Soccer Star

Soccer Star forum
It is currently Sun Feb 23, 2020 11:43 am

All times are UTC




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Aug 19, 2019 11:55 am 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 475
Location: Long Eaton, Nottingham
Another nice competition for you all.

Predict the Top 6 in each League plus Cup Winners and Runners Up plus Joosters Winners and Runners Up.

Ten points for a correct prediction and 5 points for correct team but wrong order.

PREMIER LEAGUE

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 1

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 2

1.
2.
3.
4.
5.
6.

DIVISION 3

1.
2.
3.
4.
5.
6.

SLFA Cup Winners -
SLFA Cup Runners Up -

Joosters Cup Winners -
Joosters Runner Up -

_________________
Mike

Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Aug 19, 2019 1:06 pm 
Offline

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:42 pm
Posts: 475
Location: Long Eaton, Nottingham
PREMIER LEAGUE

1.Bentley Vikings
2.Aberdeen Terrors
3.Loyal Rangers
4.Jedi Knights
5.Mexicana Wave
6.Chaddesden Celtic

DIVISION 1

1.Sylvan Lake
2.Northern Soul
3.Abysmal Aftermath
4.The Survivors
5.Southampton Sity
6.Riverplate

DIVISION 2

1.La Donny Luz
2.Huntley Fairways
3.Dell Diamonds
4.South Ruislip
5.Southern Vipers
6.Bayern FC

DIVISION 3

1.The Islanders
2.Norfolk FC
3.Worksop Tigers
4.Yorkshires Finest
5.Whitwell FC
6.Wight Wanderers

SLFA Cup Winners -FC Abertawe
SLFA Cup Runners Up -Istra Pula

Joosters Cup Winners -Abysmal Aftermath
Joosters Runner Up - Riverplate

_________________
Mike

Long Eaton Archers WPL 7 Shaolin WPL 39
Istra Pula Opal 46 Abysmal Aftermath Opal 50
FC Abertawe Opal 1 Riverplate Opal 36
Dell Diamonds Opal 54 Norfolk FC Opal 37
Death Valley Wanderers Opal 35 Bayern FC Opal 45
Moles Rangers NSA30 Lakeland Jags NSA38
Celyn Coyotes WS 35 White Zombies WS4 FC Storm Chasers WS54
Romford Dogs MOA25 Lochar Thistle MOA 32

http://www.opal-league.webs.com


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon Aug 19, 2019 6:17 pm 
Offline

Joined: Wed May 21, 2008 1:36 pm
Posts: 125
Location: helston cornwall
PREMIER LEAGUE

1.Aberdeen Terror
2.Loyal Rangers
3.Bentley Vikings
4.Chaddesden Cel'
5.Jedi Knights
6.Mexicana Wave

DIVISION 1

1.Northern Soul
2.Riverplate
3.The Survivors
4.Xbana F.C
5.Chester Town
6.Southampton S

DIVISION 2

1.Huntley Fairw's
2.La Donny Luz
3.South Ruislip
4.Ripley knights
5.Molesley Shoals
6.Wigan Wildcats

DIVISION 3

1.Manics
2.Yorkshires Fine
3.Wight Wanderers
4.Phantom Lords
5.Fishburn Park
6.Radford Semele

SLFA Cup Winners -Loyal Rangers
SLFA Cup Runners Up -F.C Abertawe

Joosters Cup Winners -Cusco
Joosters Runner Up -Stainsacre Utd

_________________
X force f.c (Ws15)
Zombie Knights (Ws17)
Jedi Knights (Opal27) Champion seasons 31 34
Cunnack Allstars (Opal16)
Phantom Lords (Opal55)
Troon A.f.c (WPL45)
Bury St.Peter (nsa22)


Last edited by chris cook on Wed Aug 21, 2019 8:23 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue Aug 20, 2019 8:26 pm 
Offline

Joined: Mon Sep 03, 2018 2:55 pm
Posts: 29
PREMIER LEAGUE

1. Jedi Knights
2. Mexicana Wave
3. Bentley Vikings
4. Chaddesden Celtic
5. F.C Abertawe
6. Scrubs

DIVISION 1

1. Southampton Sity
2. Riverplate
3. Inter Southampton
4. Sylvan Lake
5. Cunnack Allstars
6. Northern Soul

DIVISION 2

1. Huntley Fairways
2. Dell Diamonds
3. Molesley Shoals
4. South Ruislip
5. Ripley Knights
6. La Donny Luz

DIVISION 3

1. Yorkshire’s Finest
2. Wight Wanderers
3. Mann City
4. Norfolk F.C
5. Manics
6. Radford Semele

SLFA Cup Winners - Bentley Viking’s
SLFA Cup Runners Up - Kamikaze Vipers

Joosters Cup Winners - Loyal Rangers
Joosters Runner Up - Jedi Knights

_________________
Regards
Craig

Teesside Reds (WPL57)
Radford Semele (OPAL62)
Middlesbrough Ironopolis (ELZ30)
AP Leamington (WS9)
Frog F.C (NSA46)
Berwick Hills (MOA13)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed Aug 21, 2019 6:14 pm 
Offline

Joined: Sun Jul 20, 2003 6:21 pm
Posts: 191
Location: Kilburn, Derby
PREMIER LEAGUE


1.Aberdeen Terrors
2.Bentley Vikings
3.Chaddesden Celtic
4.Jedi Knights
5.Loyal Rangers
6.Mexicana Wave

DIVISION 1

1.Sylvan Lake
2.Northern Soul
3.XBana F.C
4.Abysmal Aftermath
5.Inter Southampton
6.Riverplate

DIVISION 2

1.La Donny Luz
2.Huntley Fairways
3.Dell Diamonds
4.South Ruislip
5.Moseley Shoals
6.Bayern FC

DIVISION 3

1.The Islanders
2.Norfolk FC
3.Worksop Tigers
4.Yorkshires Finest
5.Mann City
6.Wight Wanderers

SLFA Cup Winners -Chaddesden Celtic
SLFA Cup Runners Up - Death Valley Wanderers

Joosters Cup Winners -Loyal Rangers
Joosters Runner Up - Huntley Fairways

_________________
Razor HAS the edge!!

Kilburn United (WS57)
Inter Derby (WS10)
Spondon Phoenix F.C (WPL3)
Chaddesden Celtic (Opal41)
Torpedo Belper (NSA17)
Ripley Knights F.C (Opal57)

http://razorsssteams.bravesites.com/


Last edited by Razor on Thu Aug 22, 2019 7:28 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed Aug 21, 2019 7:29 pm 
Offline

Joined: Wed Dec 04, 2013 10:25 am
Posts: 116
PREMIER LEAGUE

1. Bentley
2. Jedi
3. Loyal
4. Abertawe
5. Aberdeen
6. Cusco

DIVISION 1

1. Northern
2. Xbana
3. Cunnack
4. S Sity
5. Survivors
6. Chester

DIVISION 2

1. Belmont
2. Huntley
3. La Luz
4. Moseley
5. Ripley
6. DVW

DIVISION 3

1. Islanders
2. Yorkshire's
3. Mann
4. Tadcaster
5. Wright
6. Manics

SLFA Cup Winners - Loyal
SLFA Cup Runners Up - Abertawe

Joosters Cup Winners - Riverplate
Joosters Runner Up - Slyvan

_________________
Cusco (Opal51)
Cair Paravel (WS19)
Southpool (WPL33)
Manics (Opal19)
La Chaume (WS47)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed Aug 21, 2019 7:43 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2007 8:49 pm
Posts: 218
Location: The Land That Time Forgot
PREMIER LEAGUE

1.Chaddesden
2.Loyal
3.Mexicana
4.Bentley
5.Cusco
6.Jedi

DIVISION 1

1.Kesgrave
2.Inter Soton
3.Armthorpe
4.Chester
5.Northern Soul
6.Askham B.Utd

DIVISION 2

1.Bayern
2.Huntley
3.S.Ruislip
4.S.Vipers
5.Ripley
6.Stainsacre

DIVISION 3

1.Norfolk
2.Wight
3.Mann City
4.York Finest
5.Wealdstone
6.Chap North

SLFA Cup Winners -Loyal
SLFA Cup Runners Up -Bentley

Joosters Cup Winners -Molesley
Joosters Runner Up -Askham B

_________________
Cheers
Dave.
Barton Blitz......WPL 53 Wigan Wildcats....Opal 58
Swinton Pirates ....ELZ 24 Dinamo Petrovac....ELZ 54
Manchester Dragons...RH 17 Stonefield Cobras ...RH 26 SLFA Cup Winners 2016
Luosto Tunturi...WS 7 Locomotiv Leigh. ...NSA 18 Limone Sul Garda .....BS26
Trafford Rhino's ...MOA 10 Tyldesley Panthers ...MOA 38


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed Aug 21, 2019 9:47 pm 
Offline

Joined: Sat Jul 19, 2003 8:39 pm
Posts: 145
Location: Dibden Purlieu, Southampton
PREMIER LEAGUE

1. Jedi
2. Aberdeen
3. Bentley
4. Loyal
5. Abertawe
6. Mexicana

DIVISION 1

1.Sylvan
2.Inter Soton
3.Northern S,
4.Riverplate
5.Soton S.
6.Abysmal

DIVISION 2

1.Huntley
2.La Donny
3.S. Vipers
4.Dell
5.Ripley
6.S.Ruislip

DIVISION 3

1. Wight W
2. Norfolk
3. Islanders
4. Yorkshire F
5. Radford
6. Manics

SLFA Cup Winners - Inter Soton
SLFA Cup Runners Up - Sylvan

Joosters Cup Winners - S.Vipers
Joosters Runner Up - Soton S

_________________
Dave
SHEPS SS ARMY

Inter Southampton (OPAL24) Yth Lge champs S9,S31,S32 SLFA cup winners S15

Sylvan Lake (OPAL17) Div 1 champs S19,S29 SLFA cup winners S32

Chapel North (OPAL18)

Southern Vipers (OPAL48)


Lokomotiv Dynamo (OPAL60)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun Aug 25, 2019 9:47 pm 
Offline

Joined: Mon Aug 15, 2005 9:41 pm
Posts: 9
Location: Southport
Prem
1. Jedi
2. Bentley
3. Aberdeen
4. Loyal
5. Mexica
6. Chad

Div 1
1. Xbana
2. Sylvan
3. Abysmal
4. Riverplate
5. York
6. Southampton

Div2
1. Huntley
2. South Ruislip
3. Mosley
4. Ripley
5. Belmont
6. Death Valley

Div 3
1. Whitewall
2. Chapel
3. Yorkshires
4. Worksop
5. tadcaster
6. Norfolk

Cup
Winners. Chadd
R.up. Bentley

Joosters
Winners. Bentley
R.up. Mexicana

_________________
LOYAL RANGERS (OPAL14)
9 x Opal Premier Champions (seasons - 2,3,4,5,9,10,15,16,23)
6 x Opal Premier runners up (7,8,11,12,14,22)
5 x Opal Cup Winners ( 5,7,14,18,27)
Opal Cup runners up (34)
2 x Opal Youth champions (6,7)
Joosters cup winners (23,33)
Joosters cup r up (31)
NLF2 Premier Champions (NLF2 season 8 - Final NLF2 season before merging to form the Opal)
NLF2 Division 1 Winners (NLF2 season 4)
NLF2 Division 2 Winners (NLF2 season 3)
NLF2 Cup runners up (NLF2 season 7)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group