED ...... 1
BIRSTALL UNITED ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 0



WEEK 8

CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 0
TEESSIDE REDS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON TERRIERS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... BRITISH SEA POWER ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 0
BALA TOWN ...... 0 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... GREENWICH MARINERS ...... 3
MANCS F.C. ...... 0 .....v..... ...... OLD TOWN ATHLETIC ...... 2
GLEADLESS UNITED ...... 2 .....v..... ...... BEMBRIDGE F.C ...... 0
REAL BLADES ...... 1 .....v..... ...... NEW TOWN A.F.C ...... 0
BARTON HILLS UNITED ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 3




WEEK 9

LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
BRITISH SEA POWER ...... .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... TBA
OLD TOWN ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BEMBRIDGE F.C ...... 0
BLACKHEATH TIGERS ...... .....v..... ...... BIRSTALL UNITED ..... TBA
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
LONG EATON TERRIERS ...... 0 .....v..... ...... TROON A.F.C ...... 1
SPONDON PHOENIX F.C ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1




WEEK 10

BARTON HILLS UNITED ...... 3 .....v..... ...... BLACKHEATH TIGERS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0


SECOND ROUND

WEEK 10

FIRST LEG

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... MANCS F.C ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REAL BLADES ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... TEESSIDE REDS ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 2







WEEK 11

SECOND LEG

MANCS F.C ...... 3 .....v..... ...... SEABOURNE CITY 0
(Mancs F.C win 5-1 on aggregate)

REAL BLADES ...... 2 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC 0
(Real Blades win 3-1 on aggregate)

BIRSTALL UNITED ...... .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS
(Tie awarded to Long Eaton Archers as Birstall fail to turn up for either leg)

TEESSIDE REDS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS 3
(Space Cadets win 3-1 on aggregate)

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C 3
(Shaolin F.C win 3-2 on aggregate)

ACADEMY ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION 1
(Academy Allstars win 4-3 on aggregate)

SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL 1

CAGLIBARI CALCIO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ 0



WEEK 12

CATCH UP GAMES
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 1
(Southpool progress due to better qualifying performance after 2-2 draw on aggregate)

BARTON BLITZ ...... 3.....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ....0


QUARTER-FINALS

1st LEG

WEEK 13

MANCS F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL BLADES 1
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS 2
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS 0
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ 2




2nd LEG

WEEK 14

REAL BLADES ...... 1 .....v..... ...... MANCS F.C 0
(Real Blades win on away goals)

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL 0
(Barton Blitz win 3-2 on aggregate)




2nd LEG

WEEK 15

SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS 3
(Long Eaton Archers win 5-3 on aggregate)

ACADEMY ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C 2
(Shaolin F.C win on away goals)


SEMI FINALS

1st LEG

WEEK 16

REAL BLADES ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2



2nd LEG

WEEK 17

LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... REAL BLADES ...... 2
(Long Eaton Archers win 5-4 on aggregate)

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2


WEEK 18

SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
(Barton Blitz win 3-2 on aggregate)


FINAL

WEEK 19

FIRST LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1


WEEK 20

SECOND LEG

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1


LONG EATON ARCHERS ARE THE SUPER CUP WINNERS



WINNER - £ 10,250,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season and group winner - LONG EATON ARCHERS

RUNNER-UP and group winner - £ 5,250,000 - BARTON BLITZ

LOSING SEMI-FINALISTS and group winners - £ 2,250,000 each - REAL BLADES AND SHAOLIN F.C

WORST TEAM IN GROUP STAGES and one of 3 most entertaining teams- £ 2,083,333 - CHARSCOT WANDERERS

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH - SEABOURNE CITY, SPACE CADETS, RAPID GENTRIFICATION, SOUTHPOOL, SPONDON PHOENIX, CAGLIBARI CALCIO, MANCS F.C AND BIRSTALL UNITED

MOST DRAWS IN GROUP STAGES - £ 1,000,000 - BALA TOWN

MOST ENTERTAINING IN GROUP STAGE (MOST TOTAL GOALS FOR AND AGAINST) - £ 333,333 TEESSIDE REDS , and £ 583,333 ABERGARWED

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(189T)
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group