Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Sun May 22, 2022 4:28 pm

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: TOP 6 FINISH - SEASON 39
PostPosted: Mon Jan 10, 2022 12:58 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 422
Location: Long Eaton, Nottingham
Another nice competition for you all.

Last season we only had 6 managers enter so let's increase that number.

Predict the Top 6 in each League plus Cup Winners and Runners Up plus Joosters Winners and Runners Up.

Ten points for a correct prediction and 5 points for correct team but wrong order.

The post will be closed on the Sunday before week 2 is played.

PREMIER LEAGUE

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 1

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 2

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 3

1.
2.
3.
4.
5.
6.

SLFA Cup Winners -
SLFA Cup Runners Up -

Joosters Cup Winners -
Joosters Runner Up -

_________________
Long Eaton Archers WPL7 Shaolin WPL39
Istra Pula Opal46 Abysmal Aftermath Opal50
FC Abertawe Opal1 Riverplate Opal36
Dell Diamonds Opal54 Norfolk FC Opal37
Death Valley Wanderers Opal35 Bayern FC Opal45 Darwen United Opal15
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54 LE Invaders WS58
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA32
Long Eaton Swissies MOA26 Long Eaton Bulldogs MOA64

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Jan 11, 2022 11:59 am 
Offline

Joined: Sat Jul 19, 2003 8:39 pm
Posts: 52
Location: Dibden Purlieu, Southampton
PREMIER LEAGUE

1. Chaddesden
2. Aberdeen
3. Jedi
4. Sylvan
5. E. Riding
6. Salford Lads

DIVISION 1

1. Abertawe
2. Istra
3. Bayern
4. Duffield
5. Boscombe
6. Salford B.

DIVISION 2

1. Inter S
2. Mann C
3. Huntley
4. Scrubs
5. St Marys
6. Askham

DIVISION 3

1. Wigan
2. Hundon
3. Scillonians
4. Phantom
5. Manics
6. Chapel N

SLFA Cup Winners - Sylvan
SLFA Cup Runners Up - Inter S

Joosters Cup Winners - Inter S
Joosters Runner Up - Sylvan

_________________
Dave
SHEPS SS ARMY
Inter Southampton (OPAL24) Yth Lge champs S9,S31,S32,S35,S38 SLFA cup winners S15. Div 1 Champions S36. Joosters Cup winners S36.

Chapel North (OPAL18)

Southern Vipers (OPAL48)

Bembridge FC (WPL29)


Banjo`s Brigade (RH1)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 16, 2022 1:55 pm 
Online

Joined: Sun Jul 20, 2003 6:21 pm
Posts: 106
Location: Kilburn, Derby
PREMIER LEAGUE

1. Chaddesden
2. Aberdeen
3. Jedi
4. Loyal
5. E. Riding
6. Bentley

DIVISION 1

1. Abertawe
2. Istra
3. Duffield
4. Salford B
5. Cunnack
6. York

DIVISION 2

1. Inter S
2. Mann C
3. Huntley
4. Yorkshire
5. St Marys
6. Radford

DIVISION 3

1. Wigan
2. Hundon
3. Phantom
4. Belmont
5. Manics
6. Chapel N

SLFA Cup Winners - FC Abertawe
SLFA Cup Runners Up - Huntley

Joosters Cup Winners - Jedi
Joosters Runner Up - Inter S

_________________
Razor HAS the edge!!

Kilburn United (WS57)
Inter Derby (WS10)
Spondon Phoenix F.C (WPL3)
Chaddesden Celtic (Opal41)
Torpedo Belper (NSA17)

http://razorsssteams.bravesites.com/


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 16, 2022 2:03 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 422
Location: Long Eaton, Nottingham
PREMIER LEAGUE

1. Loyal Rangers
2. Aberdeen Terrors
3. Chaddesden Celtic
4. Sylvan Lake
5. Jedi Knights
6. Salford Lads Club

DIVISION 1

1. FC Abertawe
2. Duffield Dynamos
3. Istra Pula
4. The Survivors
5. Salford Bombers
6. Bayern

DIVISION 2

1. Inter Southampton
2. Scrubs
3. Yorkshires Finest
4. Mann City
5. Molesley Shoals
6. Kesgrave Vespas

DIVISION 3

1. Wigan Wildcats
2. Phantom Lords
3. Belmont Buccaneers
4. The Scillonians
5. Inter Knottla
6. Darwen United

SLFA Cup Winners -FC Abertawe
SLFA Cup Runners Up - Abysmal Aftermath

Joosters Cup Winners - FC Abertawe
Joosters Runner Up - Istra Pula

_________________
Long Eaton Archers WPL7 Shaolin WPL39
Istra Pula Opal46 Abysmal Aftermath Opal50
FC Abertawe Opal1 Riverplate Opal36
Dell Diamonds Opal54 Norfolk FC Opal37
Death Valley Wanderers Opal35 Bayern FC Opal45 Darwen United Opal15
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54 LE Invaders WS58
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA32
Long Eaton Swissies MOA26 Long Eaton Bulldogs MOA64

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 16, 2022 5:17 pm 
Offline

Joined: Sun Oct 27, 2019 5:46 pm
Posts: 9
Location: Sheffield
PREMIER LEAGUE

1. Chaddesden
2. Loyal Rangers
3.Jedi Knights
4.Xbana
5.Cusco
6.Abysmal

DIVISION 1

1.Istra Pula
2.FC Abertawe
3.Bayern
4.Par Athletic
5.Riverplate
6.Salford Bombers

DIVISION 2

1.Inter Southampton
2.Mann City
3.Molesley Shoals
4.St Mary Saint
5.Phoenix Vikings
6. Kesgrave Vespas

DIVISION 3

1.Belmont Buccan
2.Inter Knottla
3.The Scillonians
4.Wigan Wildcats
5.Darwen United
6.R.S Belgrave

SLFA Cup Winners - Chaddesden
SLFA Cup Runners Up -Istra Pula

Joosters Cup Winners - Inter Knottla
Joosters Runner Up -Cusco

_________________
Gleadless United - WPL25
Real Blades - WPL52
Inter Knottla - Opal 19
Blades FC - ELZ41
Charnock FC - ELZ25
Knottla United - ELZ5


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 16, 2022 6:41 pm 
Offline

Joined: Thu Jan 04, 2007 3:13 pm
Posts: 59
PREMIER LEAGUE

1. Loyal Rangers
2. Salford Lads Club
3. Bentley Vikings
4. Chaddesden C
5. Kamikaze Vipers
6. East Riding E

DIVISION 1

1. Istra Pula
2. Duffield Dynamos
3. FC Abertawe
4. The Survivors
5. Riverplate
6. Boscombe Althletic

DIVISION 2

1. Scrubs
2. Inter Southampton
3. Mann City
3. Yorkshires Finest
4. Phoenix Vikings
5. Molesley Shoals
6. Kesgrave Vespas

DIVISION 3

1. Belmont Buccaneers
2. The Scillonians
3. Wigan Wildcats
4. Darwen Utd
5. Chapel North
6. Phantom Lords

SLFA Cup Winners -Chaddesdon Celtic
SLFA Cup Runners Up - Bentley Vikings

Joosters Cup Winners - Boscombe
Joosters Runner Up - Istra Pula

_________________
AFC Binfield WPL28
Astral FC RH44
Seabourne City WPL27
Poole Town Panthers NSA23
St Agnes Aces NSA13
Boscombe Athletic OPAL8
AFC Wokingham MOA39
Selly All Stars MOA53


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 16, 2022 10:07 pm 
Offline

Joined: Wed May 21, 2008 1:36 pm
Posts: 57
Location: helston cornwall
PREMIER LEAGUE

1.Aberdeen Terror
2.Bentley Vikings
3.Mighty Chucks
4.Jedi Knights
5.Salford Lads
6.Whitby Town

DIVISION 1

1.F.C Abertawe
2.Duffield Dynam'
3.The Survivors
4.Salford Bombers
5.Emu's BPW 2020
6.Cunnack Allstar

DIVISION 2

1.Inter S'hampton
2.Radford Semele
3.Huntley Fairw's
4.Askham Bryan U
5.Tadcaster Alb'
6.Scrubs

DIVISION 3

1.Wigan Wildcats
2.Manics
3.Phantom Lords
4.Belmont Buccan'
5.Darwen United
6.Fishburn Park

SLFA Cup Winners - Jedi Knights
SLFA Cup Runners Up -Cunnack Allstar

Joosters Cup Winners - Abysmal A'math
Joosters Runner Up - Huntley Fairw's

_________________
X force f.c (Ws15)
Zombie Knights (Ws17)
Padiham Town F.C (Ws25)

Jedi Knights (Opal27) Champion seasons 31 34
Cunnack Allstars (Opal16)
Phantom Lords (Opal55)

DROPSHIP FC (WPL45)

Young ones (Moa56)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed Jan 19, 2022 6:55 pm 
Offline

Joined: Mon Aug 15, 2005 9:41 pm
Posts: 6
Location: Southport
PREMIER LEAGUE

1.Chadd
2.Loyal
3.Jedi
4.Aberdeen
5.Bentley
6.East Riding

DIVISION 1

1.Istra
2.FC Aber
3.Survivors
4.Duffield
5.Parr
6.Emu’s

DIVISION 2

1.Scrubs
2.Yorkshire
3.St Marys
4.Radford
5.Mann City
6.inter South

DIVISION 3

1.Belmont
2.Wigan
3.Hundon
4.Queensdown
5.Phantom
6.Kesgrove

SLFA Cup Winners - Loyal
SLFA Cup Runners Up - Bentley

Joosters winners - East Riding
Jostles RUp - Parr

_________________
LOYAL RANGERS (OPAL14)
10x Opal Premier Champs (2,3,4,5,9,10,15,16,23,38)
6x Opal Premier r up (7,8,11,12,14,22)
6x Opal Cup Winners (5,7,14,18,27,35)
Opal Cup r up (34)
2x Opal Youth champs (6,7)
Joosters cup winners (23,33)
Joosters cup r up (31)
NLF2 Premier Champs (NLF2 season 8 - Final NLF2 season before merging to form the Opal)
NLF2 Division 1 Winners (NLF2- 4)
NLF2 Division 2 Winners (NLF2- 3)
NLF2 Cup r up (NLF2 season 7)
Emu’s BPW 2020 - Opal64
Opal Div 3 Winners (37)
Opal Div 2 3rd (38)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Jan 22, 2022 8:37 pm 
Offline

Joined: Wed Dec 04, 2013 10:25 am
Posts: 49
PREMIER LEAGUE

1. Loyal
2. Bentley
3. Aberdeen
4. Chad
5. Jedi
6. Abysmal

DIVISION 1

1. FC AB
2. Cunnack
3. Duffers
4. Istra
5. DVW
6. Amthorpe

DIVISION 2

1. Inter S
2. Radford
3. Phoenix
4. Mann
5. Askham
6. Vipers

DIVISION 3

1. Phantom
2. Wigan
3. Inter K
4. Riot
5. Hundon
6. Queensdown

SLFA Cup Winners - Bentley
SLFA Cup Runners Up - Jedi

Joosters Cup Winners - Cusco
Joosters Runner Up - FC AB

_________________
Cusco (Opal51)
Cair Paravel (WS19)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 23, 2022 9:53 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2007 8:49 pm
Posts: 82
Location: The Land That Time Forgot
PREMIER LEAGUE

1.Loyal
2.Armthorpe
3.Bentley
4.Whitby
5.Chaddesden
6.Wolf Pack

DIVISION 1

1.Dell
2.Doncaster
3.Istra
4.Bayern
5.La Donny
6.Cunnack

DIVISION 2

1.Mann City
2.Radford
3.Huntley
4.Molesley
5.Askham Bryan
6.Kesgrave

DIVISION 3

1.Phantom
2.Kalinago
3.Wigan
4.Queensdown
5.Darwen
6.Belmont

SLFA Cup Winners - Dell
SLFA Cup Runners Up - Whitby

Joosters Cup Winners - Dell
Joosters Runner Up -Molesley

_________________
Cheers
Dave.
Barton Blitz......WPL 53 Mancs F.C......WPL 64 Wigan Wildcats....Opal 58
Swinton Pirates ....ELZ 24 Dinamo Petrovac....ELZ 54
Manchester Dragons...RH 17 Stonefield Cobras ...RH 26
Luosto Tunturi...WS 7 Locomotiv Leigh. ...NSA 18 Limone Sul Garda .....BS26
Trafford Rhino's ...MOA 10 Tyldesley Panthers ...MOA 38


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group