Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Wed Mar 20, 2019 7:05 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: TOP SIX FINISH
PostPosted: Mon Jan 14, 2019 1:37 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 353
Location: Long Eaton, Nottingham
Another nice competition for you all.

Predict the Top 6 in each League plus Cup Winners and Runners Up plus Joosters Winners and Runners Up.

Ten points for a correct prediction and 5 points for correct team but wrong order.

PREMIER LEAGUE

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 1

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 2

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 3

1.
2.
3.
4.
5.
6.

SLFA Cup Winners -
SLFA Cup Runners Up -

Joosters Cup Winners -
Joosters Runner Up -

_________________
Mike

Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Mon Jan 14, 2019 2:00 pm 
Offline

Joined: Wed Nov 09, 2011 9:58 am
Posts: 188
Location: West Midlands
PREMIER LEAGUE

1. Jedi Knights
2. FC Abertawe
3. Bentley Vikings
4. Chaddesden Celtic
5. Xbana
6. Whitby Town

DIVISION 1

1. Sylvan Lake
2. Istra Pula
3. Dell Diamonds
4. Abysmal Aftermath
5. Southampton Sity
6. Armthorpe Rovers

DIVISION 2

1. Riverplate
2. South Ruislip
3. Inter Southampton
4. Huntley Fairways
5. Norfolk FC
6. Stainsacre United

DIVISION 3

1. Mann City
2. Tadcaster Albion
3. Wealdstone
4. Chapel North
5. Tamriel
6. Kiloparsec Villa

SLFA Cup Winners - Bentley Vikings
SLFA Cup Runners Up - Aberdeen Terrors

Joosters Cup Winners - Jedi Knights
Joosters Runner Up - FC Abertawe

_________________
Mark

Bromsgrove Rovers WS33 - PL 2nd 2014, 2016; PL - 3rd 2015
ASP Gold Star WS1
Swinfen Hall WS23 - PL 3rd 2013
San Diego Chargers SS2 - Cup Finalists Season 4
Hundon Harriers OPAL52 - Opal Cup Winners 2016
Ayrhead WPL25
FC Chivas WS45 - PL 3rd 2015/16, 2016
The bunch of wasters that are Queen of Hearts FC MOA46 - MOA Cup Winners 2013/14, 2014/15
Frog FC - NSA46
Rockwell Rangers NSA16
Chapel North OPAL18


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Wed Jan 16, 2019 3:57 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 353
Location: Long Eaton, Nottingham
PREMIER LEAGUE

1. FC Abertawe
2. Bentley Vikings Old Boys
3. Funkademia
4. Chaddesden Celtic
5. Jedi Knights
6. Loyal Rangers

DIVISION 1

1. Abysmal Aftermath
2. Sylvan Lake
3. Istra Pula
4. Armthorpe Rovers
5.Dell Diamonds
6. Northern Soul

DIVISION 2

1. Riverplate
2. The Islanders
3. Huntley Fairways
4. Norfolk
5. Inter Southampton
6. South Ruislip

DIVISION 3

1. Wealdstone FC
2. Chapel North
3. Tadcaster Albion
4. Tamriel FC
5. Mann City
6. Yorkshires Finest

SLFA Cup Winners - FC Abertawe
SLFA Cup Runners Up -Dell Diamonds

Joosters Cup Winners -Istra Pula
Joosters Runner Up -Abysmal Aftermath

_________________
Mike

Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Sun Jan 20, 2019 2:27 pm 
Offline

Joined: Sun Jul 20, 2003 6:21 pm
Posts: 143
Location: Kilburn, Derby
PREMIER LEAGUE

1. Bentley Vikings
2. Jedi Knights
3. FC Abertawe
4. Chaddesden Celtic
5. Funkademia F.C
6. Whitby Town

DIVISION 1

1. Sylvan Lake
2. Abysmal Aftermath
3. Istra Pula
4. Dell Diamonds
5. Southampton Sity
6. Armthorpe Rovers

DIVISION 2

1. Huntley Fairways
2. South Ruislip
3. Inter Southampton
4. Riverplate
5. Stainsacre United
6. Norfolk F.C

DIVISION 3

1. Mann City
2. Tadcaster Albion
3. Wealdstone
4. Chapel North
5. Tamriel
6. Abertay

SLFA Cup Winners - FC Abertawe
SLFA Cup Runners Up - Chaddesden Celtic

Joosters Cup Winners - Jedi Knights
Joosters Runner Up - Hundon Harriers

_________________
Razor HAS the edge!!

Kilburn United (WS57)
Inter Derby (WS10)
Spondon Phoenix F.C (WPL3)
Chaddesden Celtic (Opal41)
Torpedo Belper (NSA17)
Ripley Knights F.C (Opal57)

http://razorsssteams.bravesites.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Sun Jan 20, 2019 4:57 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2007 8:49 pm
Posts: 184
Location: The Land That Time Forgot
PREMIER LEAGUE

1. Chaddesden
2. Jedi
3. Loyal
4. Bentley
5. Aberdeen
6. Funkademia

DIVISION 1

1. Dell
2. Sylvan
3. Armthorpe
4. Kesgrave
5. Top Gun
6. Askham B

DIVISION 2

1. Norfolk
2. Par
3. Huntley
4. Inter Soton
5. Islanders
6. Sth. Ruislip

DIVISION 3

1. Mann City
2. Molesley
3. Tigre
4. Chapel North
5. Tamriel
6. Wealdstone

SLFA Cup Winners - Jedi
SLFA Cup Runners Up - Abertawe

Joosters Cup Winners - Top Gun
Joosters Runner Up - Istra
Mike

_________________
Cheers
Dave.
Barton Blitz......WPL 53 Wigan Wildcats....Opal 58
Swinton Pirates ....ELZ 24 Dinamo Petrovac....ELZ 54
Manchester Dragons...RH 17 Stonefield Cobras ...RH 26 SLFA Cup Winners 2016
Luosto Tunturi...WS 7 Locomotiv Leigh. ...NSA 18 Limone Sul Garda .....BS26
Trafford Rhino's ...MOA 10 Tyldesley Panthers ...MOA 38


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Sun Jan 20, 2019 6:56 pm 
Offline

Joined: Wed May 21, 2008 1:36 pm
Posts: 93
Location: helston cornwall
PREMIER LEAGUE

1.F.C Abertawe
2.Loyal Rangers
3.Bentley Vikings
4.Cusco
5.Hundon Harriers
6.Jedi Knights

DIVISION 1

1.Istra Pula
2.Dell Diamonds
3.Scrubs
4.East Riding E'
5.Kesgrave Vespas
6.Top Gun

DIVISION 2

1.Riverplate
2Huntley Fairw's
3.Cunnack Allstar
4.South Ruislip
5.Inter S'hampton
6.Wigan Wildcats

DIVISION 3

1.Wealdstone F.C
2.Tigre Victoria
3.Cupernham Rifle
4.Tadcaster Alb'
5.Tamriel F.C
6.Yorkshires Fine

SLFA Cup Winners - Aberdeen Terror
SLFA Cup Runners Up -Inter S'hampton

Joosters Cup Winners - Whitby Town
Joosters Runner Up -Corinthian Wiz.

_________________
X force f.c (Ws15)
zombie united (Ws17)
Jedi Knights (Opal27) Champion (seasons 31)
Cunnack Allstars (Opal16)
Helston hammers (WPL45)
Bury St.Peter (nsa22)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Sun Jan 20, 2019 9:04 pm 
Offline

Joined: Mon Aug 15, 2005 9:41 pm
Posts: 2
Location: Southport
PREMIER LEAGUE

1.LOYAL
2.JEDI
3.BENTLEY
4.CHADD
5.ABERDEEN
6.CUSCO

DIVISION 1

1.SYLVIAN
2.DELL
3.ABYSMAL
4.SCRUBS
5.ISTRA
6.LA DONNY

DIVISION 2

1.PAR
2.INTER S
3.BELMONT
4.WIGAN
5.HUNTLEY
6.RIVERPLATE

DIVISION 3

1.ABERTAY
2.YORKSHIRES F
3.TADCASTER
4.WELDSTONE
5.TAMRIEL
6.MOLESLEY

SLFA Cup Winners - FUNKADEMIA
SLFA Cup Runners Up - ABERDEEN

Joosters Cup Winners - MIGHTY CHUCKS
Joosters Runner Up - FC ABER

_________________
LOYAL RANGERS (OPAL14)
9 x Opal Premier Champions (seasons - 2,3,4,5,9,10,15,16,23)
6 x Opal Premier runners up (seasons - 7,8,11,12,14,22)
5 x Opal Cup Winners (seasons - 5,7,14,18,27)
2 x Opal Youth champions (seasons - 6,7)
Joosters cup winners (seasons 23,33)
Joosters cup r up (season 31)
NLF2 Premier Champions (NLF2 season 8 - Final NLF2 season before merging to form the Opal)
NLF2 Division 1 Winners (NLF2 season 4)
NLF2 Division 2 Winners (NLF2 season 3)
NLF2 Cup runners up (NLF2 season 7)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TOP SIX FINISH
PostPosted: Tue Jan 29, 2019 3:04 pm 
Offline

Joined: Wed Jan 14, 2015 12:48 pm
Posts: 38
PREMIER LEAGUE

1.JEDI
2.ABERDEEN
3.LOYAL
4.BENTLEY
5.F C ABERTAWE
6.MEXICANA

DIVISION 1

1.CHESTER TOWN
2.TOP GUN
3.ISTRA PULA
4.KESGRAVE VESPAS
5.LA DONNY LUZ
6.SYLVAN

DIVISION 2

1.RIVERPLATE
2.DEATH VALLEY W
3.INTER SOUTHAMPTON
4.HUNTLEYS
5.CUNNACK
6.BELMONT

DIVISION 3

1.KILOPARSEC
2.WHITWELL
3.BLACKMORE KNIGHTS
4.TADCASTER ALB
5.TAMRIEL FC
6.YORKSHIRE FINEST

SLFA Cup Winners - LOYAL RANGERS
SLFA Cup Runners Up - ABERDEEN TERRORS

Joosters Cup Winners - EAST RIDING
Joosters Runner Up - DUFFIELD DYNAMOES

_________________
Requiem Shark WPL38
Scrubs OPAL20
Yorkshire's Finest OPAL28
East Riding Enterprise OPAL29
The Cantina RH22
Korova Milk NSA24
The Rising Sun NSA51


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 8 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group