Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Fri Feb 28, 2020 12:48 pm

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: WS League Cup 2020
PostPosted: Sun Jan 05, 2020 10:43 pm 
Offline

Joined: Fri Apr 30, 2004 6:59 pm
Posts: 633
Location: Huntley
WS League Cup 2020.

Entries - 17
Entry Fee - £500,000
Total Fund - £8,750,000
Winner - £5,000,000 and a Bril Yth
Runner Up - £2,000,000
Losing Semi Finalists - £750,000 each

There will be 3 groups. Two groups of 6 teams and One group of 5 teams this season each playing home and away so 10 matches each.
The top 2 from each group will progress to the second round along with the next 2 sides with best records.
Second Round is a straight one match knockout game.
Semi Final is played over 2 legs (Home and Away)
Final is a one off match.

Teams missing a fixture twice will lose that game 3-0 (awarded to opponents)


Group A
White Zombies 5 4 0 1 10 4 12
Cair Paravel 5 2 1 2 5 5 7
March Town United 5 2 1 2 5 7 7
Zombie United 5 1 3 1 7 7 6
Celyn Coyotes 5 1 2 2 6 6 5
Robin Hoods Bay 5 0 3 2 3 7 3

Group B
Ropery Alexandra 5 4 0 1 11 5 12
X Force 5 2 2 1 9 5 8
Askham Bryan Athletic 5 2 2 1 8 7 8
Taynton United 5 2 0 3 5 9 6
FC Storm Chasers 5 1 2 2 7 9 5
Kilburn United 5 0 2 3 7 12 2

Group C
Waldridge Park 4 3 0 1 5 2 9
Luosto Tunturi 3 2 0 1 3 2 6
Oakwood Rangers 4 1 1 2 3 5 4
Inter Derby 4 1 1 2 1 2 4
Stainsacre FC 3 1 0 2 3 4 3


Week 7
Group A
Robin Hoods Bay 0-0 Zombie United
March Town United 1-0 Celyn Coyotes
White Zombies 2-0 Cair Paravel

Group B
Taynton United 0-3 Ropery Alexandra
X Force 1-1 Askham Bryan Athletic
Kilburn United 1-1 FC Storm Chasers

Group C
Stainsacre FC 1-0 Inter Derby
Luosto Tunturi 0-1 Waldridge Park

Week 8
Group A
Celyn Coyotes 1-1 Robin Hood Bay
Cair Paravel 2-0 March Town United
Zombie United 2-1 White Zombies

Group B
Askham Bryan Athletic 1-2 Taynton United
FC Storm Chasers 2-2 X Force
Ropery Alexandra 3-2 Kilburn United

Group C
Inter Derby 0-1 Luosto Tunturi
Waldridge Park 2-0 Oakwood Rangers

Week 9
Group A
Robin Hood Bay 0-2 Cair Paravel
March Town United 0-2 White Zombies
Celyn Coyotes 2-2 Zombie United

Group B
Taynton United 1-2 FC Storm Chasers
X Force 3-0 Kilburn United
Askham Bryan Athletic 1-0 Ropery Alexandra

Group C
Oakwood Rangers 2-1 Stainsacre FC
Inter Derby 1-0 Waldridge Park

Week 10
Group A
White Zombies 3-1 Robin Hood Bay
Zombie United 2-3 March Town United
Cair Paravel 0-2 Celyn Coyotes

Group B
Kilburn United 1-2 Taynton United
Ropery Alexandra (X) vs X Force
FC Storm Chasers 1-2 Askham Bryan Athletic

Group C
Stainsacre FC (X) vs Luosto Tunturi
Oakwood Rangers 0-0 Inter Derby

Week 11
Group A
Robin Hood Bay 1-1 March Town United
Celyn Coyotes 1-2 White Zombies
Cair Paravel 1-1 Zombie United

Group B
Taynton United 0-2 X Force
Askham Bryan Athletic 3-3 Kilburn United
FC Storm Chasers 1-3 Ropery Alexandra

Group C
Waldridge Park 2-1 Stainsacre FC
Luosto Tunturi 2-1 Oakwood Rangers

Week 12 Catch Up
Group B
Ropery Alexandra (X) 2-1 X Force

Group C
Stainsacre FC (X) vs Luosto Tunturi

Week 13
Catch Up Week (if needed)

Week 13 or 14 awaiting catch up conclusion
Group A
Zombie United vs Robin Hoods Bay
Celyn Coyotes vs March Town United
Cair Paravel vs White Zombies

Group B
Ropery Alexandra vs Taynton United
Askham Bryan Athletic vs X Force
FC Storm Chasers vs Kilburn United

Group C
Inter Derby vs Stainsacre FC
Waldridge Park vs Luosto Tunturi

Week
Group A
Robin Hood Bay vs Celyn Coyotes
March Town United vs Cair Paravel
White Zombies vs Zombie United

Group B
Taynton United vs Askham Bryan Athletic
X Force vs FC Storm Chasers
Kilburn United vs Ropery Alexandra

Group C
Luosto Tunturi vs Inter Derby
Oakwood Rangers vs Waldridge Park

Week
Group A
Cair Paravel vs Robin Hood Bay
White Zombies vs March Town United
Zombie United vs Celyn Coyotes

Group B
FC Storm Chasers vs Taynton United
Kilburn United vs X Force
Ropery Alexandra vs Askham Bryan Athletic

Group C
Stainsacre FC vs Oakwood Rangers
Waldridge Park vs Inter Derby

Week
Group A
Robin Hood Bay vs White Zombies
March Town United vs Zombie United
Celyn Coyotes vs Cair Paravel

Group B
Taynton United vs Kilburn United
X Force vs Ropery Alexandra
Askham Bryan Athletic vs FC Storm Chasers

Group C
Luosto Tunturi vs Stainsacre FC
Inter Derby vs Oakwood Rangers

Week
Group A
March Town United vs Robin Hood Bay
White Zombies vs Celyn Coyotes
Zombie United vs Cair Paravel

Group B
X Force vs Taynton United
Kilburn United vs Askham Bryan Athletic
Ropery Alexandra vs FC Storm Chasers

Group C
Stainsacre FC vs Waldridge Park
Oakwood Rangers vs Luosto Tunturi

Week (Catch Up Week)

_________________
Whitebrook Rangers WPL23
Huntley Fairways OPAL34
Tiptree United ELZ52
Sliema Wanderers RH55
Taynton United WS61
March Town United WS64
Rockwell Rangers NSA16
Vaga Valiants MOA34


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group