Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Wed Dec 13, 2017 4:33 pm

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: Wed Mar 15, 2006 6:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
It is the time of year when the SS Open comes back round – the largest inter-league tournament there is in Soccer Star. This tournament is run annually and is open to all teams within SS whether great or not so great (hence the Open title).

The deadline for receiving entries is midday on the 6th April. The draw for the first round will be made after this and will be posted on the forum by midday on Friday 7th April. Managers will then have until midday the following Friday (14th) to send their first selections in. Each subsequent round will be posted on the forum upon completion of the previous round with the deadline being the subsequent Friday at midday.

To enter the competition please just post a brief message on this topic stating which team(s) are taking part and what their ID codes are.

There is no entry fee and no prize for winning except the glory of gloating about being the best in Soccer Star 

The competition is open to EVERYONE from EVERY LEAGUE – there are no restrictions on entries. The only thing all managers have to remember is that to take part they must use the Extra Time program. This is a small program that you download onto your computer and you pick your team on it. You then send the completed entry to myself. Once returned to myself from Glynn you will receive a text file from myself which contains your game which you can then play on the extra time program.

There are no exceptions to this basic rule. All entries have to be made using the program so if you are unable to run the program (it will run on all computers but those with only work access to the internet may find their employers do not allow programs to be downloaded) please do not enter. If you have questions about the program you should find the answers you need in the FAQ section of extra time.

Managers may pick ANY players from their squad. There is no age restriction so youth players are allowed. You may not pick players on loan to your team(s) – only players that are owned by the participating club.


SENDING IN ORDERS


All entries have to be sent to myself at rich@charscot.co.uk and NOT to glynn. Any entries not received by each week's deadline of friday midday will be deemed to have forfeited and no exceptions will be made as glynn will be running most games over each weekend. Early entries each week will be appreciated and when both halves of a tie are received satisfactorily they will be forwarded to glynn so some matches will hopefully be played before each weekend. Consequently with any luck we will have matches being played throughout the week rather than just the weekend.

Upon receipt of entries I will confirm that they are in my possession and how many teams selections I have received. If you haven’t received a receipt then I haven’t got your teams !

Please avoid sending in your orders from a hotmail account. Hotmail for some reason hates text files (fine by me as I hate hotmail back :-) ) and entries sent this way never arrive in one piece.

When putting your own name into the program please follow this with (RDG) exactly as written ie with the brackets to differentiate between any other tournaments that may be running at the same time so in the case of myself with charscot I would type in their code and then on the next screen I would type Rich Grove (RDG).

No selections can be used repeatedly for subsequent rounds – ALL entries have to be sent anew each week – there will be no exceptions to this as I do not have the time to be editing entries and it is unfair on those managers that take the time to do their selections each week.

Entries may be sent in early if going away on holiday.

It is advisable to try to use an e-mail client that isn’t hotmail if possible as last year there were some issues with files being corrupted through hotmail.

ROUNDS AND RESULTS


Each round will last exactly one week irrespective of the number of games played.

I will return all text files for matches completed as soon as I receive them from Glynn.

Results will be posted here in this topic along with fixtures for each future round as drawn. There will also be an SS Open chat topic started for gloating, questions and general chat about the tournament.

All games are one off knockout matches with penalties if required.

I am hoping to beat last year’s entry number of 128 teams. If the number taking part is not easily divisible then there will be a number of byes in the first round to bring the numbers in line.

Any questions about the comp please post them in the ss open chat topic I am about to open in extra time area and leave this topic just for entries please.

Many thanks and good luck to all who have entered

:)

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Last edited by Charscot on Thu Apr 06, 2006 7:36 pm, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Apr 04, 2006 6:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Byes into Round 1 :

CHARSCOT WANDERERS WPL1
REVELSTONE RH15
CALZINI ATLANTICO OPAL23
GAA ALLSTARS OPAL37
RIVERPLATE OPAL36
ST JOSEPHS BC WPL50
LONDON ELITE AP3
FAIR CITY ROVERS ELZ60
PSV ACHYLYNESS ELZ19
RIDGMOUNT ROVERS ELZ39
TOB-HEBDEN ALLIANCE ELZ4
RACING CLUB RH26
DEAN FOREST BS14
MAIDSTONE UNITED KR55
EASTLEIGH SAINTS KR23
BELMONT SAINTS OPAL9
CHANDLERS FORD SAINTS LE24
SAINTS ATHLETIC AP24
PARTIZAN SAINTS AEL24
AYLESBURY UNITED KR44
PSV SAINTS BA21
COLDPLAYING DC WPL2
MARCH TOWN UNITED BA52
TIPTREE UNITED KR11
GREYTREE RANGERS WPL51
BOCA SENIORS WPL34
SAMBA MAGICS ROE39
BASEY ROVERS PREM25
KILBURN UNITED WS57
LAMMERMUIR F.C WPL7
PSV AJAX BA7
RAMARENA BS9
SOUTHWELL CITY OPAL52
REAL KNOTTLA BA15
TYDD UNITED BA3
KNOTTLA UNITED AEL56
MANCHESTER DRAGONS RH17
STONEFIELD COBRAS RH26
TRAFFORD RHINO'S MOA10
LONGFIELD K.L.F WPL44
LONGFIELD ATHLETIC RH10
LONGFIELD DYNAMO RH61
ATHLETICO BLACK CATS ROE8
LA CHAUME WS47
LANESFIELD OLD BOYS WPL29
GUANA OPAL20
SHINCLIFFE AVENUE FC OPAL57
YORKSHIRE LIONS OPAL30
THE SPACE CADETS WPL4
CALLIE ATHLETIC WPL9
BOO BOY F.C ROE36
C.F YOB OOB AEL50
PLZEN WPL52
BOHEMIANS PRAHA GE46
VIKTORIA ZIZKOV GE6
PHOENIX SPORTS QE23
ST DOMINGOS QE5
SHINCLIFFE WOOD F.C OPAL1
RIDGMOUNT RANGERS OPAL8
TOTAL NETWORK SOLUTIONS QE56
RAPID MOSELEY QE48
FOREST AFC MOA52
GILLSFC77 OPAL39
NEW BROMPTON EXCELSIOR ROE11
GFC PRIESTFIELD OPAL22
VILLA UNITED ROE15
KIRKDALE ROVERS PREM48
OLYMPIC SHEFFIELD PREM21
REAL MADRID WPL13
TAMESIDE RHINOS ROE5
TAMESIDE TIGERS ROE43
AUDENSHAW TOWN AEL5
REAL MADRID ROE24
KENDAL TOWN KR15
LAKELAND FC KR52
DYNAMO WOLVES ELZ25
AFC WOLVES OPAL3
RED DEVILS FC BS20
GRANTHAM UNITED BS42
RED LEGENDS WPL59
BOSTON UNITED AP41
SCOUSERS AP17
TOWNENDERS AP52
PILGRIMS PREM40
AZTECS KR32
THORPE BAY WASPS ELZ15
SAXTON UNITED ELZ58
A.C. KILMARNOCK QE8
CORNER UNITED KR43

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Last edited by Charscot on Wed Apr 05, 2006 12:16 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Apr 04, 2006 6:14 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Qualifying Round Fixtures

Deadline is Friday 14th April at midday - no exceptions

The earlier I receive entries the quicker games get played so the earlier the better thanks.

AC MERLIN WPL26 ………3……… LOCOMOTIV LEIGH NSA18....1
CHAPEL NORTH OPAL18 ………3……… REAL TOWEL KR41....0
FENWAY VALLEY AEL4 ………1……… TTORIA WPL12....0
A.K.A HOTSPUR AP18 ………1……… TERAK NOR RH1....2
INTER X1 AEL60 ………lose to……… HITMAN CELTIC QE7
SINJUNS VETS AEL58 ………1……… SINJUNS TOO PREM13 ....4
FLUMINESE PREM32 ………1……… ONE PLUS TEN NSA4 ....0
DEP EL CELTICO WPL37 ………0……… OUTWELL BA63....2
SV RAMMSTEIN ELZ41 ………6……… TAMESIDE RAIDERS WPL16....7
C.F. TSEROF BA1 ………beat……… SHAWSHANK CITY KR51
ALLSTARS X1 BS61 ………lose to……… MULTINATIONALE RH63
TYLDESLEY PANTHERS MOA38 ………2……… TORPEDO BELPER AP14....1
SINJUNS PREM8 ………4……… QUEENS PARK WS22....3
CHADDESDEN CELTIC KR12 ………1……… CESKE BUDEJOVICE MOA46....6
TAMESIDE DEVILS WPL45 ………2……… BLAZING SADDLES OPAL45....1
SPARTA PRAHA AEL11 ………4……… UNITED BULLDOGS WPL23....2
EASTLEIGH RANGERS PREM46 ………1……… GRANGE PARK G JAYS QE36....0
ANFIELD PREM22 ………beat……… WOLVERINES WS32
BOCA JUNIORS WPL63 ………0……… WASCISCO RED SOX WPL43....1
RED STAR SAINTS BS23 ………1……… TAMESIDE EAGLES WPL21....2
AMBERGATE ASSASSINS NSA39 ………0……… SAINTS CITY ROE2....3
SINJUNS BATTERSEA BS25 ………1…… ATHLETICO SAINTS GE4....3
KENT VALLEY RANGERS WPL41 ………0……… PARTIZAN AEL51....1
FENMEN LE7 ………2……… INDEPENDIENTE OPAL46....1
SWINTON PIRATES RH52 ………2……… POST HORN GALLOP FC WPL48....1
FIVEHEAD FLYERS AP5 ………1……… LEIGHTON B BOYS QE12....2
LIVY LIONS WPL18 ………3……… TAMESIDE BULLS WPL25....4
SLAVIA PRAHA AEL15 ………2……… VELEZ SARSFIELD OPAL47....1
WIGAN WILDCATS OPAL58 ………2……… NORTHERN SPIRIT AEL21....3
SAMPDORIA RANGERS BS49 ………1……… HAWTHORN THISTLE NSA59....3
DREAM VIPERS WS59 ………lose to……… RAINHAM TOWN GE15
DYNAMO SAINTS NSA45 ………4……… WOOLWICH ARSENAL ELZ49....1
SAINTS UNITED WPL40 ………1……… MJC SPORTS QE32....0
BRIAN MOORES HEAD WPL47 ………0……… ATLETICO MANGO MOA35....1
MERSEYSIDE AP59 ………4……… BOSTONSHIRE ELZ26....6
SIN CITY FC MOA36 ………lose to……… NY GATORS ELZ32
HARCHESTER UNITED WS18 ………2……… SUBBUTEO NSA30....1
AFC LEIGHTON QE2 ………2……… ROSE LANE RHINOS RH13....3
CELTON D-BACKS ROE62 ………beat……… TREFONEN TERRAS ELZ2

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Last edited by Charscot on Fri Apr 14, 2006 6:30 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 14, 2006 11:01 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
First Round Proper

Entry deadline is midday on Friday, 21st April.

Knottla United AEL56 ...…..5…….. Lakeland FC KR52....7
Fenmen LE7 ...…..6…….. Villa United ROE15.....0
Kendal Town KR15 ...…..0…….. Outwell BA63....1
PSV Achylyness ELZ19 ...…..2…….. Sinjuns Too PREM13....1
Celton D-backs ROE62 ...…..0…….. Stonefield Cobras RH26....1
Bohemians Praha GE46 ...…..0…….. Tameside Rhinos ROE5....1
Revelstone RH15 ...…..1…….. Longfield Dynamo RH61....0
Kirkdale Rovers PREM48 ...…..1…….. Olympic Sheffield PREM21....2
Hawthorn Thistle NSA59 ...…..2…….. Townenders AP52....3
London Elite AP3 ...…..2…….. Tameside Devils WPL45....0
Aylesbury United KR44 ...…..1…….. Tameside Bulls WPL25....2
Total Network Solutions QE56 ...…..0…….. Phoenix Sports QE23....4
Boca Seniors WPL34 ...…..1…….. Viktoria Zizkov GE6....3
Guana OPAL20 ...…..0…….. Callie Athletic WPL9....3
Chandlers Ford Saints LE24 ...…..2…….. Longfield K.L.F WPL44....0
Manchester Dragons RH17 ...…..2…….. Real Knottla BA15....1
Longfield Athletic RH10 ...…..beat…….. Red Devils FC BS20
Fair City Rovers ELZ60 ...…..0…….. Saxton United ELZ58....1
Gillsfc77 OPAL39 ...…..lose to…….. Basey Rovers PREM25
Eastleigh Saints KR23 ...…..2…….. Greytree Rangers WPL51....0
Tameside Tigers ROE43 ...…..0…….. Hitman Celtic QE7....2
Charscot Wanderers WPL1 ...…..3…….. Trafford Rhino's MOA10....0
Athletico Saints GE4 ...…..beat…….. GFC Priestfield OPAL22
Bostonshire ELZ26 ...…..0…….. Wascisco Red Sox WPL43....4
Saints United WPL40 ...…..1…….. Eastleigh Rangers PREM46....0
La Chaume WS47 ...…..1…….. Chapel North OPAL18....2
Lanesfield Old Boys WPL29 ...…..1…….. C.F. Sterof BA1....8
Anfield PREM22 ...…..3…….. Leighton B Boys QE12...4
Belmont Saints OPAL9 ...…..0…….. Fluminese PREM32....1
Calzini Atlantico OPAL23 ...…..0…….. Athletico Black Cats ROE8....1
Tydd United BA3 ...…..4…….. Swinton Pirates RH52....0
Forest AFC MOA52 ...…..0…….. Atletico Mango MOA35....2
Kilburn United WS57 ...…..0…….. C.F. Yob Oob AEL50....3
Ramarena BS9 ...…..1…….. NY Gators ELZ32....0
Ridgmount Rangers OPAL8 ...…..beat…….. New Brompton Excelsior ROE11
Riverplate OPAL36 ...…..0…….. Dynamo Saints NSA45....2
St Josephs Bc WPL50 ...…..1…….. The Space Cadets WPL4....3
Rainham Town GE15 ...….lose to…….. AC Merlin WPL26
Slavia Praha AEL15 ...…..1…….. Sparta Praha AEL11....2
Thorpe Bay Wasps ELZ15 ...…..3…….. Aztecs KR32....1
Scousers AP17 ...…..1…….. Harchester United WS18....2
March Town United BA52 ...…..1…….. Corner United KR43...0
Grantham United BS42 ...…..lose to…….. Lammermuir F.c WPL7
Partizan Saints AEL24 ...…..beat…….. Red Legends WPL59
Dynamo Wolves ELZ25 ...…..1…….. Maidstone United KR55....0
Shincliffe Wood F.C OPAL1 ...…..2…….. Partizan AEL51....1
AFC Wolves OPAL3 ...…..5…….. Boo Boy F.C ROE36....3
Racing Club RH26 ...…..0…….. Dean Forest BS14....4
Saints City ROE2 ...…..3…….. Fenway Valley AEL4....2
Tameside Eagles WPL21 ...…..1…….. Samba Magics ROE39....0
Tiptree United KR11 ...…..0…….. PSV Ajax BA7....7
Rose Lane Rhinos RH13 ...…..1….. Pilgrims PREM40....0
Terak Nor RH1 ...…..4…….. Shincliffe Avenue Fc OPAL57....3
Coldplaying DC WPL2 ...…..lose to…….. Boston United AP41
Yorkshire Lions OPAL30 ...…..0…….. Plzen WPL52....7
Real Madrid ROE24 ...…..3…….. PSV Saints BA21....1
St Domingos QE5 ...…..1…….. Tob-Hebden Alliance ELZ4....0
Saints Athletic AP24 ...…..6…….. Rapid Moseley QE48...0
GAA Allstars OPAL37 ...…..2…….. Audenshaw Town AEL5....1
Ridgmount Rovers ELZ39 ...…..0…….. Sinjuns PREM8....1
Tyldesley Panthers MOA38 ...…..0…….. A.C. Kilmarnock QE8....2
Southwell City OPAL52 ...…..3…….. Ceske Budejovice MOA46....4
Real Madrid WPL13 ...…..4…….. Tameside Raiders WPL16....2
Multinationale RH63 ...…..2…….. Northern Spirit AEL21...3

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Last edited by Charscot on Fri Apr 21, 2006 9:53 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 21, 2006 10:58 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
2nd ROUND PROPER

Entry deadline is Friday, 28th April at midday


GAA Allstars OPAL37 ……1…… Atletico Mango MOA35....0
Lammermuir F.c WPL7 ……2…… Chapel North OPAL18....3
Charscot Wanderers WPL1 ……2…… Chandlers Ford Saints LE24....0
Ramarena BS9 ……1…… Dynamo Saints NSA45....0
Harchester United WS18 ……0…… Saints United WPL40....3
Ridgmount Rangers OPAL8 ……3…… March Town United BA52....0
Tydd United BA3 ……beat…… Boston United AP41
Eastleigh Saints KR23 ……2…… Basey Rovers PREM25....1
Real Madrid WPL13 ……1…… Athletico Black Cats ROE8....0
Saints Athletic AP24 ……3…… Ceske Budejovice MOA46.....4
Phoenix Sports QE23 ……3…… Dean Forest BS14....0
Saints City ROE2 ……1…… Northern Spirit AEL21....0
St Domingos QE5 ……1…… Olympic Sheffield PREM21....2
PSV Ajax BA7 ……0…… Partizan Saints AEL24....2
Tameside Bulls WPL25 ……1…… Tameside Rhinos ROE5....2
PSV Achylyness ELZ19 ……0…… AFC Wolves OPAL3.....5
London Elite AP3 ……3…… Wascisco Red Sox WPL43....2
Townenders AP52 ……lose to…… Callie Athletic WPL9
Fluminese PREM32 ……0…… Manchester Dragons RH17...3
The Space Cadets WPL4 ……0…… Longfield Athletic RH10....3
Outwell BA63 ……2…… Tameside Eagles WPL21....1
Thorpe Bay Wasps ELZ15 ……2…… Real Madrid ROE24....1
Fenmen LE7 ……1…… Athletico Saints GE4....0
Stonefield Cobras RH26 ……1…… C.F. Sterof BA1....2
C.F. Yob Oob AEL50 ……0…… Sparta Praha AEL11....1
Sinjuns PREM8 ……3…… Leighton B Boys QE12....0
Saxton United ELZ58 ……2…… Rose Lane Rhinos RH13....0
Shincliffe Wood F.C OPAL1 ……6…… A.C. Kilmarnock QE8....5
Lakeland FC KR52 ……0…… U.S Marines QE7....2
Viktoria Zizkov GE6 ……3…… Dynamo Wolves ELZ25....0
Terak Nor RH1 ……0…… Revelstone RH15 ....3
Plzen WPL52 ……2…… AC Merlin WPL26....1

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Last edited by Charscot on Sat Apr 29, 2006 7:18 pm, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 28, 2006 10:59 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Round 3 Fixtures

Deadline for entries is Friday, 5th May at midday.

Longfield Athletic RH10 ……….1………. Plzen WPL52....0
Ridgmount Rangers OPAL8 ……….2………. Partizan Saints AEL24....3
Thorpe Bay Wasps ELZ15 ……….6………. Tydd United BA3....5
London Elite AP3 ……….6………. C.F. Sterof BA1....5
Saints United WPL40 ……….1………. Outwell BA63....0
Charscot Wanderers WPL1 ……….3………. Callie Athletic WPL9....1
Sparta Praha AEL11 ……….3………. Olympic Sheffield PREM21....0
Phoenix Sports QE23 ……….4………. Shincliffe Wood F.C OPAL1....3
Ceske Budejovice MOA46 ……….6………. GAA Allstars OPAL37....0
Manchester Dragons RH17 ……….3………. AFC Wolves OPAL3....4
Tameside Rhinos ROE5 ……….0………. Viktoria Zizkov GE6....3
Ramarena BS9 ……….2………. Eastleigh Saints KR23....0
Sinjuns PREM8 ……….0………. Fenmen LE7....5
Saxton United ELZ58 ……….4………. Saints City ROE2....1
U.S Marines QE7 ……….1………. Real Madrid WPL13....2
Revelstone RH15 ……….2………. Chapel North OPAL18....3

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 8:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Round 4 Fixtures

Deadline for entries is Friday 12th May at midday.


Ceske Budejovice MOA46 ……..2…….. Longfield Athletic RH10....1
London Elite AP3 ……..0…….. Sparta Praha AEL11....3
Saxton United ELZ58 ……..4…….. Partizan Saints AEL24....0
Ramarena BS9 ……..2…….. Saints United WPL40....0
AFC Wolves OPAL3 ……..0…….. Chapel North OPAL18....1
Viktoria Zizkov GE6 ……..3…….. Phoenix Sports QE23....2
Thorpe Bay Wasps ELZ15 ……..7…….. Fenmen LE7....5
Real Madrid WPL13 ……..1…….. Charscot Wanderers WPL1....3

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 10:37 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Quarter Finals

Deadline for entries is Friday, 19th May at midday



Ceske Budejovice MOA46 ……..2…….. Ramarena BS9....1
Sparta Praha AEL11 ……..2…….. Thorpe Bay Wasps ELZ15....0
Saxton United ELZ58 ……..0…….. Viktoria Zizkov GE6....2
Charscot Wanderers WPL1 ……..1…….. Chapel North OPAL18....0

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 14, 2006 8:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jul 19, 2003 7:17 pm
Posts: 2964
Location: Asleep in the grass
Semi Final Draw

Deadline for matches is Monday, 22nd May at midday


Viktoria Zizkov GE6 ……..3…….. Sparta Praha AEL11....0
Ceske Budejovice MOA46 ……..1…….. Charscot Wanderers WPL1....2


THE FINAL


Charscot Wanderers WPL1..........4..........Viktoria Zizkov GE6....1

_________________
Cheers
Rich

CHARSCOT WANDERERS.........WPL1
DEP EL CELTICO.........................WPL37
WASCISCO RED SOX...................WPL43
ZIASTE NEQUENO.......................WPL24
CASTLE ROCK FURIES..................WPL31
FENWAY VALIANTS (Comberton)....WPL14
OSSUS STELLA SEI.....................ELZ56
REVELSTONE..(C 05/6, 08/9)........RH15....(136T)
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group