Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Mon Nov 18, 2019 10:55 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
PostPosted: Fri May 04, 2018 7:52 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2752
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXIII

There are 10 groups of four and two groups of 3. The winner of each group plus the two three team group runners up plus the 2 best runner's up from the four team groups will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v Runner Up H
Game 5 Winner E v Runner Up L
Game 6 Winner F v Winner K
Game 7 Winner G v Winner L
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 Runner Up H v Winner D
Game 5 Runner Up L v Winner E
Game 6 Winner K v Winner F
Game 7 Winner L v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the releavnt black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 5,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH

MOST DRAWS - £ 500,000

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 500,000



GROUP A
1..... METAL MILITIA
2..... SHAOLIN F.C
3..... BARTON BLITZ
4..... THE REDS


GROUP B
1..... WASCISCO RED SOX
2..... FC UNITED
3..... DUTCH UNCLES
4..... SOUTHPOOL

GROUP C
1..... ZAKREZE FC
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... A.F.C BINFIELD

GROUP D
1..... SPACE CADETS
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... ZIASTE NEQUENO

GROUP E
1..... FENWAY VALIANTS
2..... RHYL FC
3..... PRAZE UNITED
4..... MTK BUDAPEST

GROUP F
1..... SEABOURNE CITY
2..... PRESTATYN TOWN
3..... SPONDON RENEGADES
4..... CHARSCOT WANDERERS

GROUP G
1..... FISHTOFT ATHLETIC
2..... VAG WOLFSBURG
3..... STALYBRIDGE CELTIC
4..... DEP EL CELTICO

GROUP H
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... COLWYN BAY

GROUP I
1..... REAL MADRID
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... REQUIEM SHARK
4..... EMMY'S MONSTARS

GROUP J
1..... AYRHEAD
2..... LOS SANTOS COSMOS
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... MORROWIND LIONS

GROUP K
1..... CRUZIO CORTEZ
2..... RAPID GENTRIFICATION
3..... RIVENDELL
4..... GRIMBALD

GROUP L
1..... DAVORIN
2..... THE ACADEMY
3..... THE ACADEMY RESERVES


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 3 …… 14 …… 9
THE REDS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
METAL MILITIA 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 8 …… 6 …… -2
BARTON BLITZ 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 11 …… 4 …… -8

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SOUTHPOOL 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… 0
WASCISCO RED SOX 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 6 …… 8 …… 3
DUTCH UNCLES 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
FC UNITED 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 8 …… 8 …… -1

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 8 …… 11 …… 3
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
VANBRUGH ROYALS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
ZAKREZE FC 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 13 …… 2 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
SPACE CADETS 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 9 …… 8 …… 9 …… 1
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 10 …… 7 …… -3
BEESTON ATHLETIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 8 …… 8 …… 5 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
FENWAY VALIANTS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 5 …… 13 …… 4
RHYL FC 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 7 …… 8 …… 2
MTK BUDAPEST 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3
PRAZE UNITED 6 …… 2 …… 1 …… 2 …… 7 …… 10 …… 7 …… -3

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 4 …… 13 …… 4
PRESTATYN TOWN 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 6 …… 12 …… 3
SPONDON RENEGADES 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 7 …… -3
SEABOURNE CITY 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 5 …… 9 …… 3 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 7 …… 13 …… 2
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 5 …… 10 …… 5
DEP EL CELTICO 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2
FISHTOFT ATHLETIC 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 5 …… 10 …… 3 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
COLWYN BAY 4 …… 3 …… 1 …… 0 …… 5 …… 1 …… 10 …… 4
LONGFIELD K.L.F 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 4 …… -2
LONG EATON ARCHERS 4 …… 1 …… 0 …… 3 …… 4 …… 6 …… 3 …… -2

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 6 …… 13 …… 7
CALLIE ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 11 …… 7 …… 0
REQUIEM SHARK 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 11 …… 14 …… 5 …… -3
EMMY'S MONSTARS 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 10 …… 14 …… 5 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MORROWIND LIONS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 9 …… 10 …… -2
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 7 …… 8 …… 2
AYRHEAD 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 9 …… 8 …… 1
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
CRUZIO CORTEZ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 4 …… 11 …… 5
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 3 …… 10 …… 6
RIVENDELL 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 11 …… 7 …… -5
GRIMBALD 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 10 …… 6 …… -6

GROUP L
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
THE ACADEMY RESERVES 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 6 …… 1
DAVORIN 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 6 …… 1
THE ACADEMY 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 2 …… 4 …… 6 …… -2



WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000 - ZAKREZE F.C (2 POINTS)

GROUP WINNERS - £ 250,000 EACH - SHAOLIN F.C, SOUTHPOOL, A.F.C BINFIELD, ZIASTE NEQUENO, FENWAY VALIANTS, CHARSCOT WANDERERS, VAG WOLFSBURG FC, COLWYN BAY, REAL MADRID, LOS
SANTOS COSMOS, CRUZIO CORTEZ, THE ACADEMY RESERVES

MOST DRAWS - £ 500,000 - ZIASTE NEQUENO (4)

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 500,000 - REAL MADRID (13)



WEEK 3
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 3
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
FISHTOFT ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 4

METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
SHAOLIN F.C ...... .....v..... ...... THE REDS ......
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
FISHTOFT ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1




WEEK 5

SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
FC UNITED ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
FISHTOFT ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0



WEEK 6

SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
THE REDS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2




WEEK 7

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 3
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 0
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
GRIMBALD ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0




WEEK 8

THE REDS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SPONDON RENEGADES ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... FISHTOFT ATHLETIC ...... 0
STALYBRIDGE CELTIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 9

RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2


WEEK 10

SHAOLIN F.C ...... .....v..... ...... THE REDS


SECOND ROUND

WEEK 11

FIRST LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
FENWAY VALIANTS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1




WEEK 12

SECOND LEG

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
(Tied after two legs 2-2, Shaolin progress due to a better group record)

PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
(Prestatyn Town won 3-0 on aggregate)

RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2

DAVORIN ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
(Davorin win 4-3 on aggregate)

CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
(Charscot win 3-0 on aggregate)

LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0



WEEK 13

A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
(Rapid Gentrification win 2-1 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 3
(Longfield K.L.F win 5-4 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
(Colwyn Bay win 3-1 on aggregate)

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
(The Academy Reserves win 3-2 on aggregate)



WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
DAVORIN ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2




WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
(Shaolin F.C win 4-3 on aggregate)

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 3
(Davorin win 6-4 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
(Colwyn Bay win 3-2 on aggregate)


WEEK 16

QUARTER-FINAL 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
(Longfield K.L.F win 5-3 on aggregate)



WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 3


WEEK 18

SEMI-FINALS 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
(Longfield K.L.F win 4-2 on aggregate)

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
(Colwyn Bay win 6-0 on aggregate)


WEEK 19

FINAL 1st LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0



WEEK 20

FINAL 2nd LEG

COLWYN BAY ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ....... 0

Longfield K.L.F win 1-0 on aggregate

LONGFIELD K.L.F. WIN THE SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
WILLOUGHBY HUSKIES.................WPL25
FENWAY VALIANTS ....................WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(177T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu Dec 13, 2018 2:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2752
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXIV - Fixtures, Groups and Results


There are 10 groups of four and one group of 3. The winner of each group plus the 4 best runner's up will progress along with the runner's up from the three team group..

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 3 Team group Runner Up
Game 7 Winner G v Winner K
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 3 Team group Runner Up v Winner F
Game 7 Winner K v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season - THE ACADEMY

RUNNER-UP - £ 5,000,000 GRIMBALD

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each - SPACE CADETS AND REAL MADRID

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,300,000 - SHAOLIN F.C

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH - THE ACADEMY RESERVES, THE ACADEMY, LONG EATON ARCHERS, DUTCH UNCLES, EMMY'S MONSTARS, SEABOURNE CITY, REAL MADRID, ZIASTE NEQUENO, AYRHEAD, RHYL F.C, REQUIEM SHARK

MOST DRAWS - £ 250,000 - DEP EL CELTICO, RAPID GENTRIFICATION, TEMPEST PERVADE, SPONDON DYNAMOS ( £ 62,500 EACH)

HIGHEST SCORING TEAM - GROUP STAGE ONLY - £ 250,000 THE ACADEMY RESERVES (15 GOALS)




GROUP A
1..... COLWYN BAY
2..... WASCISCO RED SOX
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... YNYSFAWR ATHLETIC


GROUP B
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... CASTLE ROCK FURIES
3..... MTK BUDAPEST
4..... THE ACADEMY

GROUP C
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... FC UNITED
3..... LOS SANTOS COSMOS
4..... RIVENDELL

GROUP D
1..... DUTCH UNCLES
2..... A.F.C BINFIELD
3..... VANBRUGH ROYALS
4..... DAVORIN

GROUP E
1..... EMMY'S MONSTARS
2..... METAL MILITIA
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... ABERGARWED ATHLETIC

GROUP F
1..... SOUTHPOOL
2..... STALYBRIDGE CELTIC
3..... SEABOURNE CITY
4..... SHAOLIN F.C

GROUP G
1..... FENWAY VALIANTS
2..... REAL MADRID
3..... KILMARNOCK
4..... GRIMBALD

GROUP H
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... ZIASTE NEQUENO
3..... PRESTATYN TOWN
4..... BARTON BLITZ

GROUP I
1..... HELSTON ALLSTARS
2..... AYRHEAD
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... CHARSCOT WANDERERS

GROUP J
1..... DEP EL CELTICO
2..... RHYL FC
3..... RAPID GENTRIFICATION
4..... WEST RUISLIP

GROUP K
1..... TEMPEST PERVADE
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... REQUIEM SHARK
4..... SPACE CADETS



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 15 …… 3 …… 15 …… 12
WASCISCO RED SOX 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 11 …… 8 …… -3
COLWYN BAY 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 11 …… 5 …… -4
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 11 …… 5 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 4 …… 14 …… 8
MTK BUDAPEST 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 5 …… 13 …… 5
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 9 …… 5 …… -2
LONGFIELD K.L.F 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 2 …… 13 …… 1 …… -11

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 8 …… 9 …… 1
RIVENDELL 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 7 …… 7 …… -1
FC UNITED 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 7 …… 11 …… 4
VANBRUGH ROYALS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 9 …… 8 …… -3
A.F.C BINFIELD 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 11 …… 10 …… 7 …… 1
DAVORIN 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 8 …… 7 …… -2

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 5 …… 12 …… 6
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 4 …… 7 …… 10 …… -3
METAL MILITIA 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 8 …… 8 …… 0
CALLIE ATHLETIC 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 8 …… 4 …… -3

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SEABOURNE CITY 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 12 …… 5 …… 16 …… 7
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 7 …… 12 …… 5
SOUTHPOOL 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6
SHAOLIN F.C 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID 4 …… 1 …… 2 …… 1 …… 4 …… 6 …… 7 …… -2
GRIMBALD 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 6 …… 2
FENWAY VALIANTS 4 …… 1 …… 2 …… 1 …… 5 …… 5 …… 5 …… 0

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 5 …… 11 …… 2
SPONDON DYNAMOS 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 4 …… 4 …… 9 …… 0
PRESTATYN TOWN 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 0
BARTON BLITZ 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 4 …… 6 …… 4 …… -2

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD 6 …… 6 …… 0 …… 0 …… 13 …… 4 …… 18 …… 9
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 7 …… 10 …… 3
HELSTON ALLSTARS 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 11 …… 4 …… -8
BEESTON ATHLETIC 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 9 …… 2 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RHYL FC 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 6 …… 13 …… 2
DEP EL CELTICO 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
WEST RUISLIP 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 5 …… 8 …… 3 …… -3

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
REQUIEM SHARK 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 1
SPACE CADETS 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 6 …… 10 …… 5
TEMPEST PERVADE 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4




WEEK 3

COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
HELSTON ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2




WEEK 4

COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
FC UNITED ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
HELSTON ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 3
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3




WEEK 5

COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
FC UNITED ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... DAVORIN ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 1
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
HELSTON ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 1
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1




WEEK 6

WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
FC UNITED ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2




WEEK 7

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... FC UNITED ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 3
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2




WEEK 8

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... FC UNITED ...... 2
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 3
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1




WEEK 9

LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... WEST RUISLIP ...... 2
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 3
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
AYRHEAD ...... 3 .....v..... ...... HELSTON ALLSTARS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2



WEEK 10

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC 0
WEST RUISLIP ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F 0





SECOND ROUND

WEEK 11

THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ......2
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ......2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ......2
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ......1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ......1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ......0




WEEK 12

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ......0
(Ayrhead win 2-0 on aggregate)

STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ......1
(Stalybridge Celtic win on away goals, 3-3 on aggregate)

SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ......0
(Space Cadets win on away goals, 3-3 on aggregate)

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ......0

GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ......1

REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ......2
(Real Madrid win 3-1 on aggregate)

RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ......1
(Ziaste Nequeno win on away goals, 2-2 on aggregate)





WEEK 13

EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......0
(Emmys Monstars win 2-0 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ......1
(Grimbald win 2-1 on aggregate)

MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ......3
(The Academy win 4-3 on aggregate)



QUARTER-FINALS

WEEK 14

1st LEG

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2


WEEK 15

2nd LEG

THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
(The Academy win 302 on aggregate)

SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
(Space Cadets win 5-3 on aggregate)

GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0
(Grimbald win 3-0 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
(Real Madrid win on away goals after 3-3 draw on aggregate)




SEMI-FINALS

WEEK 17

1st LEG

THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
GRIMBALD ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0




WEEK 18

2nd LEG

SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
(The Academy win 3-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
(Grimbald win 3-0 on aggregate)



THE FINAL

WEEK 19

FIRST LEG

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0



WEEK 20

SECOND LEG

GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2

The Academy win the Super Cup 3-1 on aggregate

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
WILLOUGHBY HUSKIES.................WPL25
FENWAY VALIANTS ....................WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(177T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Jul 15, 2019 2:32 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2752
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XXV - Fixtures, Groups and Results

There are 11 groups of four. The winner of each group plus the 5 best runner's up will progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v 5th Best Runner Up
Game 3 Winner C v 4th Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 2nd Best Runner Up
Game 6 Winner F v Best Runner Up
Game 7 Winner G v Winner K
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 5th Best Runner Up v Winner B
Game 3 4th Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 2nd Best Runner Up v Winner E
Game 6 Best Runner Up v Winner F
Game 7 Winner K v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void. The ONLY exception is if NONE of the three missed games are their fault.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on both weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done in the Super Cup chat thread (only there, any postings/private messages etc will not count as the relevant black marks etc are worked out days later from reading that ONE thread). If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures. All fees are now listed as withdrawn on your weekly financial report

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 10,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season - THE ACADEMY

RUNNER-UP - £ 5,000,000 - SOUTHPOOL

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 2,000,000 each - VANBRUGH ROYALS AND RIVENDELL (INCLUDES £ 200K EACH FOR WINNING THEIR GROUPS)

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,400,000 - WASCISCO RED SOX

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH - BARTON BLITZ, DEP EL CELTICO, COLWYN BAY, RHYL FC, LOS SANTOS COSMOS, A.F.C BINFIELD, MANX TOWN, AYRHEAD (*), THE ACADEMY

* = NOT BEING CLAIMED DUE TO CHANGE IN OWNERSHIP. MONEY BEING SPLIT BETWEEN SEMI-FINALISTS AND WORST TEAM

GROUP A
1..... HELSTON HAMMERS
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... BARTON BLITZ


GROUP B
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... SHAOLIN F.C
4..... FENWAY VALIANTS

GROUP C
1..... THE ACADEMY RESERVES
2..... SPACE CADETS
3..... METAL MILITIA
4..... DEP EL CELTICO

GROUP D
1..... GRIMBALD
2..... COLWYN BAY
3..... EMMY'S MONSTARS
4..... RAPID GENTRIFICATION

GROUP E
1..... RHYL FC
2..... DUTCH UNCLES
3..... MORROWIND LIONS
4..... DAVORIN

GROUP F
1..... MTK BUDAPEST
2..... SEABOURNE CITY
3..... RIVENDELL
4..... REAL MADRID

GROUP G
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... SOUTHPOOL
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP H
1..... TEMPEST PERVADE
2..... A.F.C BINFIELD
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... PRESTATYN TOWN

GROUP I
1..... WASCISCO RED SOX
2..... MANX TOWN
3..... WHITEBROOK RANGERS
4..... ABERGARWED ATH;ETIC

GROUP J
1..... AYRHEAD
2..... AVLON VILLA
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... STALYBRIDGE CELTIC

GROUP K
1..... THE ACADEMY
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... SPONDON PHOENIX F.C
4..... F.C UNITED



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
CASTLE ROCK FURIES 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 8 …… 9 …… 0
LONG EATON ARCHERS 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
HELSTON HAMMERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 10 …… 7 …… -2

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 8 …… 7 …… 12 …… 1
SHAOLIN F.C 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
FENWAY VALIANTS 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2
CALLIE ATHLETIC 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 4 …… 7 …… 3 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DEP EL CELTICO 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 4 …… 6 …… 10 …… -2
THE ACADEMY RESERVES 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 10 …… 8 …… -1
SPACE CADETS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 5 …… 7 …… 2
METAL MILITIA 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 6 …… 5 …… 7 …… 1

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
COLWYN BAY 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
EMMY'S MONSTARS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 7 …… 9 …… 2
RAPID GENTRIFICATION 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 11 …… 8 …… -2
GRIMBALD 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 9 …… 7 …… -4

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RHYL FC 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 5 …… 5 …… 11 …… 0
DAVORIN 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 7 …… 8 …… -1
MORROWIND LIONS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 7 …… 7 …… 2
DUTCH UNCLES 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL 6 …… 3 …… 0 …… 2 …… 9 …… 4 …… 12 …… 5
REAL MADRID 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
SEABOURNE CITY 6 …… 4 …… 0 …… 3 …… 7 …… 7 …… 9 …… 0
MTK BUDAPEST 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 13 …… 4 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LOS SANTOS COSMOS 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 11 …… 3 …… 14 …… 8
SOUTHPOOL 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
ZIASTE NEQUENO 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 4 …… 8 …… 5 …… -4
LONGFIELD K.L.F 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 2 …… 7 …… 3 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 12 …… 4 …… 15 …… 8
TEMPEST PERVADE 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 5 …… 9 …… 3
YNYSFAWR ATHLETIC 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 7 …… 10 …… 6 …… -3
PRESTATYN TOWN 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 12 …… 6 …… -8

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MANX TOWN 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 7 …… 14 …… 6
ABERGARWED ATHLETIC 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
WHITEBROOK RANGERS 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3
WASCISCO RED SOX 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 12 …… 2 …… -5

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
BEESTON ATHLETIC 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
AVLON VILLA 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4
STALYBRIDGE CELTIC 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
THE ACADEMY 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 5 …… 12 …… 6
F.C UNITED 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
CHARSCOT WANDERERS 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 10 …… 9 …… -1
SPONDON PHOENIX F.C 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 8 …… 4 …… -5




WEEK 3

HELSTON HAMMERS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... .....v..... ...... SPACE CADETS ......
METAL MILITIA ...... .....v..... ...... DEP EL CELTICO ......
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ......
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 2 .....v..... ...... DAVORIN ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... .....v..... ...... SOUTHPOOL ......
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
TEMPEST PERVADE ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
THE ACADEMY ...... .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......
SPONDON PHOENIX F.C ...... 0 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 0




WEEK 4

HELSTON HAMMERS ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
GRIMBALD ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
COLWYN BAY ...... 3 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... DAVORIN ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
MANX TOWN ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
AYRHEAD ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 2




WEEK 5

HELSTON HAMMERS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... FENWAY VALIANTS ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
GRIMBALD ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 3
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
TEMPEST PERVADE ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
MANX TOWN ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... STALYBRIDGE CELTIC ...... 0
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... F.C UNITED ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 0



WEEK 6

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
FENWAY VALIANTS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 3 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... MORROWIND LIONS ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
MANX TOWN ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
AVLON VILLA ...... 3 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
STALYBRIDGE CELTIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
F.C UNITED ...... 2 .....v..... ...... SPONDON PHOENIX F.C ...... 1




WEEK 8

CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 2
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 2
MORROWIND LIONS ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
DAVORIN ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 3
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1
STALYBRIDGE CELTIC ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
F.C UNITED ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3



WEEK 9

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... HELSTON HAMMERS ...... 0
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
FENWAY VALIANTS ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 1
DAVORIN ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
MORROWIND LIONS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... TEMPEST PERVADE ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
ABERGARWED ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
F.C UNITED ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
SPONDON PHOENIX F.C ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3




WEEK 10

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... DAVORIN ...... 0
COLWYN BAY ...... 2 .....v..... ...... GRIMBALD ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
STALYBRIDGE CELTIC ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0




ROUND 2

WEEK 11

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
COLWYN BAY ...... 1 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 0
RHYL F.C ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
RIVENDELL ...... .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ......
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 12

MANX TOWN ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
(Manx Town win 3-0 on aggregate)

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
(southpool win 5-3 on aggregate)

RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
(The Academy win 2-0 on aggregate)

AYRHEAD ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
(A.F.C Binfield win 2-1 on aggregate)



WEEK 13

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
(Vanbrugh Royals go through on away goals)

ABERGARWED ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... COLWYN BAY ...... 0
(Abergarwed go through 2-1 on aggregate)

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 3
(Rhyl go through 3-2 on aggregate)

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
(Rivendell go through on away goals)



WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

MANX TOWN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
SOUTHPOOL ...... 0 .....v..... ...... ABERGARWED ATHLETIC ...... 2
RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2




WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... MANX TOWN ...... 0
(Vanbrugh Royals win 3-2 on aggregate)

ABERGARWED ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win on away goals)

RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 2
(Rivendell win 5-4 on aggregate)

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
(The Academy win 5-4 on aggregate)


WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3





WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
(Southpool win 5-3 on aggregate)

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
(The Academy win 4-3 on aggregate)



WEEK 18

FINAL 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2



WEEK 19

FINAL 2nd LEG

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1




WEEK 20

FINAL SUDDEN DEATH

SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3


THE ACADEMY WIN THE SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
WILLOUGHBY HUSKIES.................WPL25
FENWAY VALIANTS ....................WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(177T)
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group