Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Sat Oct 31, 2020 1:40 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Prediction League S43
PostPosted: Fri Sep 18, 2020 7:36 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 103
Location: Derbyshire
Join us for the Prediction game!

You have until before week 2 turns arrive: Tuesday 29th September 2020.

My mission is to beat Mike - the champion of predictions.

Please use the table below so I can paste it into my spreadsheet.

5 points if you get them at the correct end of the table, 10 points for the exact position.
Cups included too.
And 10 bonus points if you can predict your own points total!

Premiership
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division One
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division Two
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division Three
1.
2.
3.
-------
14.
15.
T64

SLFA Cup
Winner:
Runner Up:

Polaris
Winner:
Runner Up:

Bonus round
Own team name:
Your team's total points:

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri Sep 25, 2020 2:10 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 448
Location: Long Eaton, Nottingham
Premiership
1.Partizan
2.Belton
3.Greylees
-------
14.Allestree
15.Madchester
16.FC Roquetas

Division One
1.Rising Sun
2.Shawood
3.Donny Toros
-------
14.Eastcote
15.Ruislip
16.Sinjuns

Division Two
1.Lakeland Jags
2.Tayside
3.Ropery Rovers
-------
14.Real Academy
15.Cartonians
16.Anfield

Division Three
1.Mearns
2.Park Juniors
3. AFC Liverpool
-------
14.Pickering
15.Blackburn
T64 Baseball

SLFA Cup
Winner: Partizan
Runner Up:St Agnes

Polaris
Winner:Lakeland Jags
Runner Up: Moles

Bonus round
Own team name: Lakeland Jags
Your team's total points: 66

_________________
Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Sep 26, 2020 5:46 pm 
Offline

Joined: Thu Jan 04, 2007 3:13 pm
Posts: 68
Premiership
1. Partizan
2. Belton Raiders
3. Althone FC
-------
14. Zakreze Rangers
15. Madchester Utd
16. FC Roquetas

Division One
1. Isleworth Utd
2. The Rising Sun
3. FC Donny Torros
-------
14. Fetteresso Utd
15. Staffs Rovers
16. Otters

Division Two
1. Glenfield Colts
2. Frog FC
3. Lakeland Jags
-------
14. Bury St Peter
15. Caratonians
16. Fetteresso Rovers

Division Three
1. Mearns Utd
2. Forest Row
3. Park Juniors
-------
14. Blackburn Utd
15. Vale Veterans
T64 Angus Utd

SLFA Cup
Winner: Partizan
Runner Up: Poole

Polaris
Winner: Ropery Rovers
Runner Up: St Agnes

Bonus round
Own team name: Poole Town Panthers
Your team's total points: 47

_________________
AFC Binfield WPL28
Astral FC RH44
Seabourne City WPL27
Poole Town Panthers NSA23
St Agnes Aces NSA13
Boscombe Athletic OPAL8
AFC Wokingham MOA39
Selly All Stars MOA53


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Sep 26, 2020 9:02 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2007 8:49 pm
Posts: 157
Location: The Land That Time Forgot
Premiership
1.Athlone
2.Belton
3.Poole
-------
14.Alstree
15.D.Alliance
16.FC Roquetas

Division One
1.FC Donny
2.Victoria Park
3.Rockwell
-------
14.Sinjuns
15.Rising Sun
16.Otters

Division Two
1.Kingseat
2.Ropery Rov.
3.FC Tayside
-------
14.Frog
15.Fetteresso
16.Caratonions

Division Three
1.Cove
2.Mearns
3.AFC Liverpool
-------
14.Stonehaven
15.Angus
T64 Blackburn

SLFA Cup
Winner:Sharwood
Runner Up:Belton

Polaris
Winner:Poole
Runner Up:Torpedo

Bonus round
Own team name:Loco Leigh
Your team's total points:39

_________________
Cheers
Dave.
Barton Blitz......WPL 53 Mancs F.C......WPL 64 Wigan Wildcats....Opal 58
Swinton Pirates ....ELZ 24 Dinamo Petrovac....ELZ 54
Manchester Dragons...RH 17 Stonefield Cobras ...RH 26
Luosto Tunturi...WS 7 Locomotiv Leigh. ...NSA 18 Limone Sul Garda .....BS26
Trafford Rhino's ...MOA 10 Tyldesley Panthers ...MOA 38


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Sep 29, 2020 7:44 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 103
Location: Derbyshire
I nearly missed my own competition! I need to enter so Mike can beat me three times in a row.

Premiership
1.Partizan
2.Athlone
3.Olympic
-------
14. St Agnes
15.FC Roq
16.Zakreze

Division One
1.FC Donny
2.Rising Sun
3.Shawood
-------
14.Fetteresso Utd
15.Ruislip
16.Sinjuns

Division Two
1.FC Tayside
2.Ropery (not trying to jinx as usual)
3.Dynamo Saints
-------
14.Anfield
15. Caratonions
16. Real Academy

Division Three
1. Park Juniors
2. Mearns Utd
3. The Vale
-------
14. Inter Academy
15. Angus
T64 Blackburn O

SLFA Cup
Winner: Poole
Runner Up:Belton

Polaris
Winner:The Rising Sun
Runner Up: St Agnes

Bonus round
Own team name: Allestree
Your team's total points: 39

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Sep 29, 2020 7:54 pm 
Offline

Joined: Fri Apr 30, 2004 6:59 pm
Posts: 546
Location: Huntley
Premiership
1. Partizan
2. Olympic Sheffield
3. Madchester United
-------
14. Dark Alliance
15. FC Roquetas
16. Torpedo Belper

Division One
1. FC Donny Toros
2. Isleworth United
3. Locomotiv Leigh
-------
14. Otters
15. Moles Rangers
16. Sinjuns

Division Two
1. PSV Caley
2. Riverside Athletic
3. Frog FC
-------
14. Anfield
15. Everton United
16. PSV Santos

Division Three
1. Park Juniors
2. Forest Row
3. Castlebay
-------
14. Baseball
15. Vale Veterans
T64 Blackburn Olympic

SLFA Cup
Winner: Belton Raiders
Runner Up: Dark Alliance

Polaris
Winner: Rockwell Rangers
Runner Up: Locomotiv Leigh

Bonus round
Own team name: Rockwell Rangers
Your team's total points: 44pts

_________________
Whitebrook Rangers WPL23
Huntley Fairways OPAL34
Tiptree United ELZ52
Sliema Wanderers RH55
Taynton United WS61
March Town United WS64
Rockwell Rangers NSA16
Vaga Valiants MOA34


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Sep 29, 2020 8:42 pm 
Offline

Joined: Sun Jul 20, 2003 6:21 pm
Posts: 154
Location: Kilburn, Derby
Premiership
1.Partizan
2.Belton
3.Torpedo
-------
14.Zakreze
15.Madchester
16.FC Roquetas

Division One
1.Shawood
2.Staff Rvrs
3.Donny Toros
-------
14.Eastcote
15.Fettersso
16.Otters

Division Two
1.Lakeland Jags
2.Tayside
3.Kingseat
-------
14.Frog
15.Cartonians
16.Anfield

Division Three
1.Mearns
2.Park Juniors
3. AFC Liverpool
-------
14.Furneaux
15.Blackburn
T64 Baseball

SLFA Cup
Winner: Cork City
Runner Up:Allestree

Polaris
Winner:Torpedo
Runner Up: Lakeland

Bonus round
Own team name: Torpedo Belper
Your team's total points: 54

_________________
Razor HAS the edge!!

Kilburn United (WS57)
Inter Derby (WS10)
Spondon Phoenix F.C (WPL3)
Chaddesden Celtic (Opal41)
Torpedo Belper (NSA17)

http://razorsssteams.bravesites.com/


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri Oct 02, 2020 1:55 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 103
Location: Derbyshire
Thanks for joining in. This is now closed and will be locked by Rich. I noted all predictions down on the stroke of midnight. :-)

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 8 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group