Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Tue Jul 17, 2018 12:21 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 12, 2009 3:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WEEK 14

REAL MADRID 0 LISBON EAGLES 1
WASCISCO RED SOX 1 SPACE CADETS 2
C.F YOB OOB 3 LONG EATON ARCHERS 0




WEEK 15

CALLIE ATHLETIC 3 SHAOLIN F.C 1

LISBON EAGLES 2 REAL MADRID 3
(3-3 AGG REAL MADRID WIN ON AWAY GOALS)

SPACE CADETS 0 WASCISCO RED SOX 1
(2-2 AGG SPACE CADETS WIN ON AWAY GOALS)

LONG EATON ARCHERS 1 C.F YOB OOB 0
(C.F YOB OOB WIN 3-1 ON AGG)



WEEK 16

SHAOLIN F.C ......2...... CALLIE ATHLETIC 3
(CALLIE ATHLETIC WIN 6-3 ON AGG)


WEEK 17

CALLIE ATHLETIC .....0...... REAL MADRID 3
SPACE CADETS ......1...... C.F YOB OOB 2


WEEK 18

REAL MADRID ......2...... CALLIE ATHLETIC 2
(REAL MADRID WIN 5-2 ON AGG)

C.F YOB OOB ......3...... SPACE CADETS 0
(C.F YOB OOB WIN 5-1 ON AGG)



WEEK 19

FINAL 1st LEG

REAL MADRID .....0...... C.F YOB OOB 0


WEEK 20

FINAL 2nd LEG

C.F YOB OOB .....2..... REAL MADRID 0
(C.F YOB OOB WIN THE CUP 2-0 ON AGGREGATE)

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 23, 2009 5:52 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP IX

GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WASCISCO RED SOX........... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
LISBON EAGLES.................. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 9 …… 8 …… 0
THE ACADEMY.................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 7 …… 7 …… 2
LONG EATON ARCHERS...... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 10 …… 7 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONGFIELD K.L.F................. 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 9 …… 2 …… 15 …… 7
CHARSCOT WANDERERS.... 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 7 …… 4 …… 6 …… 3
AFC BINFIELD...................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4
SPONDON RENEGADES...... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 5 …… 11 …… 6 …… -6

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CALLIE ATHLETIC................. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 3 …… 13 …… 5
SALAD DODGERS................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0
BALHAM TOWN................... 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
COMBERTON TORNADOES.. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 8 …… 5 …… -5

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPACE CADETS.................. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 10 …… 5 …… 12 …… 5
PITTSBURGH PANTHERS..... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 9 …… 10 …… 0
REAL MADRID...................... 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 8 …… 5 …… -2
DYNAMO OWLS................... 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 3 …… 6 …… 4 …… -3

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
GRIMETHORPE OLD BOYS.. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 5 …… 14 …… 7
SALFORD SAMBAS............. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 6 …… 6 …… 9 …… 0
DEP EL CELTICO................. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1
SANDBANKS CITY............... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PARIS DEVILS..................... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 4 …… 11 …… 4
MOLINEUX WIZARDS............ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 7 …… 10 …… 1
TAMESIDE RHINOS.............. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 4 …… 5 …… 6 …… -1
GREYTREE RANGERS......... 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 5 …… 9 …… 4 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KENDAL KICKOFFS............. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 8 …… 7 …… 12 …… 1
WILDCATS FC...................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 8 …… 8 …… 0
C.F YOB OOB...................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0
HUYTON TOWN.................... 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C....................... 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 8 …… 12 …… 4
HOLYHEAD HORNETS.......... 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 10 …… 12 …… 2
ST JOSEPH'S BC................. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 7 …… 9 …… 6 …… -2
SOUTHWELL CITY................ 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 7 …… 11 …… 6 …… -4



WEEK 3

WASCISCO RED SOX 3 LONG EATON ARCHERS 1
THE ACADEMY 0 LISBON EAGLES 2
CHARSCOT WANDERERS 0 LONGFIELD K.L.F 1
AFC BINFIELD 1 SPONDON RENEGADES 2
CALLIE ATHLETIC 2 SALAD DODGERS FC 0
COMBERTON TORNADOES 0 BALHAM TOWN 0
SPACE CADETS 0 DYNAMO OWLS 0
PITTSBURGH PANTHERS 1 REAL MADRID 0
DEP EL CELTICO 1 GRIMETHORPE OLD BOYS 2
SALFORD SAMBAS 0 SANDBANKS CITY 2
MOLINEUX WIZARDS 3 GREYTREE RANGERS 0
PARIS DEVILS 0 TAMESIDE RHINOS 0
C.F YOB OOB 3 KENDAL KICKOFFS 0
WILDCATS FC 2 HUYTON TOWN 2
SHAOLIN F.C 2 SOUTHWELL CITY 1




WEEK 4

WASCISCO RED SOX 0 THE ACADEMY 3
LONG EATON ARCHERS 0 LISBON EAGLES 0
CHARSCOT WANDERERS 0 AFC BINFIELD 2
CALLIE ATHLETIC 2 COMBERTON TORNADOES 0
SALAD DODGERS FC 2 BALHAM TOWN 0
SPACE CADETS 3 PITTSBURGH PANTHERS 0
DYNAMO OWLS 1 REAL MADRID 1
DEP EL CELTICO 1 SALFORD SAMBAS 2
GRIMETHORPE OLD BOYS 3 SANDBANKS CITY 1
MOLINEUX WIZARDS 0 PARIS DEVILS 1
C.F YOB OOB 0 WILDCATS FC 2
KENDAL KICKOFFS 0 HUYTON TOWN 3
SHAOLIN F.C 2 ST JOSEPH'S BC 1
SOUTHWELL CITY 2 HOLYHEAD HORNETS 1




WEEK 5

WASCISCO RED SOX 3 LISBON EAGLES 2
LONG EATON ARCHERS 2 THE ACADEMY 1
CHARSCOT WANDERERS 1 SPONDON RENEGADES 0
LONGFIELD K.L.F 2 AFC BINFIELD 0
CALLIE ATHLETIC 1 BALHAM TOWN 1
SPACE CADETS 2 REAL MADRID 2
DYNAMO OWLS 0 PITTSBURGH PANTHERS 2
DEP EL CELTICO 3 SANDBANKS CITY 1
GRIMETHORPE OLD BOYS 1 SALFORD SAMBAS 1
MOLINEUX WIZARDS 1 TAMESIDE RHINOS 0
GREYTREE RANGERS 1 PARIS DEVILS 2
KENDAL KICKOFFS 2 WILDCATS FC 0
SHAOLIN F.C 3 HOLYHEAD HORNETS 2
SOUTHWELL CITY 1 ST JOSEPH'S BC 2



WEEK 6

ST JOSEPH'S BC 2 HOLYHEAD HORNETS 3
LONGFIELD K.L.F 2 SPONDON RENEGADES 0
SALAD DODGERS FC 3 COMBERTON TORNADOES 1
C.F YOB OOB 2 HUYTON TOWN 2


WEEK 7

GREYTREE RANGERS ....0.... TAMESIDE RHINOS 0


WEEK 8

LONG EATON ARCHERS 0 WASCISCO RED SOX 2
LISBON EAGLES 2 THE ACADEMY 1
LONGFIELD K.L.F 1 CHARSCOT WANDERERS 0
SPONDON RENEGADES 1 AFC BINFIELD 3
SALAD DODGERS FC 0 CALLIE ATHLETIC 1
BALHAM TOWN 1 COMBERTON TORNADOES 1
DYNAMO OWLS 0 SPACE CADETS 0
REAL MADRID 1 PITTSBURGH PANTHERS 2
GRIMETHORPE OLD BOYS 2 DEP EL CELTICO 0
SANDBANKS CITY 0 SALFORD SAMBAS 0
TAMESIDE RHINOS 0 PARIS DEVILS 3
KENDAL KICKOFFS 2 C.F YOB OOB 0
HUYTON TOWN 1 WILDCATS FC 1


WEEK 9

THE ACADEMY 1 WASCISCO RED SOX 1
LISBON EAGLES 1 LONG EATON ARCHERS 3
AFC BINFIELD 0 CHARSCOT WANDERERS 3
SPONDON RENEGADES 2 LONGFIELD K.L.F 1
BALHAM TOWN 3 SALAD DODGERS FC 3
PITTSBURGH PANTHERS 2 SPACE CADETS 3
REAL MADRID 1 DYNAMO OWLS 0
SALFORD SAMBAS 2 DEP EL CELTICO 1
SANDBANKS CITY 1 GRIMETHORPE OLD BOYS 3
PARIS DEVILS 1 MOLINEUX WIZARDS 2
TAMESIDE RHINOS 1 GREYTREE RANGERS 1
WILDCATS FC 2 C.F YOB OOB 1
HUYTON TOWN 0 KENDAL KICKOFFS 2
ST JOSEPH'S BC 1 SHAOLIN F.C 0
HOLYHEAD HORNETS 2 SOUTHWELL CITY 1



WEEK 10

LISBON EAGLES 2 WASCISCO RED SOX 2
SPONDON RENEGADES 0 CHARSCOT WANDERERS 3
BALHAM TOWN 2 CALLIE ATHLETIC 1
REAL MADRID 1 SPACE CADETS 2
SALFORD SAMBAS 1 GRIMETHORPE OLD BOYS 1
PARIS DEVILS 1 GREYTREE RANGERS 1
HUYTON TOWN 0 C.F YOB OOB 2
HOLYHEAD HORNETS 3 SHAOLIN F.C 2
ST JOSEPH'S BC 1 SOUTHWELL CITY 2



WEEK 11

GREYTREE RANGERS 2 MOLINEUX WIZARDS 2
HOLYHEAD HORNETS 1 ST JOSEPH'S BC 0
COMBERTON TORNADOES 0 CALLIE ATHLETIC 2
THE ACADEMY 3 LONG EATON ARCHERS 0
SANDBANKS CITY 0 DEP EL CELTICO 2
WILDCATS FC 1 KENDAL KICKOFFS 2



WEEK 12

COMBERTON TORNADOES 1 SALAD DODGERS FC 0
TAMESIDE RHINOS 3 MOLINEUX WIZARDS 0
SOUTHWELL CITY 0 SHAOLIN F.C 3
AFC BINFIELD 0 LONGFIELD K.L.F 2
PITTSBURGH PANTHERS 2 DYNAMO OWLS 2


WEEK 13


WASCISCO RED SOX ....2.... LONGFIELD K.L.F 1
CALLIE ATHLETIC ....0.... SPACE CADETS 0
GRIMETHORPE OLD BOYS ....2.... PARIS DEVILS 2




WEEK 14


LONGFIELD K.L.F ....0.... WASCISCO RED SOX 1
Wascisco Red Sox win 3-1 on aggregate

SPACE CADETS ....2.... CALLIE ATHLETIC 2
Callie Athletic go through on away goals

PARIS DEVILS ....2.... GRIMETHORPE OLD BOYS 2
Grimethorpe Old Boys go through on better league record

SHAOLIN F.C ....2.... KENDAL KICKOFFS 1


WEEK 15

KENDAL KICKOFFS ....2.... SHAOLIN F.C 3

Shaolin F.C. go through 5-3 on aggregate


WEEK 16

WASCISCO RED SOX ....3.... GRIMETHORPE OLD BOYS 2





WEEK 17


SHAOLIN F.C ....0.... CALLIE ATHLETIC 0


WEEK 18

CALLIE ATHLETIC ....0.... SHAOLIN F.C 2
Shaolin F.C win 2-0 on aggregate

GRIMETHORPE OLD BOYS ....2.... WASCISCO RED SOX 0
Grimethorpe Old Boys win 4-3 on aggregate



WEEK 19

SHAOLIN F.C .....0..... GRIMETHORPE OLD BOYS 3

WEEK 20

GRIMETHORPE OLD BOYS .....0..... SHAOLIN F.C 1

GRIMETHORPE OLD BOYS WIN THE CUP 3-1 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 30, 2010 1:18 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP X

GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CARNBROE ROVERS........... 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 12 …… 6 …… 15 …… 6
CHARSCOT WANDERERS.... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 6 …… 11 …… 4
AFC BINFIELD...................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 12 …… 7 …… -3
COMBERTON TORNADOES.. 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 6 …… 13 …… 1 …… -7

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DARTFORD F.C.................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 4 …… 13 …… 6
REAL MADRID..................... 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 6 …… 6 …… 12 …… 0
KENDAL KICKOFFS............. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 7 …… 10 …… 6 …… -3
HUYTON TOWN.................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 11 …… 4 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ST JOSEPH'S BC................. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 10 …… 9 …… 9 …… 1
GREYTREE RANGERS......... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
SALFORD SAMBAS............. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
ZIASTE NEQUENO............... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 8 …… 7 …… -2

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THAMESFORD UNITED........ 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 7 …… 13 …… 6
DYNAMO OWLS.................. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 10 …… 10 …… -1
SPACE CADETS.................. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 10 …… 6 …… -1
DEP EL CELTICO................. 6 …… 2 …… 0 …… 3 …… 9 …… 12 …… 6 …… -3

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EASTWOOD TOWN F.C....... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 1
SALAD DODGERS............... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 8 …… 8 …… -1
LONGFIELD K.L.F................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 6 …… 7 …… 1
SHAOLIN F.C....................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
GRIMETHORPE OLD BOYS.. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 7 …… 14 …… 6
MOLINEUX WIZARDS.......... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 8 …… 8 …… 2
WASCISCO RED SOX.......... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
C.F YOB OOB...................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 14 …… 4 …… -8

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SANDBANKS CITY............... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 8 …… 13 …… 4
THURMASTON BLACKBIRD.... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 3
FOREST F.C........................ 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 9 …… 7 …… 6 …… 2
CALLIE ATHLETIC................ 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 15 …… 3 …… -11

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON RENEGADES...... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 6 …… 10 …… 3
LONG EATON ARCHERS...... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 6 …… 8 …… 10 …… -2
BARNSTONEWORTH UNITED..... 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… -1
WILDCATS FC...................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 9 …… 10 …… 6 …… -1

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
FISHTOFT WASPS................ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 5 …… 4 …… 11 …… 1
ST JOHN'S UNITED............... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 6 …… 5 …… 9 …… 1
CHELSEA BLUES................. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 7 …… 8 …… 2
THE ACADEMY.................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 2 …… 6 …… 4 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIDGMOUNT ROVERS............ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 9 …… 10 …… 1
VAG WOLFSBURG................. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 9 …… 10 …… 1
WEST COUNTRY WARRIORS.. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 8 …… 9 …… 1
UNTOUCHABLES.................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 9 …… 6 …… -3

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BALHAM TOWN...................... 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 6 …… 2
SEABOURNE CITY................. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 5 …… 6 …… 6 …… -1
LISBON EAGLES.................... 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 6 …… -1
_________________


WEEK 3

CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
DARTFORD F.C ...... 3 .....v..... ...... HUYTON TOWN ...... 1
SALFORD SAMBAS ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 0
ST JOSEPH'S BC ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 3
EASTWOOD TOWN F.C ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
SALAD DODGERS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
SANDBANKS CITY ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 3
FISHTOFT WASPS ...... 0 v ...... CHELSEA BLUES ...... 2
THE ACADEMY ...... 0 v ...... ST JOHN'S UNITED ...... 1
WEST COUNTRY WARRIORS ...... 1 v ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 0
LISBON EAGLES ...... 1 v ...... SEABOURNE CITY ...... 2




WEEK 4


CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
DARTFORD F.C ...... 3 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 0
HUYTON TOWN ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
SALFORD SAMBAS ...... 1 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 1
GREYTREE RANGERS ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... C.F YOB OOB ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 2
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 1
FISHTOFT WASPS ...... 1 v ...... THE ACADEMY ...... 0
CHELSEA BLUES ...... 2 v ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
WEST COUNTRY WARRIORS ...... 1 v ...... UNTOUCHABLES ...... 2
BALHAM TOWN ...... 1 v ...... LISBON EAGLES ...... 2





WEEK 5

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
DARTFORD F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
HUYTON TOWN ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 3
SALFORD SAMBAS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
GREYTREE RANGERS ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 2
EASTWOOD TOWN F.C ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 1
MOLINEUX WIZARDS ...... 3 .....v..... ...... C.F YOB OOB ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 2 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 0
FISHTOFT WASPS ...... 1 v ...... ST JOHN'S UNITED ...... 0
CHELSEA BLUES ...... 0 v ...... THE ACADEMY ...... 2
WEST COUNTRY WARRIORS ...... 3 v ...... VAG WOLFSBURG ...... 0


WEEK 6

AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 3
KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
C.F YOB OOB ...... 1 .....v..... ...... GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 3 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1
UNTOUCHABLES ...... 0 v ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
EASTWOOD TOWN F.C ...... 1 .....v..... ...... SALAD DODGERS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... THURMASTON BLACKBIRD ...... 2



WEEK 7

COMBERTON TORNADOES ...... 0 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
RIDGMOUNT ROVERS ...... 3 v ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... SALAD DODGERS ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 3
THURMASTON BLACKBIRD ...... 0 .....v..... ...... FOREST F.C 0


WEEK 8

THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
RIDGMOUNT ROVERS ...... 2 v ...... UNTOUCHABLES ...... 0
THURMASTON BLACKBIRD ...... 0 .....v..... ...... SANDBANKS CITY 2
BALHAM TOWN ...... 3 v ...... SEABOURNE CITY ...... 0




WEEK 9

COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
CARNBROE ROVERS ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN F.C ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... SALAD DODGERS ...... 2
GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 3 .....v..... ...... C.F YOB OOB ...... 1
THURMASTON BLACKBIRDS ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
FOREST F.C ...... 2 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 2
WILDCATS FC ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
CHELSEA BLUES ...... 1 v ...... FISHTOFT WASPS ...... 1
ST JOHN'S UNITED ...... 0 v ...... THE ACADEMY ...... 0
RIDGMOUNT ROVERS ...... 3 v ...... WEST COUNTRY WARRIORS ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 2 v ...... UNTOUCHABLES ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 v ...... LISBON EAGLES ...... 1





WEEK 10

CARNBROE ROVERS ...... 3 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
KENDAL KICKOFFS ...... 0 .....v..... ...... DARTFORD F.C ...... 1
ST JOSEPH'S BC ...... 3 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 2
SALAD DODGERS ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN F.C ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
C.F YOB OOB ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
FOREST F.C ...... 1 .....v..... ...... THURMASTON BLACKBIRDS ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
WILDCATS FC ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
ST JOHN'S UNITED ...... 2 v ...... CHELSEA BLUES ...... 1
UNTOUCHABLES ...... 1 v ...... WEST COUNTRY WARRIORS ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 2 v ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 2
LISBON EAGLES ...... 0 v ...... BALHAM TOWN ...... 2



WEEK 11

CARNBROE ROVERS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 0
KENDAL KICKOFFS ...... 3 .....v..... ...... HUYTON TOWN ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 1
ST JOSEPH'S BC ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 2
DYNAMO OWLS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN F.C ...... 0
GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
C.F YOB OOB ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
FOREST F.C ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
WILDCATS FC ...... 3 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
ST JOHN'S UNITED ...... 1 v ...... FISHTOFT WASPS ...... 1
THE ACADEMY ...... 0 v ...... CHELSEA BLUES ...... 3
VAG WOLFSBURG ...... 2 v ...... WEST COUNTRY WARRIORS ...... 0
UNTOUCHABLES ...... 2 v ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 3 v ...... BALHAM TOWN ...... 1


WEEK 12

HUYTON TOWN ...... 1 .....v..... ...... DARTFORD F.C ...... 1
GREYTREE RANGERS ...... 1 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 3
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
SANDBANKS CITY ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
THE ACADEMY ...... 0 v ...... FISHTOFT WASPS ...... 1
SALAD DODGERS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
...... ...... ......

WEEK 13

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... HUYTON TOWN ...... 3
SANDBANKS CITY ...... 2 .....v..... ...... THURMASTON BLACKBIRDS ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 3



WEEK 14

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... DARTFORD F.C ...... 0


ROUND 2 1st LEG

THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 2
ST JOSEPH'S BC ...... 0 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 1

WEEK 15

ROUND 2 1st LEG

CARNBROE ROVERS ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID 2
GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 0 .....v..... ...... DARTFORD F.C ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 2
THURMASTON BLACKBIRD ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 2


ROUND 2 2nd LEG

SANDBANKS CITY ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
(Sandbanks City win on away goals)

BALHAM TOWN ...... 1 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 3
(St Joseph's BC win 3-1 on agg)

DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
(Charscot Wanderers win 3-1 on agg)


WEEK 16

ROUND 2 2nd LEG

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS 0
(Real Madrid go through on away goals)

DARTFORD F.C ...... 3 .....v..... ...... GRIMETHORPE OLD BOYS ...... 0
(Dartford F.C go through 4-0 on aggregate)

EASTWOOD TOWN FC ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
(VAG Wolfsberg go through 6-2 on aggregate)

SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... THURMASTON BLACKBIRD ...... 3
(Spondon go through 5-0 on aggregate)


ROUND 2 1st LEG

FISHTOFT WASPS ...... ...... .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS
(Ridgmount given walkover win)


WEEK 17

QUARTER-FINALS 1st LEG

VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 1
ST JOSEPH'S BC ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
SPONDON RENEGADES ...... 1 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 1




WEEK 18

QUARTER-FINALS 2nd LEG

SANDBANKS CITY ...... .....1..... ...... VAG WOLFSBURG 0
(Sandbanks City go through on away goals)

CHARSCOT WANDERERS ...... .....0..... ...... ST JOSEPH'S BC 2
(Charscot Wanderers go through due to better group record)

RIDGMOUNT ROVERS ...... .....3..... ...... SPONDON RENEGADES 0
(Ridgmount Rovers go through 4-1 on aggregate)



WEEK 18

QUARTER-FINALS 1st LEG

REAL MADRID ...... .....1..... ...... DARTFORD F.C 0


WEEK 19

QUARTER-FINALS 2nd LEG

DARTFORD F.C ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID 1
(Dartford F.C win 3-2 on aggregate)


SEMI-FINAL 1st LEG

SANDBANKS CITY ...... 1.....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS 3


WEEK 20

SEMI-FINAL 2nd LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 1.....v..... ...... SANDBANKS CITY 0
Charscot Wanderers win 4-1 on aggregate


WEEK 21

SEMI-FINAL 1st LEG

RIDGMOUNT ROVERS ...... 1.....v..... ...... DARTFORD FC 1


WEEK 22

SEMI-FINAL 2nd LEG

DARTFORD FC ...... 2 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS 0
Dartford FC win 3-1 on aggregate
_________________


WEEK 23

FINAL 1st LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... DARTFORD FC 3


WEEK 24

FINAL 2nd LEG

DARTFORD FC ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS 0

Dartford win the WPL Super Cup 6-1 on aggregate

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 08, 2011 7:09 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XI

GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARNSTONEWORTH UNITED. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 5
BEESTON ATHLETIC.............. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 11 …… 11 …… 9 …… 0
WILDCATS FC....................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3
WASCISCO RED SOX............ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BROOMHALL LIONS.............. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 7 …… 11 …… 1
HOLYHEAD HORNETS........... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 6 …… 7 …… 10 …… -1
RIVENDELL............................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 7 …… 7 …… 2
BROOMHALL TIGERS............. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 9 …… 5 …… -2

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO................. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 12 …… 2
EASTWOOD TOWN FC.......... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 5 …… 3 …… 10 …… 2
CALLIE ATHLETIC.................. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 5 …… 7 …… 1
SANDBANKS CITY................. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 8 …… 5 …… -5

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
UNTOUCHABLES................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 5 …… 13 …… 4
THAMESFORD UNITED.......... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 8 …… 8 …… -3
LONGFIELD K.L.F.................. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 6 …… 7 …… 1
SALFORD SAMBAS............... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 10 …… 6 …… -1

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ST JOHN'S UNITED................ 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 5 …… 13 …… 4
THE ACADEMY...................... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 9 …… 7 …… 9 …… 2
CHARSCOT WANDERERS..... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 12 …… 11 …… 7 …… 1
REAL MADRID....................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 12 …… 4 …… -7

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WENDRON ALLSTARS........... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 11 …… 10 …… 0
LONG EATON ARCHERS....... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 8 …… 10 …… -1
DYNAMO OWLS.................... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 4 …… 9 …… 4
SPONDON RENEGADES....... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 7 …… 4 …… -2

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C......................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 6 …… 13 …… 6
BOCA WOLVES JUNIORS...... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 10 …… 8 …… 9 …… 2
VANBRUGH ROYALS............. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 11 …… 7 …… -2
CHADDESDEN CELTIC........... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CF YOB OOB......................... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 6 …… 10 …… 3
YNYSFAWR ATHLETIC........... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 8 …… 8 …… -1
GREYTREE RANGERS.......... 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 9 …… 8 …… 7 …… 1
MOLINEUX WIZARDS............. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 7 …… -3

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AMSTERDAM A'S.................. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0
BALHAM TOWN..................... 4 …… 1 …… 2 …… 1 …… 7 …… 5 …… 5 …… 2
POINTSWINPRIZES................ 4 …… 1 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 4 …… -2
DARTFORD F.C..................... 0 …… 0 …… 0 …… 0 …… 0 …… 0 …… 0 …… 0

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LISBON EAGLES................... 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 7 …… 2 …… 13 …… 5
FOREST FC........................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
DEP EL CELTICO................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2
KENDAL KICKOFFS............... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 6 …… 6 …… -2

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
COMBERTON TORNADOES... 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
CARNBROE ROVERS............ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 7 …… 11 …… 2
AFC BINFIELD........................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 8 …… 4 …… -3
VAG WOLFSBURG................ 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 10 …… 3 …… -6

GROUP L
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIDGMOUNT ROVERS........... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 3 …… 11 …… 6
SPACE CADETS.................... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 12 …… 11 …… 10 …… 1
EXCELSIOR THISTLE............. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 7 …… 10 …… 9 …… -3
VENDEENVISCOUNTS........... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4




WEEK 3

WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 0
EASTWOOD TOWN FC ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
UNTOUCHABLES ...... 1 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 2
SALFORD SAMBAS ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
ST JOHN'S UNITED ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 1 .....v..... ...... WENDRON ALLSTARS ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
BOCA WOLVES JUNIORS ...... 0 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 3 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 2
CF YOB OOB ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
POINTSWINPRIZES ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... FOREST FC ...... 0
KENDAL KICKOFFS ...... 0 .....v..... ...... LISBON EAGLES ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 3



WEEK 4

WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 2
HOLYHEAD HORNETS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 2
SANDBANKS CITY ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
UNTOUCHABLES ...... 2 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
ST JOHN'S UNITED ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 0
WENDRON ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... BOCA WOLVES JUNIORS ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 0 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 1
GREYTREE RANGERS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
AMSTERDAM A'S ...... 3 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 2
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 0
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
RIDGMOUNT ROVERS ...... 0 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 1


WEEK 5

WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
SANDBANKS CITY ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 0
UNTOUCHABLES ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 1
ST JOHN'S UNITED ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
WENDRON ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... BOCA WOLVES JUNIORS ...... 3
MOLINEUX WIZARDS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
GREYTREE RANGERS ...... 3 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 1
POINTSWINPRIZES ...... 2 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... LISBON EAGLES ...... 1
FOREST FC ...... 2 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 1
RIDGMOUNT ROVERS ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 0


WEEK 6

HOLYHEAD HORNETS ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 2
FOREST FC ...... 1 .....v..... ...... LISBON EAGLES ...... 2



WEEK 7

RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 1
COMBERTON TORNADOES ...... 3 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2



WEEK 8

HOLYHEAD HORNETS ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS 3



WEEK 9

BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
WILDCATS FC ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... HOLYHEAD HORNETS ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
SANDBANKS CITY ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 1
THAMESFORD UNITED ...... 1 .....v..... ...... UNTOUCHABLES ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... SALFORD SAMBAS ...... 0
WENDRON ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CHADDESDEN CELTIC ...... 1 .....v..... ...... BOCA WOLVES JUNIORS ...... 3
GREYTREE RANGERS ...... 0 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 3
AMSTERDAM A'S ...... 2 .....v..... ...... POINTSWINPRIZES ...... 0
FOREST FC ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
LISBON EAGLES ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 0
COMBERTON TORNADOES ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
CARNBROE ROVERS ...... 3 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 0
RIDGMOUNT ROVERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2



WEEK 10

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
WILDCATS FC ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... HOLYHEAD HORNETS ...... 1
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
EASTWOOD TOWN FC ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 1
SALFORD SAMBAS ...... 1 .....v..... ...... UNTOUCHABLES ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 3
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
DYNAMO OWLS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... WENDRON ALLSTARS ...... 2
BOCA WOLVES JUNIORS ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CHADDESDEN CELTIC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
CF YOB OOB ...... .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ......
YNYSFAWR ATHLETIC ...... .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ......
DARTFORD F.C ...... .....v..... ...... POINTSWINPRIZES ......
BALHAM TOWN ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0
KENDAL KICKOFFS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
LISBON EAGLES ...... 1 .....v..... ...... FOREST FC ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
CARNBROE ROVERS ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2




WEEK 11


WILDCATS FC ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... HOLYHEAD HORNETS ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... UNTOUCHABLES ...... 2
SALFORD SAMBAS ...... 3 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 0
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
DYNAMO OWLS ...... 2 .....v..... ...... WENDRON ALLSTARS ...... 2
CHADDESDEN CELTIC ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
BOCA WOLVES JUNIORS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
BALHAM TOWN ...... 0 .....v..... ...... POINTSWINPRIZES ...... 0
LISBON EAGLES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... FOREST FC ...... 0
CARNBROE ROVERS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
EXCELSIOR THISTLE ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 0


WEEK 12

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
EXCELSIOR THISTLE ...... 0 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 3
CF YOB OOB ...... 3 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 2
EASTWOOD TOWN FC ...... 1 .....v..... ...... SANDBANKS CITY ...... 1



WEEK 13

EXCELSIOR THISTLE ...... 0 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
CF YOB OOB ...... 1 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 1



WEEK 14

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... LISBON EAGLES ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
WENDRON ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
CF YOB OOB ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1



WEEK 15

AMSTERDAM A'S ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
(Amsterdam A's go through on away goals)

LISBON EAGLES ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0
(Lisbon Eagles go through 2-1 on aggregate)

COMBERTON TORNADOES ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
(Ziaste Nequeno go through 4-2 on aggregate)

RIDGMOUNT ROVERS ...... 2 .....v..... ...... UNTOUCHABLES ...... 2
CARNBROE ROVERS ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 0
EASTWOOD TOWN FC ...... 1 .....v..... ...... WENDRON ALLSTARS ...... 1
(Eastwood Town FC go through on away goals)

SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
(Shaolin FC go through 3-2 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 0
(Long Eaton Archers go through 3-0 on aggregate)

WEEK 16

UNTOUCHABLES ...... .....1..... ...... RIDGMOUNT ROVERS 2
(Ridgmount Rovers win 4-3 on aggregate)

ST JOHN'S UNITED ...... .....3..... ...... CARNBROE ROVERS 2
(St John's United win 3-2 on aggregate)


QUARTER-FINALS

WEEK 17

AMSTERDAM A'S ...... 3 .....v..... ...... LISBON EAGLES ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 0
ST JOHN'S UNITED ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN FC ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2




WEEK 18

LISBON EAGLES ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 2
(Amsterdam A's win 5-2 on aggregate)

RIDGMOUNT ROVERS ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
(Ziaste Nequeno win 2-0 on aggregate)

EASTWOOD TOWN FC ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
(St John's United win 3-2 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
(Long Eaton Archers win 3-1 on aggregate)


WEEK 19

SEMI-FINAL 1st LEG

AMSTERDAM A'S ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
ST JOHN'S UNITED ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0


WEEK 21

SEMI-FINAL 2nd LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S 0
(Ziaste Nequeno win 6-0 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED 3
(St John's United win 3-1 on aggregate)

THE FINAL

WEEK 22 FIRST LEG

ST JOHN'S UNITED ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0


WEEK 23 SECOND LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2

St John's United win 2-0 on aggregate

St John's United win £ 7,200,000

Ziaste Nequeno win £ 3,600,000


THIRD PLACE PLAYOFF (Winner gets £1.2MILL, loser £0).

WEEK 22 FIRST LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0




WEEK 23 SECOND LEG

AMSTERDAM A'S ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS...... 0

Long Eaton Archers win 2-1 on aggregate

Long Eaton Archers win £ 1,200,000.

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 27, 2011 7:12 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XII

GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ....................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 9 …… 13 …… 3
CARNBROE ROVERS............ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 12 …… 7 …… 11 …… 5
BALHAM TOWN..................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0
BLACKMORE KNIGHTS.......... 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 12 …… 2 …… -8

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BEESTON ATHLETIC.............. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 8 …… 5 …… 12 …… 3
CAGLIBARI CALCIO............... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1
KENDAL KICKOFFS............... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 6 …… 8 …… -1
YNYSFAWR ATHLETIC........... 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 4 …… 8 …… 5 …… -7

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AMSTERDAM A'S................... 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 6 …… 4 …… 8 …… 2
CALLIE ATHLETIC.................. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 8 …… 4 …… 7 …… 4
CF YOB OOB......................... 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 3 …… 9 …… 1 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EXCELSIOR THISTLE.............. 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 11 …… 7 …… 10 …… 4
COMBERTON TORNADOES... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 6 …… 6 …… 9 …… 0
THE ACADEMY...................... 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 8 …… 8 …… 6 …… 0
SPONDON RENEGADES........ 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 4 …… 8 …… 4 …… -4

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS........ 4 …… 3 …… 0 …… 1 …… 10 …… 4 …… 9 …… 6
SPACE CADETS.................... 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 6 …… -3
DYNAMO OWLS.................... 4 …… 1 …… 0 …… 3 …… 4 …… 7 …… 3 …… -3

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHADDESDEN CELTIC........... 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 8 …… 12 …… 2
BROOMHALL TIGERS............ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
GREYTREE RANGERS........... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 8 …… 8 …… 2
LONGFIELD K.L.F.................. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 13 …… 2 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID....................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 9 …… 13 …… 3
ZIASTE NEQUENO................. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 10 …… 8 …… 9 …… 2
ST JOHN'S UNITED................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 9 …… 7 …… 0
VAG WOLFSBURG................ 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 12 …… 5 …… -6

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS............. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
MOLINEUX WIZARDS............. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
SUPER SAMBA'S.................. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 8 …… 10 …… 6 …… 0
BROOMHALL LIONS............... 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 11 …… 2 …… -7

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ST JOSEPH'S BC................... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 5 …… 10 …… 3
WILDCATS FC........................ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 8 …… 10 …… 2
AFC BINFIELD........................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 11 …… 7 …… -3
WASCISCO RED SOX............ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 9 …… 12 …… 3
THE ACADEMY RESERVES... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 5 …… 10 …… 3
DEP EL CELTICO................... 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 8 …… 10 …… 1
VENDEEN VISCOUNTS.......... 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 13 …… 3 …… -7

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIDGMOUNT ROVERS........... 4 …… 1 …… 3 …… 0 …… 8 …… 6 …… 6 …… 2
SHAOLIN F.C......................... 4 …… 1 …… 3 …… 0 …… 6 …… 4 …… 6 …… 2
CHARSCOT WANDERERS..... 4 …… 0 …… 2 …… 2 …… 4 …… 8 …… 2 …… -3






WEEK 3

BARTON BLITZ ...... 3 .....v..... ...... BLACKMORE KNIGHTS ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 0
KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
UNTOUCHABLES ...... .....v..... ...... CF YOB OOB ......
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 1
EXCELSIOR THISTLE ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
WENDRON ALLSTARS ...... .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ......
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
CHADDESDEN CELTIC ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 1
ST JOHN'S UNITED ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... SUPER SAMBA'S ...... 3
WILDCATS FC ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 1
ST JOSEPH'S BC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
VENDEEN VISCOUNTS ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0




WEEK 4

CARNBROE ROVERS ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
BALHAM TOWN ...... 2 .....v..... ...... BLACKMORE KNIGHTS ...... 0
CAGLIBARI CALCIO ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
CF YOB OOB ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 1
ST JOHN'S UNITED ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 2


WEEK 5

BALHAM TOWN ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
CAGLIBARI CALCIO ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 2
EXCELSIOR THISTLE ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 1 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 0
ST JOHN'S UNITED ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
WILDCATS FC ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 2
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ...... 3



WEEK 6

CARNBROE ROVERS ...... 2 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 0
EXCELSIOR THISTLE ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 1 .....v..... ...... SUPER SAMBA'S ...... 0
WILDCATS FC ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 0




WEEK 7

CARNBROE ROVERS ...... 3 .....v..... ...... BLACKMORE KNIGHTS ...... 0
CF YOB OOB ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SUPER SAMBA'S ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0



WEEK 8

BALHAM TOWN ...... 1 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 1
BLACKMORE KNIGHTS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CAGLIBARI CALCIO ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
AMSTERDAM A'S ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 1
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
MOLINEUX WIZARDS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
SUPER SAMBA'S ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1




WEEK 9

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
BLACKMORE KNIGHTS ...... 0 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 2
KENDAL KICKOFFS ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 3
AMSTERDAM A'S ...... 2 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
GREYTREE RANGERS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
SUPER SAMBA'S ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
ST JOSEPH'S BC ...... 2 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
RIDGMOUNT ROVERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1




WEEK 10

BLACKMORE KNIGHTS ...... 2 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 2
BARTON BLITZ ...... 3 .....v..... ...... BALHAM TOWN ...... 2
KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... CAGLIBARI CALCIO ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 2 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
DYNAMO OWLS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
GREYTREE RANGERS ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
CHADDESDEN CELTIC ...... 3 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 3
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
SUPER SAMBA'S ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1



WEEK 11

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
GREYTREE RANGERS ...... 2 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 0
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
ST JOSEPH'S BC ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
RIDGMOUNT ROVERS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2





WEEK 12

COMBERTON TORNADOES ...... 0 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
CHADDESDEN CELTIC ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0



2nd ROUND

WEEK 13

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
EXCELSIOR THISTLE ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... CARNBROE ROVERS ...... 0
CHADDESDEN CELTIC ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
REAL MADRID ..... 0 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3




WEEK 14 - Winner of tie is in bold

ST JOSEPH'S BC ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
RIDGMOUNT ROVERS ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM A's ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EXCELSIOR THISTLE ...... 0
CARNBROE ROVERS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... CHADDESDEN CELTIC ...... 2
MOLINEUX WIZARDS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3



WEEK 15

AMSTERDAM A's ...... 1 .....v..... ...... RIDGMOUNT ROVERS ......3


WEEK 15

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1




WEEK 16

ST JOSEPH'S BC ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM A's ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0


2nd LEG

REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3




WEEK 17

AMSTERDAM A's ...... 3 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2



Joined: 19 Jul 2003
Posts: 1880
Location: The Twilight Zone

PostPosted: Sun Sep 11, 2011 11:29 pm Post subject: Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
SEMI-FINALS


WEEK 18

AMSTERDAM A's ...... 0.....v..... ...... CALLIE ATHLETIC 1
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS 1


WEEK 19

CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM A's 3
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS 2


THE FINAL

WEEK 20

1st LEG

AMSTERDAM A's ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ........ 1




WEEK 21

2nd LEG

BROOMHALL TIGERS ...... 2.....v..... ...... AMSTERDAM A's......1


WEEK 23

SUDDEN DEATH DECIDER


BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM A's ........ 3

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 28, 2012 3:51 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XIII

GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EASTWOOD TOWN................ 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
SPONDON RENEGADES....... 6 …… 3 …… 0 …… 2 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
SHAOLIN F.C......................... 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 8 …… 9 …… 0
DEP EL CELTICO................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 11 …… 6 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS..... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 5 …… 13 …… 7
ST JOSEPH'S BC................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 9 …… 8 …… 0
BROOMHALL LIONS............... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 11 …… 8 …… -2
SPACE CADETS.................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 12 …… 4 …… -5

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS....... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 7 …… 13 …… 6
VANBRUGH ROYALS............. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 9 …… 7 …… 9 …… 2
THE REDS............................. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 12 …… 7 …… -3
RIVENDELL............................ 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 12 …… 4 …… -5

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ST JOHN'S UNITED................. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 4 …… 14 …… 8
AFC BINFIELD........................ 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 11 …… 9 …… 9 …… 2
FOREST FC........................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 5 …… 9 …… 7 …… -4
DYNAMO OWLS.................... 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 9 …… 2 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BEESTON ATHLETIC.............. 4 …… 3 …… 1 …… 0 …… 8 …… 4 …… 10 …… 4
REAL MADRID....................... 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 4 …… -2
THE ACADEMY...................... 4 …… 1 …… 0 …… 3 …… 4 …… 6 …… 3 …… -1

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WILDCATS FC........................ 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 11 …… 6 …… 14 …… 5
LONGFIELD K.L.F.................. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 7 …… 2 …… 14 …… 5
VENDEEN VISCOUNTS.......... 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 5 …… 9 …… 3 …… -4
WASCISCO RED SOX............ 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 12 …… 3 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
GOODHEAD FC..................... 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 5 …… 13 …… 7
ZIASTE NEQUENO................. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 5 …… 5 …… 9 …… 0
CF YOB OOB......................... 6 …… 1 …… 3 …… 1 …… 5 …… 8 …… 6 …… -3
UNTOUCHABLES FC.............. 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 3 …… 7 …… 3 …… -4

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY RESERVES... 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 12 …… 6 …… 12 …… 6
MOLINEUX WIZARDS............. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 11 …… 8 …… -3
SUPER SAMBAS................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 8 …… 8 …… 2
AMSTERDAM A'S................... 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 10 …… 4 …… -5

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHELSEA BLUES.................. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 7 …… 3 …… 8 …… 4
CALLIE ATHLETIC.................. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 5 …… 5 …… 6 …… 0
GREYTREE RANGERS.......... 4 …… 0 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 2 …… -4

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BROADWALK UNITED............ 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 10 …… 3 …… 14 …… 7
COMBERTON TORNADOES... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 8 …… 9 …… -1
AVLON VILLA........................ 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 4 …… 5 …… 6 …… -1
V.A.G WOLFSBURG.............. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 9 …… 2 …… -5

GROUP K
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KENDAL KICKOFFS............... 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 7 …… 4 …… 7 …… 3
BARTON BLITZ....................... 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 7 …… 1
BROOMHALL TIGERS............ 4 …… 0 …… 2 …… 2 …… 3 …… 7 …… 2 …… -4




WEEK 3

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BROOMHALL LIONS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
ST JOSEPH'S BC ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 1
FOREST FC ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 2
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
WILDCATS FC ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
CF YOB OOB ...... 2 .....v..... ...... UNTOUCHABLES FC ...... 1
AMSTERDAM A'S ...... 0 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SUPER SAMBAS ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 0
BROADWALK UNITED ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1



WEEK 4

SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 2
EASTWOOD TOWN ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BROOMHALL LIONS ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... FOREST FC ...... 2
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
GOODHEAD FC ...... 3 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... UNTOUCHABLES FC ...... 1
AMSTERDAM A'S ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
MOLINEUX WIZARDS ...... 1 .....v..... ...... SUPER SAMBAS ...... 1
CHELSEA BLUES ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
BROADWALK UNITED ...... 3 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 1



WEEK 5

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
EASTWOOD TOWN ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 3
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 1
DYNAMO OWLS ...... 0 .....v..... ...... FOREST FC ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 3
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 3
GOODHEAD FC ...... 2 .....v..... ...... UNTOUCHABLES FC ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 0
AMSTERDAM A'S ...... 0 .....v..... ...... SUPER SAMBAS ...... 2
MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CHELSEA BLUES ...... 1 .....v..... ...... GREYTREE RANGERS ...... 1
BROADWALK UNITED ...... 2 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 3


WEEK 6

EASTWOOD TOWN ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 2
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
DYNAMO OWLS ...... 2 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
ST JOHN'S UNITED ...... 3 .....v..... ...... FOREST FC ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
MOLINEUX WIZARDS ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 3
SUPER SAMBAS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 0 .....v..... ...... BROADWALK UNITED ...... 3
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1



WEEK 7

SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN ...... 0
ST JOSEPH'S BC ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
FOREST FC ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
ST JOHN'S UNITED ...... 3 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
WILDCATS FC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 0
CF YOB OOB ...... 2 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
UNTOUCHABLES FC ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 1
SUPER SAMBAS ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... BROADWALK UNITED ...... 1
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0



WEEK 8

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
ST JOSEPH'S BC ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 3
ST JOHN'S UNITED ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
FOREST FC ...... 1 .....v..... ...... DYNAMO OWLS ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
WILDCATS FC ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
UNTOUCHABLES FC ...... 1 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
CF YOB OOB ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
GREYTREE RANGERS ...... 1 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 1
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... BROADWALK UNITED ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
KENDAL KICKOFFS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2



WEEK 9


UNTOUCHABLES FC ...... 0 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 0
GREYTREE RANGERS ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
SUPER SAMBAS ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 0


SECOND ROUND


WEEK 10

EASTWOOD TOWN ...... 2 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BROADWALK UNITED ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... KENDAL KICKOFFS ...... 1
ST JOHN'S UNITED ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 3
WILDCATS FC ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1




WEEK 11

BROADWALK UNITED ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
(Charscot win 4-2 on aggregate)

KENDAL KICKOFFS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
(Long Eaton Archers win 4-2 on aggregate)

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ST JOHN'S UNITED ...... 1
(Barton Blitz win on away goals)

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WILDCATS FC ...... 0
(A.F.C Binfield win 3-0 on aggregate)

SPONDON RENEGADES ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
(The Academy Reserves win 5-3 on aggregate)




WEEK 12

CHELSEA BLUES ...... 0 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN ...... 3
(Eastwood Town win 5-0 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
(Longfield K.L.F win 5-1 on aggregate)

VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 1
(Vanbrugh Royals win 4-2 on aggregate)



QUARTER-FINALS

WEEK 13

EASTWOOD TOWN ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1



WEEK 14

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
(A.F.C Binfield win 4-3 on aggregate)


WEEK 15

CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2

THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
(The Academy Reserves win 4-2 on aggregate)


WEEK 16

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS...... 3
(Charscot Wanderers win 6-3 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... EASTWOOD TOWN ...... 1
(Eastwood Town won 3-0 on aggregate)



SEMI-FINALS


WEEK 17

A.F.C BINFIELD ...... .....1..... ...... THE ACADEMY RESERVES ......2


WEEK 18

THE ACADEMY RESERVES ...... .....2..... ...... A.F.C BINFIELD.....0
(The Academy Reserves win 4-1 on aggregate)


WEEK 19

EASTWOOD TOWN ...... .....0..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......3
(Charscot Wanderers awarded walkover)


WPL SUPER CUP FINAL


WEEK 20

CHARSCOT WANDERERS ...... .....0..... ...... THE ACADEMY RESERVES ........ 2


WEEK 22

THE ACADEMY RESERVES ...... .....0..... ...... CHARSCOT WANDERERS ......... 1

THE ACADEMY RESERVES ARE WPL SUPER CUP WINNERS


PRIZES -


£ 6,500,000 THE ACADEMY RESERVES

£ 3,000,000 CHARSCOT WANDERERS

£ 500,000 A.F.C BINFIELD, EASTWOOD TOWN

£ 250,000 DYNAMO OWLS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 03, 2013 3:51 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XIV

There are 4 groups of 4 and 3 groups of 3 and 3 groups of 2. The top team from each group will go through as well as the three best runner's up from 4 team groups, p[lus the best runner's up from the three team groups and again the two team groups. The remaining two runner's up from the two team groups will play a sudden death play off to decide the final spot.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 15
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v 5th Best Runner Up (2 team group)
Game 3 Winner C v 6th Best Runner Up (play off winner)
Game 4 Winner D v Winner J
Game 5 Winner E v Best Runner Up
Game 6 Winner F v 2nd Best Runner Up
Game 7 Winner G v 3rd Best Runner Up
Game 8 Winner H v 4th Best Runner Up (3 team group)

Week 16
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 5th Best Runner Up v Winner B
Game 3 6th Best Runner Up v Winner C
Game 4 Winner J v Winner D
Game 5 Best Runner Up v Winner E
Game 6 2nd Best Runner Up v Winner F
Game 7 3rd Best Runner Up v Winner G
Game 8 4th Best Runner Up v Winner H

Week 19
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 6 Winner
Game D Game 7 Winner v Game 8 Winner

Week 20
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 6 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 7 Winner

Week 23
Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 24
Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 26
Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 27
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/B

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the 3 week breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the three weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts . Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he may take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,000,000 each

GROUP WINNERS - £ 150,000 EACH

TEAM WINNING MOST GROUP GAMES 3-0 - £ 1,000,000

TEAM DRAWING MOST GROUP GAMES - £ 1,000,000

TEAM FINISHING 3RD IN EACH GROUP - £ 210,000

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1.030,000

Please note that to win the 3rd place money your team must have no matches awarded for or against it (as those matches being awarded may well have directly resulted in your finishing 3rd and can consequently be manipulated or a prize).

Likewise no awarded 3-0 wins count towards the 3-0 prize.

Also no awarded draws will count towards the draw prize.

If there is a tie for the 3-0 award or the drawn games award the prize money will be split between the teams.

If the team finishing 3rd in a group has had matches awarded, be it a win, loss or draw then that prize is added to the winner and runner up prize. Specifically, the winner gets £150,000 extra and the runner up gets £100,000 extra for each team in third that doesn't qualify for their prize.


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
CF YOB OOB......................... 2 …… 1 …… 1 …… 0 …… 3 …… 1 …… 4 …… 2 …… 0
SHAOLIN F.C......................... 2 …… 0 …… 1 …… 1 …… 1 …… 3 …… 1 …… -2 …… 0

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
LONG EATON ARCHERS....... 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 8 …… 5 …… 12 …… 3 …… 1
LONGFIELD K.L.F.................. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 11 …… 9 …… -2 …… 0
AFC BINFIELD....................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 8 …… 7 …… 0 …… 1
BEESTON ATHLETIC.............. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 7 …… 7 …… -1 …… 0

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
SPACE CADETS.................... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 8 …… 11 …… 3 …… 0
REAL MADRID....................... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 10 …… 8 …… 9 …… 2 …… 1
SEABOURNE CITY................. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 10 …… 8 …… -1 …… 1
APOLLO TOWN...................... 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 4 …… 8 …… 3 …… -4 …… 0

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
BARTON BLITZ....................... 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 6 …… 3 …… 7 …… 3 …… 1
SPONDON RENEGADES........ 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 3 …… 2 …… 7 …… 1 …… 0
ZIASTE NEQUENO................. 4 …… 0 …… 2 …… 2 …… 3 …… 7 …… 2 …… -4 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
CHARSCOT WANDERERS..... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5 …… 1
THAMESFORD UNITED.......... 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1 …… 0
VANBRUGH ROYALS............. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2 …… 0
AMSTERDAM A'S.................. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 7 …… 5 …… -4 …… 0

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
CHELSEA BLUES.................. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 4 …… 7 …… 1 …… 0
CALLIE ATHLETIC.................. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 5 …… 6 …… 6 …… -1 …… 0
DEP EL CELTICO................... 4 …… 1 …… 1 …… 1 …… 6 …… 6 …… 4 …… 0 …… 0

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
THE ACADEMY...................... 2 …… 1 …… 1 …… 0 …… 2 …… 1 …… 4 …… 1 …… 0
ST JOSEPH'S BC................... 2 …… 0 …… 1 …… 1 …… 1 …… 2 …… 1 …… -1 …… 0

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
VENDEEN VISCOUNTS.......... 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 5 …… 7 …… 0 …… 0
THE REDS............................. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 6 …… 1 …… 0
THE ACADEMY RESERVES... 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 5 …… 6 …… 4 …… -1 …… 0

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
WASCISCO RED SOX............ 2 …… 1 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 4 …… 1 …… 0
MOLINEUX WIZARDS............. 2 …… 0 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 1 …… -1 …… 0

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD …. 3-0 WINS
……………………………………… …… …… …… …… …… …… …. ….
BARNSTONEWORTH UNITED.. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 10 …… 5 …… 12 …… 5 …… 0
RIVENDELL........................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0 …… 0
KOP END FC......................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1 …… 0
MOLINEUX RESERVES.......... 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 3 …… 7 …… 3 …… -4 …… 0


WEEK 3

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
AMSTERDAM A'S ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
VENDEEN VISCOUNTS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
KOP END FC ...... 1 .....v..... ...... MOLINEUX RESERVES ...... 1





WEEK 4

AFC BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
AMSTERDAM A'S ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
CHELSEA BLUES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... KOP END FC ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... MOLINEUX RESERVES ...... 0



WEEK 5

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
CHELSEA BLUES ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
ST JOSEPH'S BC ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX RESERVES ...... 0
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... KOP END FC ...... 0




WEEK 6

CF YOB OOB ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 3
APOLLO TOWN ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1
MOLINEUX RESERVES ...... 1 .....v..... ...... KOP END FC ...... 2



WEEK 7

BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
APOLLO TOWN ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
THAMESFORD UNITED ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 2
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
KOP END FC ...... 2 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
MOLINEUX RESERVES ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2





WEEK 8

LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
APOLLO TOWN ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM A'S ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 1
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 0
KOP END FC ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1




WEEK 9

DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
AMSTERDAM A'S ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
MOLINEUX RESERVES ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0

LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3 (Match awarded))
AFC BINFIELD ...... 3.....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
(Match awarded)

SUDDEN DEATH PLAY-OFF

ST JOSEPH'S BC ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0




WEEK 10

SECOND ROUND 1st LEG

CF YOB OOB ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... ST JOSEPH'S BC ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
CHELSEA BLUES ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 0





WEEK 11

SECOND ROUND 2nd LEG

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CF YOB OOB ...... 0
(Wascisco Red Sox win 3-0 on aggregate)

MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
(Molineux Wizarards win 3-2 on aggregate)

ST JOSEPH'S BC ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-1 on aggregate)

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1(Barton Blitz win 3-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
(Real Madrid win 6-2 on aggregate)
THAMESFORD UNITED ...... 1 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 2
(Chelsea Blues win 2-1 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SPONDON RENEGADES ...... 0 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2


WEEK 12

CATCH-UP GAMES

THE ACADEMY...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F........ 2
(Longfield K.L.F win 3-1 on aggregate)

VENDEEN VISCOUNTS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON RENEGADES .....1
(Vendeen Viscounts win 4-1 on aggregagte)

QUARTER-FINALS 1st LEG

WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 0




WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 0

QUARTER-FINALS 2nd LEG

MOLINEUX WIZARDS ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
(Wascisco Red Sox win 4-1 on aggregate)

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
(Space Cadets win 1-0 on aggregate)

CHELSEA BLUES ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
(Real Madrid win 3-0 on aggregate)


WEEK 14

QUARTER-FINALS 2nd LEG

VENDEEN VISCOUNTS ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ..... 1
(Longfield K.L.F win on away goals)



SEMI-FINAL 1st LEG

WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS .......2


WEEK 15


SEMI-FINAL 1st LEG

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2



SEMI-FINAL 2nd LEG

SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
(Space Cadets win 3-2 on aggregate)


WEEK 16


SEMI-FINAL 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ......1
(Longfield K.L.F win 4-3 on aggregate)


WEEK 17

FINAL 1st LEG

SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0




WEEK 18

FINAL 2nd LEG

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2

SPACE CADETS WIN THE SUPER CUP 3-2 ON AGGREGATE

PRIZE MONEY - SPACE CADETS £ 8,000,000 AND BRIL YOUTH PLAYER
LONGFIELD K.L.F £ 4,000,000

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Jul 22, 2013 1:55 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XV

There are 8 groups of 4. The top two from each group will go through.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Runner Up H
Game 2 Winner B v Runner Up G
Game 3 Winner C v Runner Up F
Game 4 Winner D v Runner Up E
Game 5 Winner E v Runner Up D
Game 6 Winner F v Runner Up C
Game 7 Winner G v Runner Up B
Game 8 Winner H v Runner Up A

Week 12
Game 1 7th Best Runner Up v Winner A
Game 2 5th Best Runner Up v Winner B
Game 3 6th Best Runner Up v Winner C
Game 4 8th Best Runner Up v Winner D
Game 5 Best Runner Up v Winner E
Game 6 2nd Best Runner Up v Winner F
Game 7 3rd Best Runner Up v Winner G
Game 8 4th Best Runner Up v Winner H

Week 15
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 6 Winner
Game D Game 7 Winner v Game 8 Winner

Week 16
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 6 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 7 Winner

Week 19
Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 20
Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 22
Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 23
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/B

Please note that the weeks of games will be subject to change if the catch up weeks aren't all needed.


In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the 3 week breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the three weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts . Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he may take further measures. Please note there is no financial entry on the turns to confirm payment but it is easy enough to work out by comparing the previous week and the current week's financial breakdowns

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000


The groups are as follows :

GROUP A
1..... BARTON BLITZ
2..... CRAWFORD VILLA
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... SHAOLIN F.C


GROUP B
1..... AFC BINFIELD
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... DEP EL CELTICO
4..... MILLBROOK LIONS

GROUP C
1..... THE ACADEMY RESERVES
2..... THE ACADEMY
3..... THE REDS
4..... MOLINEUX WIZARDS

GROUP D
1..... APOLLO TOWN
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... WEDNESBURY F.C
4..... SEABOURNE CITY

GROUP E
1..... WASCISCO RED SOX
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... MILFORD SOUND
4..... GOODHEAD FC

GROUP F
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... CORNISH ALLSTARS
3..... KOP END F.C
4..... SPACE CADETS

GROUP G
1..... BEESTON ATHLETIC
2..... VENDEEN VISCOUNTS
3..... SPONDON DYNAMOS
4..... REAL MADRID

GROUP H
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... CREWE EAGLES
3..... RIVENDELL
4..... CHELSEA BLUES


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ....................... 4 …… 3 …… 0 …… 1 …… 5 …… 3 …… 9 …… 2
SHAOLIN F.C......................... 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 5 …… 4 …… 6 …… 1
CHARSCOT WANDERERS..... 4 …… 1 …… 0 …… 3 …… 3 …… 6 …… 3 …… -3

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MILLBROOK LIONS................ 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 6 …… 3 …… 11 …… 3
VANBRUGH ROYALS............. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 9 …… 9 …… -1
DEP EL CELTICO................... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
AFC BINFIELD........................ 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 9 …… 7 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY RESERVES... 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
MOLINEUX WIZARDS............. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 11 …… 9 …… 8 …… 2
THE ACADEMY...................... 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 9 …… 8 …… -2
THE REDS............................. 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS....... 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 9 …… 6 …… 8 …… 3
SEABOURNE CITY................ 4 …… 0 …… 3 …… 1 …… 5 …… 6 …… 3 …… -1
APOLLO TOWN..................... 4 …… 0 …… 3 …… 1 …… 5 …… 7 …… 3 …… -2

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WASCISCO RED SOX............ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 10 …… 10 …… 1
MILFORD SOUND.................. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 11 …… 11 …… 9 …… 0
GOODHEAD FC..................... 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 10 …… 9 …… -1
CALLIE ATHLETIC.................. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 11 …… 11 …… 7 …… 0

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KOP END F.C........................ 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 8 …… 13 …… 3
CORNISH ALLSATRS.............. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 6 …… 10 …… 3
SPACE CADETS.................... 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 8 …… 6 …… -4
WHITEBROOK RANGERS...... 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 9 …… 5 …… -2

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VENDEEN VISCOUNTS.......... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5
BEESTON ATHLETIC.............. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 7 …… 10 …… 2
SPONDON DYNAMOS............ 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 6 …… 5 …… 10 …… 1
REAL MADRID....................... 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 2 …… 7 …… 3 …… -8

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHELSEA BLUES................... 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
ZIASTE NEQUENO................. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 6 …… 10 …… 4
RIVENDELL........................... 6 …… 0 …… 5 …… 1 …… 7 …… 9 …… 5 …… -2
CREWE EAGLES................... 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 8 …… 5 …… -5


WEEK 3

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
APOLLO TOWN ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CREWE EAGLES ...... 0
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 2


WEEK 4

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 3
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0


WEEK 5

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
APOLLO TOWN ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 0
CREWE EAGLES ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1


WEEK 6

SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
MILLBROOK LIONS ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
GOODHEAD FC ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 1
VENDEEN VISCOUNTS ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CREWE EAGLES ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CHELSEA BLUES ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2



WEEK 7

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
MILLBROOK LIONS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
GOODHEAD FC ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
KOP END F.C ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2



WEEK 8

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... .....v..... ...... CRAWFORD VILLA ......
MILLBROOK LIONS ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
MOLINEUX WIZARDS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 0
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
MILFORD SOUND ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
KOP END F.C ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
CHELSEA BLUES ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... CREWE EAGLES ...... 0



WEEK 9

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ...... 0
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 2
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 3
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
CREWE EAGLES ...... 0 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 3


WEEK 10

MOLINEUX WIZARDS ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY...... 0
CHELSEA BLUES ...... 1 .....v..... ...... CREWE EAGLES...... 0

WEEK 11

SECOND ROUND 1ST LEG

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
MILLBROOK LIONS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... MOLINEUX WIZARDS ...... 0
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
CHELSEA BLUES ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2




WEEK 12

SECOND ROUND 2ND LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
(Ziaste Nequeno win 3-1 on aggregate)

BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ...... 2
(Milbrook Lions win 3-1 on aggregate)

MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
(Seabourne City win 1-0 on aggregate)

MOLINEUX WIZARDS ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 0
(All Square, Kop End F.C progress due to better group record)

VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
(Vendeen Viscounts win 2-1 on aggregate)

SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 1
(Chelsea Blues win 3-2 on aggregate)


WEEK 13

THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ......0
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ......1
(Milford Sound win 2-1 on aggregate)

QUARTER-FINALS 1st LEG

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 3
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 1




WEEK 14

CORNISH ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
(The Academy Reserves win 2-0 on aggregate)


QUARTER-FINALS 1st LEG

MILLBROOK LIONS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1


QUARTER-FINALS 2nd LEG

KOP END F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
(Kop End FC win 3-2 on aggregate)

CHELSEA BLUES ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
(Chelsea Blues win 4-1 on aggregate)



WEEK 15

QUARTER-FINALS 1st LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ......2

QUARTER-FINALS 2nd LEG

MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ......3
(Millbrook Lions win 3-1 on aggregate)


WEEK 16

QUARTER-FINALS 2nd LEG

THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
(Ziaste Nequeno win 4-3 on aggregate)


SEMI-FINAL 1st LEG

KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... CHELSEA BLUES ...... 0



WEEK 17

SEMI-FINAL 1st LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... MILLBROOK LIONS ...... 0



WEEK 18

SEMI-FINALS 2nd LEG

CHELSEA BLUES ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
(Kop End F.C. win 4-2 on aggregate)

MILLBROOK LIONS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
(Millbrook Lions win 2-0 on aggregate)



WEEK 19

FINAL 1st LEG

KOP END F.C ...... 1 ...... MILLBROOK LIONS ..... .....0




WEEK 20

FINAL 2nd LEG

MILLBROOK LIONS ...... 0 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 1

KOP END F.C WIN THE SUPER CUP 2-0 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Feb 03, 2014 4:55 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XVI

There are 7 groups of 4. The top team from each group will go through as well as the best runner-up.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner E
Game 2 Winner B v Winner F
Game 3 Winner C v Winner G
Game 4 Winner D v Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner E v Winner A
Game 2 Winner F v Winner B
Game 3 Winner G v Winner C
Game 4 Best Runner Up v Winner D


Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner

Week 17

Final 1st Leg
Winner A v Winner B

Week 18
Final 2nd Leg
Winner B v Winner A

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the three weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts . Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he may take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 7,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 3,500,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,250,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

The Groups are :-

GROUP A
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... SPACE CADETS
4..... BARNSTONEWORTH UNITED


GROUP B
1..... KOP END F.C
2..... CORNISH ALLSTARS
3..... FOREST F.C
4..... SHAOLIN F.C

GROUP C
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... THE REDS
3..... SEABOURNE CITY
4..... DEP EL CELTICO

GROUP D
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... WASCISCO RED SOX
3..... REAL MADRID
4..... AFC BINFIELD

GROUP E
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... BARTON BLITZ
3..... VENDEEN VISCOUNTS
4..... APOLLO TOWN

GROUP F
1..... MILFORD SOUND
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... THAMESFORD UNITED
4..... BADHEAD

GROUP G
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... THE ACADEMY
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... ZIASTE NEQUENO



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARNSTONEWORTH UNITED. 6 …… 5 …… 0 …… 2 …… 12 …… 7 …… 15 …… 5
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 2 …… 1 …… 2 …… 8 …… 9 …… 7 …… -1
SPACE CADETS………………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KOP END F.C………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 8 …… 11 …… 3
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 3
FOREST F.C…………………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 9 …… 10 …… 6 …… -1
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 9 …… 4 …… -5

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE REDS……………………… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 7 …… 4 …… 13 …… 3
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 6 …… 12 …… 2 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
REAL MADRID…………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 11 …… 8 …… -2
AFC BINFIELD…………………. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 9 …… 5 …… 0

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 6 …… 13 …… 7
APOLLO TOWN……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
BARTON BLITZ………………… 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 9 …… 12 …… 4 …… -3
VENDEEN VISCOUNTS……… 6 …… 0 …… 3 …… 3 …… 6 …… 12 …… 3 …… -6

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 8 …… 10 …… 0
BADHEAD……..……………….. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 5 …… 9 …… 2
THAMESFORD UNITED………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 10 …… 8 …… 8 …… 2
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 9 …… 5 …… -4

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY……………….. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 9 …… 6 …… 8 …… 3
ZIASTE NEQUENO……………. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 7 …… 5 …… 7 …… 2
THE ACADEMY RESERVES… 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 5 …… 10 …… 1 …… -5




WEEK 3

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
FOREST F.C ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
MILFORD SOUND ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... BADHEAD ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2




WEEK 4

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
KOP END F.C ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 1
MILFORD SOUND ...... 3 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... BADHEAD ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0




WEEK 5

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
KOP END F.C ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... BADHEAD ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ......
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2



WEEK 6

BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
APOLLO TOWN ...... 3 .....v..... ...... VENDEEN VISCOUNTS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
BADHEAD ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2




WEEK 7

SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
FOREST F.C ...... 2 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
APOLLO TOWN ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2




WEEK 8

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 2
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
APOLLO TOWN ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
VENDEEN VISCOUNTS ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
BADHEAD ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THAMESFORD UNITED ...... 3 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2



WEEK 9

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
VENDEEN VISCOUNTS ...... 1 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED 0




WEEK 10

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
BADHEAD ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 1


WEEK 11

QUARTER-FINALS 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
KOP END F.C ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0



WEEK 12

QUARTER-FINALS 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2
(Barnstoneworth United win 3-1 on aggregate)

MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... KOP END F.C ...... 0
(Milford Sound win on away goals)

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
(Spondon Dynamos win 2-1 on aggregate)



WEEK 13

QUARTER-FINAL 1st LEG

THE REDS ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
(The Reds win 4-2 on aggregate)



WEEK 14

SEMI-FINALS 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2




WEEK 15

SEMI-FINALS 2nd LEG

MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
(Barnstoneworth United win 3-1 0n aggregate)

SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
(Spondon Dynamos win 4-2 on aggregate)



WEEK 16

FINAL 1st LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2




WEEK 17

FINAL 2nd LEG

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 2

BARNSTONEWORTH UNITED WITH THE SUPER CUP 5-3 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 29, 2014 3:18 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XVII

There are 6 groups of four and 3 groups of 3. The top team from each group will go through as well as the 4 best runner-ups from the four team groups and the runner's up from the 3 team groups..

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Best Runner
Game 2 Winner B v 2nd Best Runner Up
Game 3 Winner C v 3rd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 4th Best Runner Up
Game 5 Winner E v Runner Up C
Game 6 Winner F v Runner Up H
Game 7 Winner G v Runner Up I
Game 8 Winner H v Winner I

Week 12
Game 1 Best Runner v Winner A
Game 2 2nd Best Runner Up v Winner B
Game 3 3rd Best Runner Up v Winner C
Game 4 4th Best Runner Up v Winner D
Game 5 Runner Up C v Winner E
Game 6 Runner Up H v Winner F
Game 7 Runner Up I v Winner G
Game 8 Winner I v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 6 Winner
Game D Game 7 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 6 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 7 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie) then the team with the best record from their group games (total points pro-ratared to balance out groups of different sizes) will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up in the breaks between rounds of games and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 2,000,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000


GROUP A
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... SPONDON DYNAMOS
3..... SPACE CADETS
4..... SEABOURNE CITY


GROUP B
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... AFC BINFIELD
3..... CORNISH ALLSTARS
4..... BARTON BLITZ

GROUP C
1..... BROOMHALL TIGERS
2..... GOODHEAD FC
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... SUSSEX CRUSADERS F.C

GROUP D
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... MILFORD SOUND
3..... FOREST F.C
4..... APOLLO TOWN

GROUP E
1..... REAL MADRID
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... SHAOLIN F.C
4..... DEP EL CELTICO

GROUP F
1..... FC ELFSBORG
2..... ZAKREZE F.C
3..... V.A.G. WOLFSBURG
4..... THE ACADEMY

GROUP G
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... WASCISCO RED SOX
4..... THE ACADEMY RESERVES

GROUP H
1..... BARNSTONEWORTH UNITED
2..... BROOMHALL LIONS
3..... ULTIMATE WARRIORS

GROUP I
1..... CRUZIO CORTEZ
2..... RIVENDELL
3..... THAMESFORD UNITED



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 6 …… 2 …… 12 …… 4
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 6 …… 8 …… -1
SPACE CADETS……………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 6 …… 7 …… 1
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 5 …… 9 …… 4 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 9 …… 12 …… 2
AFC BINFIELD…………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 11 …… 11 …… 8 …… 0
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 12 …… 4 …… -4

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BROOMHALL TIGERS.………. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 7 …… 3 …… 8 …… 4
GOODHEAD FC……………….. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 3 …… 7 …… 2
CALLIE ATHLETIC…………….. 4 …… 0 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 1 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 8 …… 6 …… 10 …… 2
APOLLO TOWN……………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 10 …… 9 …… 7 …… 1
FOREST F.C…………………… 6 …… 1 …… 2 …… 2 …… 6 …… 12 …… 5 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
REAL MADRID………………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 13 …… 9 …… 10 …… 4
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 8 …… 10 …… 5 …… -2
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 11 …… 4 …… -7

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZAKREZE F.C…………..……… 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 14 …… 4 …… 15 …… 10
FC ELFSBORG...…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
V.A.G. WOLFSBURG………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 11 …… 7 …… -3
THE ACADEMY……...………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 13 …… 1 …… -8

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 10 …… 3 …… 15 …… 7
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 7 …… 11 …… 3
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 12 …… 5 …… -3
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 13 …… 3 …… -7

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARNSTONEWORTH UNITED. 4 …… 2 …… 2 …… 0 …… 5 …… 1 …… 8 …… 4
BROOMHALL LIONS...…...….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 2 …… 3 …… 4 …… -1
ULTIMATE WARRIORS..……… 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 4 …… -3

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL………………...….. 4 …… 3 …… 0 …… 1 …… 6 …… 3 …… 9 …… 3
THAMESFORD UNITED.……… 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 5 …… 5 …… 7 …… 0
CRUZIO CORTEZ..……………. 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 3 …… 6 …… 1 …… -3


WEEK 3

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 1 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
FC ELFSBORG ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2



WEEK 4

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 1
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
FC ELFSBORG ...... 2 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 2




WEEK 5

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
AFC BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 1
GOODHEAD FC ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... APOLLO TOWN ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0
FC ELFSBORG ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... ULTIMATE WARRIORS ...... 1




WEEK 6

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
AFC BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
BARTON BLITZ ...... .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ......
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
SUSSEX CRUSADERS F.C ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
MILFORD SOUND ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
APOLLO TOWN ...... 2 .....v..... ...... FOREST F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... V.A.G. WOLFSBURG ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0




WEEK 7

SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 2
FOREST F.C ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
APOLLO TOWN ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
ULTIMATE WARRIORS ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3
THAMESFORD UNITED ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1


WEEK 8

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... .....v..... ...... AFC BINFIELD ......
SUSSEX CRUSADERS F.C ...... .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ......
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 3
APOLLO TOWN ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
FOREST F.C ...... 2 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... FC ELFSBORG ...... 2
V.A.G. WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
ULTIMATE WARRIORS ...... 1 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 2
THAMESFORD UNITED ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1



WEEK 9

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1 .....v..... ...... ULTIMATE WARRIORS ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 0
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... AFC BINFIELD ...... 2



WEEK 10

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0


SECOND ROUND

WEEK 11

SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
CORNISH ALLSTARS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
BROOMHALL TIGERS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... THAMESFORD UNITED ...... 1
BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1




WEEK 12

THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
(The Academy Reserves win 4-2 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
(Dep El Celtico win 2-1 on aggregate)

A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
(A.F.C Binfield win 6-1 on aggregate)

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 0
(Whitebrook Rangers win on away goals)

GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
(Zakreze F.C win 2-1 on aggregate)

RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0
(Barnstoneworth United win 3-1 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1



SECOND ROUND 2nd LEGS

THAMESFORD UNITED ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
(1-1 on aggregate - Charscot progress due to better group record)

REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
(Goodhead FC win 3-1 on aggregate)


WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
GOODHEAD FC ...... 1 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3



QUARTER-FINALS 2nd LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
(The Academy Reserves win 2-1 on aggregate)



WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

ZAKREZE F.C ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
(Zakreze F.C won 3-2 on aggregate)



WEEK 16

QUARTER-FINALS 2nd LEG

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
(A.F.C Binfield win 5-1 on aggregate)

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 3 .....v..... ...... GOODHEAD FC ...... 2
(Barnstoneworth United win 6-3 on aggregate)


WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... BARNSTONEWORTH UNITED ...... 1




WEEK 18

SEMI-FINALS 1st LEG

A.F.C BINFIELD ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0


SEMI-FINALS 2nd LEG

BARNSTONEWORTH UNITED ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
(Zakreze F.C win 2-1 on aggregate)

THE ACADEMY RESERVES ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
(A.F.C. Binfield awarded both legs 3-0)


WEEK 19

FINAL 1st LEG

ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2




WEEK 20

FINAL 2nd LEG

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3

ZAKREZE F.C WIN THE WPL SUPER CUP 6-4 ON AGGREGATE

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon May 25, 2015 3:55 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL Super Cup XVIII

WPL Super Cup XVIII

There are 8 groups of four. The top two teams from each group will go through.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Runner Up H
Game 2 Winner B v Runner Up G
Game 3 Winner C v Runner Up F
Game 4 Winner D v Runner Up E
Game 5 Winner E v Runner Up D
Game 6 Winner F v Runner Up C
Game 7 Winner G v Runner Up B
Game 8 Winner H v Runner Up A

Week 12
Game 1 Runner Up H v Winner A
Game 2 Runner Up G v Winner B
Game 3 Runner Up F v Winner C
Game 4 Runner Up E v Winner D
Game 5 Runner Up D v Winner E
Game 6 Runner Up C v Winner F
Game 7 Runner Up B v Winner G
Game 8 Runner Up A v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play their first 3 matches will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000


GROUP A
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... PRESTATYN TOWN
4..... CRUZIO CORTEZ


GROUP B
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... GOODHEAD F.C
3..... MILFORD SOUND
4..... RHYL FC

GROUP C
1..... ACADEMY ALLSTARS
2..... A.F.C BINFIELD
3..... CORNISH ALLSTARS
4..... ATLETICO MADRID

GROUP D
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... DEP EL CELTICO
3..... THE ACADEMY RESERVES
4..... YNYSFAWR ATHLETIC

GROUP E
1..... SHAOLIN F.C
2..... SPACE CADETS
3..... SEABOURNE CITY
4..... THE ACADEMY

GROUP F
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... FC PORTO
3..... WASCISCO RED SOX
4..... RIVENDELL

GROUP G
1..... BARTON BLITZ
2..... V.A.G WOLFSBURG
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... REAL MADRID

GROUP H
1..... ZAKREZE F.C
2..... BEESTON ATHLETIC
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... WOODLEY WANDERERS


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 6 …… 12 …… 5
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 6 …… 9 …… 3
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 9 …… 9 …… -3
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 9 …… 6 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
GOODHEAD F.C………………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 8 …… 6 …… 9 …… 2
RHYL FC……………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 9 …… 11 …… 6 …… -2
MILFORD SOUND…………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 10 …… 5 …… -4

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
CORNISH ALLSTARS………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 10 …… 9 …… 9 …… 1
ACADEMY ALLSTARS……….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 10 …… 5 …… -3

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 7 …… 11 …… 1
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 4 …… 9 …… 3
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 4 …… 4 …… 8 …… 0
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 7 …… 4 …… 12 …… 3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 2 …… 4 …… 0 …… 8 …… 3 …… 10 …… 5
SPACE CADETS………………. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 7 …… 10 …… 6 …… -3
THE ACADEMY……………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 7 …… 12 …… 2 …… -5

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WASCISCO RED SOX……….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 8 …… 3 …… 13 …… 5
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 4 …… 11 …… 4
RIVENDELL…………………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 5 …… 9 …… 1
FC PORTO……………………… 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 4 …… 14 …… 1 …… -10

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 13 …… 7 …… 14 …… 6
REAL MADRID…………………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 10 …… 6 …… 13 …… 4
BARTON BLITZ………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 9 …… 4 …… -2
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 3 …… 11 …… 3 …… -8

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZAKREZE F.C………………….. 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 14 …… 7 …… 15 …… 7
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 8 …… 11 …… 2
WOODLEY WANDERERS…… 6 …… 1 …… 2 …… 2 …… 10 …… 12 …… 5 …… -2
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 6 …… 13 …… 2 …… -5



WEEK 3

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 3
ACADEMY ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 3
CORNISH ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 3 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 3



WEEK 4

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
ACADEMY ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 3




WEEK 5

SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 1
ACADEMY ALLSTARS ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1




WEEK 6

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
GOODHEAD F.C ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... MILFORD SOUND ...... 3
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 0
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
WOODLEY WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1




WEEK 7

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
MILFORD SOUND ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 3
CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
WOODLEY WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2




WEEK 8

CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
MILFORD SOUND ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... ACADEMY ALLSTARS ...... 1
CORNISH ALLSTARS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2


WEEK 9

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1


YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES 0
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 0


WEEK 10

SECOND ROUND 1st LEG

CRUZIO CORTEZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CORNISH ALLSTARS ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0




WEEK 11

SECOND ROUND 2nd LEG

CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 2
(Cruzio Cortez win 4-2 on aggregate)

REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
(Real Madrid win 3-2 on aggregate)

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
(Long Eaton Archers win 3-2 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
(Dep El Celtico win 3-0 on aggregate)

GOODHEAD F.C ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
(Ziaste Nequeno win 1-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3
(Zakreze F.C win 6-2 on aggregate)


WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
(The Academy Reserves win 3-2 on aggregate)

CORNISH ALLSTARS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX...... 0
(Wascisco Red Sox win due to better group results on count back)


WEEK 13

QUARTER-FINAL 1st LEG

CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3


WEEK 15

QUARTER-FINAL 1st LEG

ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0
(Tie awarded as The Academy Reserves cannot overturn a 3 goal deficit and would lose on count back to group stages)


QUARTER-FINAL 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
(Long Eaton Archers win 2-0 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 2
(Dep El Celtico win 4-3 on aggregate)

ZAKREZE F.C ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
(Zakreze F.C won 6-4 on aggregate)



WEEK 16

SEMI-FINAL 1st LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 3



WEEK 17

SEMI-FINAL 2nd LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
(Dep El Celtico win 3-2 on aggregate)

ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
(Tie all level 3-3 on aggregate. One off game required.)


WEEK 18

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH PLAY OFF GAME

ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2




WEEK 19

SEMI-FINAL 1st LEG

DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 0




WEEK 20

FINAL 2nd LEG

ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ..... 0
(Dep El Celtico win 3-1 on aggregate)

DEP EL CELTICO ARE THE WPL SUPER CUP CHAMPIONS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Jan 10, 2016 2:39 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XIX


There are 7 groups of four and two groups of 3 and one group of 4. The top team from each group goes through along with the 3 best runner's up four group runner's up and both 3 team group runner's up and the 2 team runner up.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Winner J
Game 3 Winner C v Best Runner Up
Game 4 Winner D v 2nd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 3rd Best Runner Up
Game 6 Winner F v 4th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 5th Best Runner Up
Game 8 Winner H v 6th Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Winner J v Winner B
Game 3 Best Runner Up v Winner C
Game 4 2nd Best Runner Up v Winner D
Game 5 3rd Best Runner Up v Winner E
Game 6 4th Best Runner Up v Winner F
Game 7 5th Best Runner Up v Winner G
Game 8 5th Best Runner Up v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,750,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 250,000 each

MOST DRAWS (GROUP STAGE) - £ 250,000

BEST GOAL DIFFERENCE (GROUP STAGE) - £ 250,000



GROUP A
1..... A.F.C BINFIELD
2..... BROOMHALL LIONS
3..... BROOMHALL THISTLE
4..... EMILY'S MONSTARS


GROUP B
1..... CALLIE ATHLETIC
2..... SHAOLIN F.C
3..... WOODLEY WANDERERS
4..... REAL MADRID

GROUP C
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... F.C PORTO
3..... V.A.G WOLFSBURG
4..... WASCISCO RED SOX

GROUP D
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... RIVENDELL
3..... BROOMHALL TIGERS
4..... SPONDON DYNAMOS

GROUP E
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... METAL MILITIA
3..... SPACE CADETS
4..... ZIASTE NEQUENO

GROUP F
1..... BARTON BLITZ
2..... AMSTERDAM ATHLETIC
3..... SEABOURNE CITY
4..... PALMEIRAS

GROUP G
1..... KOP END F.C
2..... PRAZE UNITED
3..... GOODHEAD F.C
4..... RHYL F.C

GROUP H
1..... CRAWFORD VILLA
2..... LONGFIELD K.L.F
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... ZAKREZE F.C

GROUP I
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... DEP EL CELTICO
3..... PRESTATYN TOWN
3..... THE REDS

GROUP J
1..... COMBERTON TORNADOES
2..... ATLETICO MADRID
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... DUTCH UNCLES


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS...………. 4 …… 4 …… 0 …… 0 …… 9 …… 4 …… 12 …… 5
BROOMHALL LIONS………….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 4 …… 5 …… 4 …… 0
A.F.C BINFIELD……………….. 4 …… 0 …… 1 …… 3 …… 3 …… 7 …… 1 …… -4

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SHAOLIN F.C………………….. 5 …… 4 …… 1 …… 0 …… 8 …… 4 …… 13 …… 4
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… -2
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 4 …… 5 …… 6 …… -1
WOODLEY WANDERERS…… 5 …… 1 …… 1 …… 3 …… 4 …… 7 …… 4 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 7 …… 5 …… 12 …… 2
F.C PORTO…………………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 9 …… 9 …… 9 …… 0
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 10 …… 3 …… -6

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 2 …… 11 …… 6
RIVENDELL…………………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 5 …… 10 …… 2
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 8 …… 10 …… -1
BROOMHALL TIGERS………… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 11 …… 3 …… -7

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
METAL MILITIA...……………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 7 …… 12 …… 2
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 5 …… 8 …… 1
SPACE CADETS………………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PALMEIRAS……………………. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 5 …… 11 …… 4
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
AMSTERDAM ATHLETIC…..... 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
BARTON BLITZ………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 3 …… 9 …… 4 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ISTANBUL 05….……………….. 2 …… 1 …… 1 …… 0 …… 3 …… 2 …… 4 …… 1
RHYL F.C………………………. 2 …… 0 …… 1 …… 0 …… 2 …… 2 …… 1 …… -1



GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 4 …… 2 …… 1 …… 1 …… 8 …… 6 …… 7 …… 2
LONGFIELD K.L.F…………….. 4 …… 2 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 6 …… 0
ZAKREZE F.C………………….. 4 …… 1 …… 1 …… 2 …… 5 …… 7 …… 4 …… -1

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 8 …… 10 …… 2
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
THE REDS……………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
COMBERTON TORNADOES… 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 11 …… 10 …… 9 …… 3
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3


1st ROUND PRIZES

Worst Team - Space Cadets £ 1,500,000

Most Draws - Vanbrugh Royals and Beeston Athletic £ 125,000 each

Best Goal Difference - Spondon Dynamos £ 250,000

Group Winners - £ 250,000 each

EMMY'S MONSTARS
SHAOLIN F.C
LONG EATON ARCHERS
SPONDON DYNAMOS ( £ 500,000 total)
WHITEBROOK RANGERS
PALMEIRAS
ISTANBUL 05
YNYSFAWR ATHLETIC
PRESTATYN TOWN
DUTCH UNCLES


WEEK 3

A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 3
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 3
GOODHEAD F.C ...... 2 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0



WEEK 4

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
F.C PORTO ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0



WEEK 5

A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... PAWNEE ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
F.C PORTO ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 3
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
ISTANBUL 05 ...... 1 .....v..... ...... RHYL F.C ...... 0
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1



WEEK 6

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... WOODLEY WANDERERS ...... 0
F.C PORTO ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 0
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... BROOMHALL TIGERS ...... 1
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 0
RHYL F.C ...... 0 .....v..... ...... GOODHEAD F.C ...... 0
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0



WEEK 7

EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... BROOMHALL LIONS ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 0
BROOMHALL TIGERS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
GOODHEAD F.C ...... 2 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 3
RHYL F.C ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... .....v..... ...... 0 ......
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
THE REDS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0



WEEK 8

EMMY'S MONSTARS ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
REAL MADRID ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WOODLEY WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... F.C PORTO ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BROOMHALL TIGERS ...... 0 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
RHYL F.C ...... 2 .....v..... ...... ISTANBUL 05 ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1


WEEK 9

CALLIE ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0 (Awarded)



WEEK 10

SECOND ROUND 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... DUTCH UNCLES ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... METAL MILITIA ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... WASCISCO RED SOX ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... SEABOURNE CITY ...... 0
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... BROOMHALL LIONS ...... 1
ISTANBUL 05 ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... RHYL F.C ...... 1





WEEK 11

SECOND ROUND 1st LEG

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... EMMY'S MONSTARS ...... 0


SECOND ROUND 2nd LEG


DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... SHAOLIN F.C ...... 2
(Shaolin F.C win on away goals after 4-4 on aggregate)

METAL MILITIA ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3
(Long Eaton Archers win 5-3 on aggregate)

WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... SPONDON DYNAMOS ...... 2
(Wascisco Red Sox win 6-4 on aggregate)

SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
(Whitebrook Rangers win 5-0 on aggregate)

BROOMHALL LIONS ...... 1 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
(Palmeiras win 3-2 on aggregate)

RHYL F.C ...... 0 .....v..... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0
(Ynysfawr Athletic win 3-1 on aggregate)



WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... PRESTATYN TOWN ...... 1
(Prestatyn Town win 3-0 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ISTANBUL 05 ...... 1
(Longfield K.L.F win 5-3 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... WASCISCO RED SOX ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1




WEEK 14

QUARTER-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... PRESTATYN TOWN ....... 2


QUARTER-FINALS 2nd LEG

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3
(Long Eaton Archers win on away goals)

PALMEIRAS ...... 2 .....v..... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
(Palmeiras win 3-0 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 1
(Tie all square after away goals, group result not relevant due to differing number of opponents)

WEEK 15

QUARTER-FINALS 2nd LEG

PRESTATYN TOWN ...... .....v..... SHAOLIN F.C


SUDDEN DEATH PLAY-OFF

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 3




WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 2
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 0




WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... SHAOLIN F.C ...... 2
(3-3 on aggregate - sudden death game required)

LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... PALMEIRAS ...... 1
(1-1 on aggregate - sudden death game required)



WEEK 18

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

PALMEIRAS ...... 2 .....v..... LONGFIELD K.L.F ...... 0


WEEK 19

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... SHAOLIN F.C ........... 1



WEEK 20

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH GAME

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 3


WEEK 21

FINAL 1st LEG

PALMEIRAS ...... 0 .....v..... LONG EATON ARCHERS ...... 1




WEEK 22

FINAL 2nd LEG

LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... PALMEIRAS ...... 2
(Long Eaton Archers win 3-2 on aggregate).

LONG EATON ARCHERS WIN THE WPL SUPER CUP

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Aug 15, 2016 1:28 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XX

There are 9 groups of four. The winner of each group plus the seven best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v 7th Best Runner Up

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 7th Best Runner Up v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,000,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000


GROUP A
1..... BARTON BLITZ
2..... WHITEBROOK RANGERS
3..... CHARSCOT WANDERERS
4..... ATLETICO MADRID


GROUP B
1..... BEESTON ATHLETIC
2..... YNYSFAWR ATHLETIC
3..... LONG EATON ARCHERS
4..... REAL MADRID

GROUP C
1..... AVLON VILLA
2..... VANBRUGH ROYALS
3..... SPACE CADETS
4..... FC PORTO

GROUP D
1..... WASCISCO RED SOX
2..... PRESTATYN TOWN
3..... CALLIE ATHLETIC
4..... RIVENDELL

GROUP E
1..... SPONDON DYNAMOS
2..... ZIASTE NEQUENO
3..... SHAOLIN F.C
4..... THE ACADEMY RESERVES

GROUP F
1..... LONGFIELD K.L.F
2..... SEABOURNE CITY
3..... ZAKREZE F.C
4..... THE REDS

GROUP G
1..... DEP EL CELTICO
2..... V.A.G WOLFSBURG
3..... F.C ELFSBORG
4..... PRAZE UNITED

GROUP H
1..... RHYL FC
2..... THE ACADEMY
3..... A.F.C BINFIELD
4..... AMSTERDAM ATHLETIC

GROUP I
1..... DUTCH UNCLES
2..... COMBERTON TORNADOES
3..... PALMEIRAS
4..... METAL MILITIA



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 8 …… 12 …… 1
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 8 …… 7 …… 7 …… 1
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 11 …… 4 …… -5

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 9 …… 4 …… 13 …… 5
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 6 …… 8 …… -1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 4 …… 7 …… 4 …… -3

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
SPACE CADETS………………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 8 …… 10 …… 1
FC PORTO……………………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 7 …… 7 …… 8 …… 0
AVLON VILLA………………….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 10 …… 4 …… -4

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
RIVENDELL…………………….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 7 …… 13 …… 5
WASCISCO RED SOX……..… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 10 …… 7 …… 12 …… 3
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 9 …… 7 …… -2
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 7 …… 13 …… 3 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 7 …… 13 …… 4
THE ACADEMY RESERVES.. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 0 …… 1 …… 5 …… 5 …… 13 …… 1 …… -8

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 2
THE REDS……………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 4 …… 10 …… 3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
ZAKREZE F.C………………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 4 …… 10 …… 2 …… -6

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED…………..…… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 14 …… 10 …… 13 …… 4
F.C ELFSBORG……………….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 8 …… 8 …… 1
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 5 …… 8 …… 0
V.A.G WOLFSBURG…………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 7 …… 12 …… 4 …… -5

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
THE ACADEMY……………….. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 12 …… 3 …… 16 …… 9
RHYL FC……………………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 4 …… 6 …… 7 …… -2
AMSTERDAM ATHLETIC...….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 7 …… 10 …… 5 …… -3
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 3 …… 7 …… 5 …… -4

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PALMEIRAS……………………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 11 …… 4 …… 14 …… 7
METAL MILITIA………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
COMBERTON TORNADOES… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 5 …… 8 …… 6 …… -3
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 11 …… 4 …… -6




WEEK 3

BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
F.C ELFSBORG ...... 3 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 1
PALMEIRAS ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0



WEEK 4

BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 1
AVLON VILLA ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 3
RHYL FC ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1




WEEK 5

BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
AVLON VILLA ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... THE REDS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 2
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 3




WEEK 6

WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 1
FC PORTO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ......
THE REDS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE F.C ...... 0
V.A.G WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
COMBERTON TORNADOES ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
METAL MILITIA ...... 1 .....v..... ...... PALMEIRAS ...... 2



WEEK 7

CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
LONG EATON ARCHERS ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
CALLIE ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
RIVENDELL ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
SHAOLIN F.C ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
ZAKREZE F.C ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
F.C ELFSBORG ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
PRAZE UNITED ...... 3 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 3
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 0



WEEK 8

ATLETICO MADRID ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 2
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
THE REDS ...... 0 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
ZAKREZE F.C ...... 0 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
PRAZE UNITED ...... 3 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
F.C ELFSBORG ...... 3 .....v..... ...... V.A.G WOLFSBURG ...... 1
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
PALMEIRAS ...... 2 .....v..... ...... COMBERTON TORNADOES ...... 0




WEEK 9

SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
V.A.G WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 2
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2
METAL MILITIA ...... 3 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0

WEEK 10

RHYL FC ...... .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC
SPONDON DYNAMOS ...... .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO


WEEK 11

SECOND ROUND 1st LEG


YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
THE ACADEMY ...... 3 .....v..... ...... F.C ELFSBORG ...... 0



WEEK 12

SECOND ROUND 2nd LEG

WASCISCO RED SOX 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
(Wascisco Red Sox won 4-2 on aggregate)

METAL MILITIA 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
(Ziaste Nequeno win 2-1 on aggregate)

F.C ELFSBORG 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
(The Academy win 4-1 on aggregate)


SECOND ROUND 1st LEG

SEABOURNE CITY 2 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
WHITEBROOK RANGERS 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
THE REDS 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
SPACE CADETS 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0


WEEK 13

SECOND ROUND 2nd LEG

RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
(Whitebrook Rangers win 6-1 on aggregate)

ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 2
(Seabourne City win 4-1 on aggregate)

PRAZE UNITED ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-0 on aggregate)


SECOND ROUND 1st LEG

VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 2



WEEK 14

SECOND ROUND 2nd LEG

THE ACADEMY RESERVES ..... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 3
(Vanbrugyh Royals go through on zaway goals after the tie finishes 3-3 on aggregate)

LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... THE REDS ...... 3
(Leg awarded to The Reds for fewer blackmarks, winning the tie 4-1 on aggregate)



WEEK 15

QUARTER-FINALS 1st LEG

SEABOURNE CITY 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
VANBRUGH ROYALS 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
ZIASTE NEQUENO 3 .....v..... ...... THE REDS ...... 0
(Leg Awarded)
SPACE CADETS 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0



WEEK 16

QUARTER-FINALS 2nd LEG

WASCISCO RED SOX 3 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
(Wascisco Red Sox win 6-2 on aggregate)

WHITEBROOK RANGERS 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
(Whitebrook Rangers win 4-2 on aggregate)

THE REDS 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 3
(Leg awarded. Ziaste win 6-0 on aggregate)

THE ACADEMY 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
(Space Cadets win 4-2 on aggregate)


WEEK 17

SEMI-FINALS 1st LEG

WASCISCO RED SOX 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
ZIASTE NEQUENO 1 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0




WEEK 18

SEMI-FINALS 2nd LEG

WHITEBROOK RANGERS 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
(Whitebrook Rangers win 3-1 on aggregate)

SPACE CADETS 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 2
(Ziaste Nequeno win 3-2 on aggregate)



WEEK 19

FINAL 1st LEG

WHITEBROOK RANGERS 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1



WEEK 21

FINAL 2nd LEG

ZIASTE NEQUENO 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ..... 0
(Ziaste Nequeno win 2-0 on aggregate)

ZIASTE NEQUENO ARE THE WPL SUPER CUP CHAMPIONS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Apr 09, 2017 5:46 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXI

There are 10 groups of four. The winner of each group plus the six best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 9,000,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,500,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,500,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000




GROUP A
1..... FC PORTO
2..... SEABOURNE CITY
3..... THE ACADEMY
4..... KILMARNOCK F.C


GROUP B
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... RHYL FC
3..... A.F.C BINFIELD
4..... DEP EL CELTICO

GROUP C
1..... REAL MADRID
2..... RIVENDELL
3..... SPONDON DYNAMOS
4..... PRAZE UNITED

GROUP D
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... THE WHITE LION A.F.C
3..... PRESTATYN TOWN
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP E
1..... AVLON VILLA
2..... CRUZIO CORTEZ
3..... ATLETICO MADRID
4..... BEESTON ATHLETIC

GROUP F
1..... SPACE CADETS
2..... METAL MILITIA
3..... ZIASTE NEQUENO
4..... BARTON BLITZ

GROUP G
1..... LONG EATON ARCHERS
2..... CHARSCOT WANDERERS
3..... MTK BUDAPEST
4..... DUTCH UNCLES

GROUP H
1..... EMMY'S MONSTARS
2..... REQUIEM SHARK
3..... AMSTERDAM ATHLETIC
4..... ZAKREZE FC

GROUP I
1..... VAG WOLFSBURG
2..... CALLIE ATHLETIC
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... SHAOLIN F.C

GROUP J
1..... WASCISCO RED SOX
2..... THE ACADEMY RESERVES
3..... YNYSFAWR ATHLETIC
4..... LONGFIELD K.L.F


GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
KILMARNOCK F.C…………….. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 12 …… 7 …… 14 …… 5
THE ACADEMY……………….. 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 7 …… 7 …… 7 …… 0
FC PORTO……………………… 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 4 …… 6 …… 4 …… -2
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 0 …… 4 …… 2 …… 5 …… 8 …… 4 …… -3

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 7 …… 13 …… 6
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 8 …… 13 …… 4
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 9 …… 5 …… -3
RHYL FC……………………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 7 …… 14 …… 3 …… -7

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED……………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 6 …… 4 …… 11 …… 2
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 4 …… 8 …… 1
RIVENDELL…………………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
REAL MADRID…………………. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 11 …… 7 …… -2

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
LOS SANTOS COSMOS…….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 13 …… 4 …… 13 …… 9
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 11 …… 10 …… 0
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 9 …… 10 …… 7 …… -1
THE WHITE LION A.F.C …….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 14 …… 4 …… -8

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AVLON VILLA………………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 10 …… 5 …… 11 …… 5
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 9 …… 5 …… 10 …… 4
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 4 …… 5 …… 9 …… -1
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 2 …… 10 …… 2 …… -8

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
BARTON BLITZ………………… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 7 …… 6 …… 10 …… 1
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
SPACE CADETS………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 9 …… 8 …… -1
METAL MILITIA………………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 3 …… 3 …… 6 …… 0

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
MTK BUDAPEST………………. 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 5 …… 4 …… 8 …… 1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 6 …… 6 …… 8 …… 0
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 5 …… 7 …… 6 …… -2

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
EMMY'S MONSTARS………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 9 …… 8 …… 12 …… 1
REQUIEM SHARK…………….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 7 …… 6 …… 9 …… 1
AMSTERDAM ATHLETIC…….. 6 …… 3 …… 0 …… 2 …… 6 …… 7 …… 9 …… -1
ZAKREZE FC………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 8 …… 9 …… 6 …… -1

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG…………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 13 …… 8 …… 12 …… 5
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 11 …… 9 …… 11 …… 2
CASTLE ROCK FURIES……… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 10 …… 14 …… 6 …… -4
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 9 …… 12 …… 5 …… -3

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 2 …… 0 …… 16 …… 5 …… 14 …… 11
WASCISCO RED SOX……… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 10 …… 10 …… 0
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 6 …… 11 …… 5 …… -5
THE ACADEMY RESERVES… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 14 …… 4 …… -6


WEEK 3

FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
REAL MADRID ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 3
SPONDON DYNAMOS ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 2
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1




WEEK 4

FC PORTO ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 3
WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 0
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
REAL MADRID ...... 3 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
THE WHITE LION A.F.C ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 3
AVLON VILLA ...... 3 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 2




WEEK 5

FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0
WHITEBROOK RANGERS ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 3
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
THE WHITE LION A.F.C ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 3
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3




WEEK 6

SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
KILMARNOCK F.C ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
RIVENDELL ...... 2 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 3
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 0
THE WHITE LION A.F.C ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 0
CRUZIO CORTEZ ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 3
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
THE ACADEMY RESERVES ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3




WEEK 7

THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 0
KILMARNOCK F.C ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 0 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 2
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 0
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 1
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3





WEEK 8

KILMARNOCK F.C ...... 1 .....v..... ...... FC PORTO ...... 1
THE ACADEMY ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 2
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... THE WHITE LION A.F.C ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 0
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AMSTERDAM ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
CASTLE ROCK FURIES ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 0



WEEK 9

PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
LONGFIELD K.L.F ...... 3 .....v..... ...... THE ACADEMY RESERVES ...... 1



SECOND ROUND

WEEK 10

KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
BARTON BLITZ ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1




WEEK 11

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
(VAG Wolfsburg win 5-1 on aggregate)

DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
(Dep El Cletico win 4-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 0
(Callie Athletic win on better group record - goals scored - after tying on two legs, points and goal difference in group stages)

BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 0 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 2

WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
(Wascisco Red Sox win 4-1 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
(Requiem Shark win on away goals after finishing 3-3 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0
(Ynysfawr Athletic win 1-0 on aggregate)



WEEK 12

LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
(Beeston Athletic win 2-1 on aggregate)

AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
(Avlon Villa win 3-1 on aggregate)


WEEK 13

QUARTER-FINALS 1st LEG

DEP EL CELTICO ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... AVLON VILLA ...... 0
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 2






WEEK 14

QUARTER-FINALS 2nd LEG

VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 0
(VAG Wolfsburg win 4-0 on aggregate)

CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 0
(Callie Athletic win 2-1 on aggregate)

AVLON VILLA ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
(Wascisco Red Sox win 3-1 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
(Requiem Shark win 4-3 on aggregate)





WEEK 15

SEMI-FINALS 1st LEG

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 3




WEEK 16

SEMI-FINALS 2nd LEG

CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 3
(VAG Wolfsburg win 6-4 on aggregate)

REQUIEM SHARK ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
(Tied at 5-5)



WEEK 17

SEMI-FINAL SUDDEN DEATH MATCH

REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1





WEEK 18

FINAL 1st LEG

REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2





WEEK 19

FINAL 2nd LEG

VAG WOLFSBURG ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
(VAG Wolfsburg win 5-3 on aggregate)

VAG WOLFSBURG ARE THE SUPER CUP WINNERS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Sep 11, 2017 11:14 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2856
Location: Asleep in the grass
WPL SUPER CUP XXII

There are 10 groups of four. The winner of each group plus the six best runner's up progress.

All teams will play all other teams within their group home and away to determine final positions.

All positions will be decided by the following factors in the order stated here : Points, Goal Difference, Goals Scored, Head to Head record with the team they are tied with, and if still inseparable then on their head to head records with the team with the next best record throughout the division.

The games will be played on the following weeks and all fixtures will be listed here in this forum on the TUESDAY BEFORE (at latest - all regular games are already listed below - only make up games will need to be added). All fixtures are listed below but it is recommended you come back and check each week until the comp has started as some team names will change.

The later round games are determined as follows -

Week 11
Game 1 Winner A v Winner I
Game 2 Winner B v Best Runner Up
Game 3 Winner C v 2nd Best Runner Up
Game 4 Winner D v 3rd Best Runner Up
Game 5 Winner E v 4th Best Runner Up
Game 6 Winner F v 5th Best Runner Up
Game 7 Winner G v 6th Best Runner Up
Game 8 Winner H v Winner J

Week 12
Game 1 Winner I v Winner A
Game 2 Best Runner Up v Winner B
Game 3 2nd Best Runner Up v Winner C
Game 4 3rd Best Runner Up v Winner D
Game 5 4th Best Runner Up v Winner E
Game 6 5th Best Runner Up v Winner F
Game 7 6th Best Runner Up v Winner G
Game 8 Winner J v Winner H

Week 14
Game A Game 1 Winner v Game 3 Winner
Game B Game 2 Winner v Game 4 Winner
Game C Game 5 Winner v Game 7 Winner
Game D Game 6 Winner v Game 8 Winner

Week 15
Game A Game 3 Winner v Game 1 Winner
Game B Game 4 Winner v Game 2 Winner
Game C Game 7 Winner v Game 5 Winner
Game D Game 8 Winner v Game 6 Winner

Week 17

Game A Winner v Game B Winner
Game C Winner v Game D Winner

Week 18

Game B Winner v Game A Winner
Game D Winner v Game C Winner

Week 20

Final 1st Leg
Winner A/B v Winner C/D

Week 21
Final 2nd Leg
Winner C/D v Winner A/D

In the event of a tie after a two legged game (assuming that away goals are equal as they will count double in a tie in all rounds bar semi-final and final) then the team with the best record from their group games will go through EXCEPT in the semi final or final when a one off game will be played with a coin toss to determine who is at home.

If a game is missed on any of the stated weeks they ARE NOT to be played the following week. Any missed games will be made up after the 6 original weeks allotted and those games will be listed here on the forum at the appropriate time.

If a team misses 3 of their 6 group matches they will be automatically removed from the competition and any results they have had are declared null and void.

If a fixture is not played within the weeks available then a goalless draw will be awarded ONLY if both managers can provide proof that they sent the order in correctly on all 3 weeks. If there is any doubt that a game order has been sent then the opponent will be awarded a 3 goal win.

In the event of a match not being played BOTH managers must confirm what they have done. If one manager says they missed the game the other manager ONLY gets credit if they also confirm they had the order down correctly.

Any team that fails to play 3 matches at the first attempt will be automatically removed from the competition.

Entry fee is £500,000 and all managers must send the order to glynn to have £500,000 removed from their accounts via the misc orders on the client. Any teams found not to have paid this money within 2 weeks of the start of the competition will be removed and all their opponents will be awarded 3-0 wins. It is considered cheating by Glynn and he will take further measures.

Any queries over the behaviour of any manager should be addressed to myself for investigation at charscot@ntlworld.com. My decision is final, but I will do my best to be fair to all parties.

Prize money is as follows -

WINNER - £ 8,500,000 plus "bril" youth awarded on week 1 of next season.

RUNNER-UP - £ 4,250,000

LOSING SEMI-FINALISTS - £ 1,500,000 each

WORST TEAM IN GROUP STAGES - £ 1,000,000

GROUP WINNERS - £ 200,000 EACH

MOST DRAWS - £ 200,000



GROUP A
1..... WHITEBROOK RANGERS
2..... SOUTHPOOL
3..... REAL MADRID
4..... A.F.C BINFIELD


GROUP B
1..... VANBRUGH ROYALS
2..... LONG EATON ARCHERS
3..... REQUIEM SHARK
4..... CALLIE ATHLETIC

GROUP C
1..... HARLESDEN RAIDERS
2..... ZAKREZE FC
3..... SPONDON DYNAMOS
4..... YNYSFAWR ATHLETIC

GROUP D
1..... ZIASTE NEQUENO
2..... CRUZIO CORTEZ
3..... RAPID GENTRIFICATION
4..... BARTON BLITZ

GROUP E
1..... FC PORTO
2..... SPACE CADETS
3..... CASTLE ROCK FURIES
4..... KILMARNOCK F.C

GROUP F
1..... CHARSCOT WANDERERS
2..... DUTCH UNCLES
3..... BEESTON ATHLETIC
4..... LONGFIELD K.L.F

GROUP G
1..... PRESTATYN TOWN
2..... MTK BUDAPEST
3..... SEABOURNE CITY
4..... DEP EL CELTICO

GROUP H
1..... RHYL FC
2..... RIVENDELL
3..... PRAZE UNITED
4..... WASCISCO RED SOX

GROUP I
1..... ATLETICO MADRID
2..... SHAOLIN F.C
3..... VAG WOLFSBURG
4..... LOS SANTOS COSMOS

GROUP J
1..... METAL MILITIA
2..... EMMY'S MONSTARS
3..... AYRHEAD
3..... THE ACADEMY



GROUP A
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SOUTHPOOL………….……….. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 12 …… 6 …… 13 …… 6
A.F.C BINFIELD……………….. 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 10 …… 7 …… 10 …… 3
REAL MADRID…………………. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 6 …… 9 …… 9 …… -3
WHITEBROOK RANGERS…… 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 4 …… 10 …… 3 …… -6

GROUP B
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CALLIE ATHLETIC…………….. 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 5 …… 11 …… 4
VANBRUGH ROYALS………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 7 …… 6 …… 11 …… 1
LONG EATON ARCHERS……. 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 9 …… 8 …… 8 …… 1
REQUIEM SHARK…………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 6 …… 12 …… 3 …… -6

GROUP C
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
HARLESDEN RAIDERS……… 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 11 …… 9 …… 13 …… 2
YNYSFAWR ATHLETIC………. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 11 …… 7 …… 12 …… 4
SPONDON DYNAMOS……….. 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 9 …… 11 …… 6 …… -2
ZAKREZE FC…………………… 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 8 …… 12 …… 2 …… -4

GROUP D
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
CRUZIO CORTEZ……………… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 13 …… 7 …… 12 …… 6
RAPID GENTRIFICATION..…… 6 …… 3 …… 3 …… 0 …… 9 …… 5 …… 12 …… 4
BARTON BLITZ………………… 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 6 …… 10 …… 6 …… -4
ZIASTE NEQUENO……………. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 5 …… 11 …… 2 …… -6

GROUP E
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
SPACE CADETS………………. 6 …… 4 …… 1 …… 1 …… 15 …… 7 …… 13 …… 8
CASTLE ROCK FURIES……… 6 …… 3 …… 1 …… 2 …… 11 …… 9 …… 10 …… 2
KILMARNOCK F.C…………….. 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 6 …… 10 …… 7 …… -4
FC PORTO……………………… 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 8 …… 13 …… 4 …… -5

GROUP F
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
DUTCH UNCLES………………. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 11 …… 4 …… 16 …… 7
BEESTON ATHLETIC…………. 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 13 …… 8 …… 12 …… 5
CHARSCOT WANDERERS….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 5 …… 10 …… 4 …… -5
LONGFIELD K.L.F…………….. 6 …… 0 …… 2 …… 4 …… 3 …… 10 …… 2 …… -7

GROUP G
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRESTATYN TOWN………….. 6 …… 5 …… 1 …… 0 …… 11 …… 4 …… 16 …… 7
DEP EL CELTICO……………… 6 …… 2 …… 2 …… 2 …… 8 …… 8 …… 8 …… 0
MTK BUDAPEST………………. 6 …… 1 …… 2 …… 3 …… 5 …… 8 …… 5 …… -3
SEABOURNE CITY……………. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 4 …… 8 …… 4 …… -4

GROUP H
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
PRAZE UNITED………………… 6 …… 5 …… 0 …… 1 …… 8 …… 3 …… 15 …… 5
WASCISCO RED SOX………… 6 …… 4 …… 0 …… 2 …… 12 …… 4 …… 12 …… 8
RIVENDELL…………………….. 6 …… 2 …… 0 …… 4 …… 3 …… 9 …… 6 …… -6
RHYL FC……………………….. 6 …… 1 …… 0 …… 5 …… 1 …… 5 …… 3 …… -4

GROUP I
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
VAG WOLFSBURG…………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 8 …… 5 …… 11 …… 3
ATLETICO MADRID…………… 6 …… 2 …… 3 …… 1 …… 6 …… 4 …… 9 …… 2
LOS SANTOS COSMOS…….. 6 …… 3 …… 0 …… 3 …… 8 …… 7 …… 9 …… 1
SHAOLIN F.C………………….. 6 …… 1 …… 1 …… 4 …… 6 …… 12 …… 4 …… -6

GROUP J
……………………………………… P …… W …… D …… L …… F …… A …… PTS …. GD
……………………………………… …… …… …… …… …… …… ….
AYRHEAD……………………… 6 …… 3 …… 2 …… 1 …… 9 …… 6 …… 11 …… 3
METAL MILITIA………………… 6 …… 1 …… 4 …… 1 …… 10 …… 10 …… 7 …… 0
THE ACADEMY……..………… 6 …… 2 …… 1 …… 3 …… 7 …… 8 …… 7 …… -1
EMMY'S MONSTARS………… 6 …… 1 …… 3 …… 2 …… 6 …… 8 …… 6 …… -2




WEEK 3

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 1
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 0
REQUIEM SHARK ...... 0 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 2
HARLESDEN RAIDERS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 0
FC PORTO ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 1 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
PRESTATYN TOWN ...... 3 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 2
RHYL FC ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
PRAZE UNITED ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 2
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 1



WEEK 4

WHITEBROOK RANGERS ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
VANBRUGH ROYALS ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 1
HARLESDEN RAIDERS ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ......
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 1
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 3 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 1 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 3
ATLETICO MADRID ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 2
METAL MILITIA ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 0




WEEK 5

WHITEBROOK RANGERS ...... 0 .....v..... ...... A.F.C BINFIELD ...... 2
SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
VANBRUGH ROYALS ...... 1 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 3 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 1
HARLESDEN RAIDERS ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3
ZAKREZE FC ...... 2 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 0 .....v..... ...... BARTON BLITZ ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
FC PORTO ...... 0 .....v..... ...... KILMARNOCK F.C ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... DEP EL CELTICO ...... 1
MTK BUDAPEST ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 1
RHYL FC ...... 0 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
RIVENDELL ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 1
ATLETICO MADRID ...... 0 .....v..... ...... LOS SANTOS COSMOS ...... 1
SHAOLIN F.C ...... 0 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
METAL MILITIA ...... 2 .....v..... ...... THE ACADEMY ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 1 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 6

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
A.F.C BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... REAL MADRID ...... 0
LONG EATON ARCHERS ...... 1 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 1
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... REQUIEM SHARK ...... 0
ZAKREZE FC ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... SPONDON DYNAMOS ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 3 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 1
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
SPACE CADETS ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... CASTLE ROCK FURIES ...... 3
DUTCH UNCLES ...... 2 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
MTK BUDAPEST ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 2 .....v..... ...... SEABOURNE CITY ...... 0
RIVENDELL ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 0 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 2
LOS SANTOS COSMOS ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 2
EMMY'S MONSTARS ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




WEEK 8

REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 1
A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 3 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 1
SPONDON DYNAMOS ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 1
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0
BARTON BLITZ ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 3
CASTLE ROCK FURIES ...... 3 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
KILMARNOCK F.C ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
SEABOURNE CITY ...... 0 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 0
VAG WOLFSBURG ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 3 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 1
THE ACADEMY ...... 2 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0




WEEK 9

A.F.C BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... WHITEBROOK RANGERS ...... 0
REAL MADRID ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 2 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
REQUIEM SHARK ...... 2 .....v..... ...... LONG EATON ARCHERS ...... 3
YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 2
SPONDON DYNAMOS ...... 2 .....v..... ...... ZAKREZE FC ...... 2
RAPID GENTRIFICATION ...... 1 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 1
KILMARNOCK F.C ...... 0 .....v..... ...... FC PORTO ...... 2
CASTLE ROCK FURIES ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
LONGFIELD K.L.F ...... 1 .....v..... ...... CHARSCOT WANDERERS ...... 1
BEESTON ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 3
DEP EL CELTICO ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 3
SEABOURNE CITY ...... 1 .....v..... ...... MTK BUDAPEST ...... 0
WASCISCO RED SOX ...... 3 .....v..... ...... RHYL FC ...... 0
LOS SANTOS COSMOS ...... 0 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
VAG WOLFSBURG ...... 1 .....v..... ...... SHAOLIN F.C ...... 2
AYRHEAD ...... 1 .....v..... ...... EMMY'S MONSTARS ...... 0




WEEK 10

THE ACADEMY ...... 0 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
ZIASTE NEQUENO ...... 2 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 2
CHARSCOT WANDERERS ...... 1 .....v..... ...... LONGFIELD K.L.F ...... 0
SHAOLIN F.C ...... 1 .....v..... ...... ATLETICO MADRID ...... 1
PRAZE UNITED ...... 1 .....v..... ...... RIVENDELL ...... 2


WEEK 11

LONGFIELD K.L.F ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... METAL MILITIA ...... 2
BARTON BLITZ ...... 2 .....v..... ...... ZIASTE NEQUENO ...... 0


SECOND ROUND

WEEK 12

SOUTHPOOL ...... 1 .....v..... ...... VAG WOLFSBURG ...... 0
CALLIE ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 0
HARLESDEN RAIDERS ...... 1 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 1
CRUZIO CORTEZ ...... 1 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1
SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... RAPID GENTRIFICATION ...... 1
DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... VANBRUGH ROYALS ...... 2
PRESTATYN TOWN ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2
PRAZE UNITED ...... 0 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 2




WEEK 13

VAG WOLFSBURG ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 1
(Southpool win on away goals)

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... CALLIE ATHLETIC ...... 0
(Wascisco red Sox win 2-1 on aggregate)

BEESTON ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... HARLESDEN RAIDERS ...... 0
(Beeston Athletic win 4-1 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... CRUZIO CORTEZ ...... 0
(Ynysfawr Athletic win on away goals)

RAPID GENTRIFICATION ...... 2 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 3
(Space Cadets win 4-3 on aggregate)

VANBRUGH ROYALS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 2
(Dutch Uncles win on countback to better group record)

A.F.C. BINFIELD ...... 1 .....v..... ...... PRESTATYN TOWN ...... 1
(A.F.C Binfield win on away goals)

AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... PRAZE UNITED ...... 3
(Ayrhead win 4-3 on aggregate)



QUARTER-FINALS

1st LEG

WEEK 14

SOUTHPOOL ...... 2 .....v..... ...... WASCISCO RED SOX ...... 2
BEESTON ATHLETIC ...... 0 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 0 .....v..... ...... DUTCH UNCLES ...... 0
A.F.C. BINFIELD ...... 2 .....v..... ...... AYRHEAD ...... 1




2nd LEG

WEEK 15

WASCISCO RED SOX ...... 2 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win 5-4 on aggregate)

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 3 .....v..... ...... BEESTON ATHLETIC ...... 2
(Ynysfawr Athletic win 5-2 on aggregate)

DUTCH UNCLES ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 2
(Space Cadets win 2-0 on aggregate)

AYRHEAD ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2
(A.F.C Binfield win 4-3 on aggregate)


WEEK 16

SEMI-FINALS 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... YNYSFAWR ATHLETIC ...... 2
SPACE CADETS ...... 2 .....v..... ...... A.F.C. BINFIELD ...... 2





WEEK 17

SEMI-FINALS 2nd LEG

YNYSFAWR ATHLETIC ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 3
(Southpool win 6-3 on aggregate)

A.F.C. BINFIELD ...... 0 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 1
(Space Cadets win 3-2 on aggregate)


WEEK 18

FINAL 1st LEG

SOUTHPOOL ...... 3 .....v..... ...... SPACE CADETS ...... 0




WEEK 19

FINAL 2nd LEG

SPACE CADETS ...... 1 .....v..... ...... SOUTHPOOL ...... 0
Southpool win the Super Cup 3-1 on aggregate

SOUTHPOOL ARE THE SUPER CUP WINNERS

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(140T)
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: MWOOLY10 and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group