Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Mon Jul 22, 2019 4:05 pm

All times are UTC




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Prediction League S40
PostPosted: Wed Dec 05, 2018 12:02 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 157
Location: Derbyshire
I can't believe this will be the fortieth season of the NSA! Why not join us for the Prediction game?

You have until the end of week 1: Tuesday 18th December 2018.

5 points if you get them at the correct end of the table, 10 points for the exact position.
Cups included too.
And 10 bonus points if you can predict your own points total!

Premiership
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division One
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division Two
1.
2.
3.
-------
14.
15.
16.

Division Three
1.
2.
3.
-------
14.
15.
T64

SLFA Cup
Winner:
Runner Up:

Polaris
Winner:
Runner Up:

Bonus round
Own team name:
Your team's total points:

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4
St. John's United wpl40
Sa Domu Cheta ws14
SS2.0: Epping Utd (Champions of All)
SS2.1: Oxted Utd


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Dec 09, 2018 2:10 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 483
Location: Long Eaton, Nottingham
Premiership
1. Isleworth
2. Dark Alliance
3. Torpedo
-------
14. Shawood
15. Allestree
16. Kprova Milk

Division One
1. Poole
2. Sinjuns
3. St Agnes
-------
14. Dynamo Saints
15. The Vale
16. Victoria Patrk

Division Two
1. Moles
2. Otters
3. Jetz
-------
14. Riverside
15. Bootle Boys
16. Park Jnrs

Division Three
1. Lakeland Jags
2. Roundhill
3. Ropery
-------
14. Forest Row
15. Lincolnshire
T64 Blacknurn Olympic

SLFA Cup
Winner: Isleworth
Runner Up: Cork

Polaris
Winner: Moles
Runner Up: Lakeland

Bonus round
Own team name: Lakeland Jags
Your team's total points: 58pts

_________________
Mike

Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Dec 09, 2018 3:21 pm 
Online

Joined: Sun Jul 20, 2003 6:21 pm
Posts: 174
Location: Kilburn, Derby
Premiership
1. Isleworth
2. Torpedo
3. Zakreze
-------
14. Partizan
15. Shawood
16. Korova Milk

Division One
1. Poole
2. Frog
3. St Agnes
-------
14. Madchester
15. The Vale
16. Victoria Patrk

Division Two
1. Moles
2. Otters
3. Jetz
-------
14. Riverside
15. Bootle Boys
16. Park Jnrs

Division Three
1. Lakeland Jags
2. Staffs Rovers
3. Ropery
-------
14. Forest Row
15. Lincolnshire
T64 Blackburn Olympic

SLFA Cup
Winner: Torpedo
Runner Up: Allestree

Polaris
Winner: Ropery
Runner Up: Moles

Bonus round
Own team name: Torpedo Belper
Your team's total points: 50pts

_________________
Razor HAS the edge!!

Kilburn United (WS57)
Inter Derby (WS10)
Spondon Phoenix F.C (WPL3)
Chaddesden Celtic (Opal41)
Torpedo Belper (NSA17)
Ripley Knights F.C (Opal57)

http://razorsssteams.bravesites.com/


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri Dec 14, 2018 11:08 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 157
Location: Derbyshire
Premiership
1. Athlone
2. Kirkdale
3. Belton
-------
14. Olympic Sheffield
15. Cork
16. The Rising Sun

Division One
1. Poole
2. St Agnes
3. Real Academy
-------
14. Dynamo Saints
15. The Vale
16. Tottenham Vale

Division Two
1. Jetz
2. Ruislip
3. Moles
-------
14. Bootle
15. PSV Santos
16. Fetteresso Utd

Division Three
1. FC Tayside
2. Lakeland
3. Ropery Rovers
-------
14. Pickering Town
15. Brora Rangers
T64 Blackburn

SLFA Cup
Winner: Isleworth
Runner Up: Shawood

Polaris
Winner: Allestree
Runner Up: Dark Alliance

Bonus round
Own team name: Allestree
Your team's total points: 34

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4
St. John's United wpl40
Sa Domu Cheta ws14
SS2.0: Epping Utd (Champions of All)
SS2.1: Oxted Utd


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Dec 15, 2018 12:21 am 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2007 8:49 pm
Posts: 221
Location: The Land That Time Forgot
Premiership
1.Athlone
2.Belton
3.Isleworth
-------
14.Allstree
15.FC Roquetas
16.Oly.Sheffield

Division One
1.Real Academy
2. Poole
3. Donny Toros
-------
14.Frog
15. Northern
16. Dy.Saints

Division Two
1.Fetteresso Rovers
2. PSV Santos
3. Moles
-------
14.Park Jnr
15. Bury St.Peter
16.Mearns

Division Three
1.Round Hill
2. Ropery
3. AFC Liverpool
-------
14.Angus
15. Blackburn
T64 Staff Rov

SLFA Cup
Winner: Isleworth
Runner Up: Poole

Polaris
Winner: FC Donny
Runner Up: Torpedo Belper

Bonus round
Own team name: Locomotiv Leigh
Your team's total points: 31

_________________
Cheers
Dave.
Barton Blitz......WPL 53 Wigan Wildcats....Opal 58
Swinton Pirates ....ELZ 24 Dinamo Petrovac....ELZ 54
Manchester Dragons...RH 17 Stonefield Cobras ...RH 26 SLFA Cup Winners 2016
Luosto Tunturi...WS 7 Locomotiv Leigh. ...NSA 18 Limone Sul Garda .....BS26
Trafford Rhino's ...MOA 10 Tyldesley Panthers ...MOA 38


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Dec 17, 2018 10:54 pm 
Offline

Joined: Wed Jun 18, 2014 8:22 am
Posts: 157
Location: Derbyshire
only five entries so far. This will close at midnight on Tuesday evening.

_________________
Allestree Allstars nsa35
Dark Alliance nsa10
Duffield Dynamos opal39
Yorkshire Patriots rh7
Melwood moa4
St. John's United wpl40
Sa Domu Cheta ws14
SS2.0: Epping Utd (Champions of All)
SS2.1: Oxted Utd


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Dec 18, 2018 10:28 pm 
Offline

Joined: Tue May 08, 2018 11:08 pm
Posts: 13
Premiership
1. Isleworth
2. Dark Alliance
3. Belton Raiders
-------
14. Torpedo Belper
15. Cork City AFC
16. Korova Milk

Division One
1. Victoria Park
2. Real Academy
3. Sinjuns
-------
14. Toothill Tigers
15. Zebrahead
16. Frog FC

Division Two
1. Fetteresso Rovers
2. Boston Colts
3. Jetz
-------
14. Rockwell Rangers
15. Park Juniors
16. Anfield

Division Three
1. Lakeland Jags
2. Forest Row
3. Staffordshire Rovers
-------
14. Baseball FC
15. Brora Rangers
T64 Blackburn Olympic

SLFA Cup
Winner: Kirkdale Rovers
Runner Up: Dark Alliance

Polaris
Winner: Torpedo Belper
Runner Up: The Vale

Bonus round
Own team name: The Vale
Your team's total points: 18

_________________
Mercia Vikings (NSA58)

Beeston Town FC (MOA39)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group